Kia Sorento

Sorento
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Tył, 4x4,
Nadwozie: SUV,
Silniki: PB: 5, ON: 4
Moc silnika: 139-266 KM
Zużycie paliwa: PB 8,5 - 15,0 ON 6,4 - 7,9

Generacje Kia Sorento

Kia Sorento to średniej wilelkości SUV produkowany przez koreański koncern Hyundai/Kia. Do dzisiaj powstały dwie generacje, które znacząco się od siebie różniły - zarówno pod względem wyglądu jak i konstrukcji.

Generacje modelu Sorento:

Kia Sorento I (2002 - 2009)

Pierwsza generacja Kii Sorento została przedstawiona światu w 2002 roku. Samochód miał konstrukcję jak samochód terenowy - nadwozie zbudowane było na ramie, dostępny był sprawny napęd na cztery koła z reduktorem. W gamie silnikowej znalazły się jednostki benzynowe o czterech cylindrach i pojemności 2.4 litra oraz silniki V6 o pojemności 3.3, 3.5 oraz 3.8 litra. Gamę uzupełniły też dwa silniki Diesla o pojemności 2.5 litra. Oba miały 4 cylindry.

W 2007 roku Kia Sorento I przeszła pierwszy facelifting - samochód zyskał nowe silniki, które znacznie zwiększyły jego uciąg (istotna kwestia jeżeli chodzi o SUV-y), z gamy zniknęła pięcobiegowa skrzynia manualna - od tej pory Sorento dostępne było tylko ze skrzynią automatyczną o pięciu przełożeniach (wcześniej dostęny był jeszcze czterobiegowy automat). Drugi lifting został przeprowadzony w 2009 roku, na koniec produkcji.

Kia Sorento II (2009 - …)

Druga generacja Kii Sorento ujrzała światło dzienne w 2009 roku. Był to pierwszy samochód koreańskiego producenta, który produkowany byl w Stanach Zjednoczonych. Aby auto mogło powstawać w Ameryce Kia zainwestowała prawie miliard dolarów w nową fabrykę w West Point w stanie Georgia. W zakładzie tym powstaje także model bliźniaczy do Sorento II - Hyundai Santa Fe. Druga generacja Sorento otrzymała nowy korporacyjny grill o nazwie “tiger nose” (nos tygrysa) i nie posiada juz budowy ramowej - jest to konstrukcja samonośna.

W 2012 roku przedstawionocałkowicie odświeżoną Kię Sorento II generacji - na tyle odświeżoną, że niektórzy nazywają ją trzecią generacją. W samochodzie zmieniło się bardzo wiele - z zewnątrz samochód otrzymał nowy, charakterystyczny dla Kii wygląd, wnętrze zostało unowocześnione, wzrosła jakość materiałów. W gamie silnikowej pojawił się nowy silnik 3.3 V6 GDI a w gamie skrzyń biegów pojawił się automat o sześciu przełożeniach. Wspomaganie kierownicy zostało zmienione z hydraulicznego na elektryczne, pojawiła się też możliwość wyboru trybu działania układu - Sportowy, Normalny, Komfortowy. Znacznie zwiększono sztywność nadwozia. Na froncie samochodu dodano diody LED. Wprowadzono nowe fotele z funkcją wentylacji i podgrzewania, oświetlenie LED w środku, asystent martwego pola i wiele innych usprawnień. Kia Sorento II szybko stała się jednym z najpopularniejszych samochodów w segmencie w Polsce.

Obecna europejska gama silnikowa obejmuje już tylko silniki czterocylindrowe 2.4 GDI oraz 2.0 CRDI i 2.2 CRDI. Napęd trafia na przednie koła (w niższych wersjach) opcjonalnie można dokupić napęd 4x4.


Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Kia Sorento

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu takiego jak Kia Sorento? Obliczyliśmy ceny ubezpieczenia OC i AC w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Ile kosztuje zatem OC dla Kia Sorento?

Rss 06.03.2014, 17:14 przez marta w Porównanie OC AC

Porady

Kia Sorento I – typowe usterki, poradnik kupującego

Jakie usterki i awarie najczęściej pojawiają się w Kia Sorento I? Podpowiadamy co warto sprawdzić przed zakupem.

Rss 24.08.2015, 14:00 przez Paulina w Poradnik kupującego

Premiery

Kia Sorento trzeciej generacji gotowa do europejskiej premiery

Europejska premiera nowej Kia Sorento odbędzie się 2 października br. na paryskim
salonie samochodowym Mondial de l’Automobile 2014.

Rss 01.10.2014, 13:45 przez Maciek w Premiery

Nowa Kia Sorento gotowa do światowej premiery

Świeżo zaprezentowana nowa Kia Sorento łączy ciekawą stylistykę, funkcjonalność i nowe technologie

Rss 30.08.2014, 10:58 przez Maciek w Premiery

Aktualności

Kia rzuca rękawicę – Sorento III

Sorento kusi smukłą sylwetką i obszernym wnętrzem - czy będzie kolejnym koreańskim hitem? GALERIA!

Rss 06.10.2014, 16:55 przez Paulina w Aktualności

Kia Sorento trzeciej generacji gotowa do europejskiej premiery

Europejska premiera nowej Kia Sorento odbędzie się 2 października br. na paryskim
salonie samochodowym Mondial de l’Automobile 2014.

Rss 01.10.2014, 13:45 przez Maciek w Premiery

Nowa Kia Sorento gotowa do światowej premiery

Świeżo zaprezentowana nowa Kia Sorento łączy ciekawą stylistykę, funkcjonalność i nowe technologie

Rss 30.08.2014, 10:58 przez Maciek w Premiery

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.