Kia Venga

Venga
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: minivan,
Silniki: PB: 2, ON: 3
Moc silnika: 75-128 KM
Zużycie paliwa: PB 4,9 - 6,7 ON 4,7 - 4,9

Generacje Kia Venga

Kia Venga w gamie koreańskiego producenta znajduje się poniżej Carnival i Carensa - jest to najmniejszy minivan tej marki. Premiera odbyła się w 2009 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Samochód ten został zaprojektowany przez Petera Schreyera, któy zaaplikował do modelu swój firmowy “nos tygrysa”, przez co mały minvan Kii od razu zdradza do jakiej marki należy. Kia Venga powstaje w dwóch fabrykach, obie zlokalizowane są w Europei - pierwsza z nich znajduje się w Żylinie na Słowacji, druga - w Noszowicach w Czechcach.

Pomimo użytkowego charakteru mała Kia nie jest nudnym samochodem przednie reflektory oraz grill zostały zaprojektowane w efektowny sposób, podobnie jak bryła nadwozia, której dzięki wznoszącej się linii okien nadano lekkości i delikatnie sportowego charakteru. Tylne światłą są duże i sprawiają, że samochód wygląda od tyłu bardzo solidnie. Kia Venga, pomimo, że została zaprojektowana pod jak najlepsze właściwości przewozowe jest samochodem, który można wybrać bo jest po prostu ładny.

Wnętrze jest nastawione głównie na praktyczność, więc jego obsługa nie nastręcza żadnych trudności, materiały są dobrej jakości (jak na miejskiego minivana) a ich spasowanie nie pozostawia nic do życzenia. Plyta podłogowa Kii Vengi jest tą samą konstrukcją co w Hyundaiu ix20 oraz Kii Soul, tak więc samochód pod względem przestronności należy do czołówki segmentu. Zarówno z przodu jak i z tyłu pasażerowie mają dużo miejsca we wszystkich kierunkach (nadwozie jest odpowiednio szerokie). Uwagę zwraca też doskonały bagażnik o pojemności 420 litrów. Jego krawędz załadunku usytuowana jest nisko, kanapa w środku posiada regulowany kąt oparcia, może być też przesuwana. A samochodzie znajduje się wiele praktycznych schowków, natomiast po złożeniu oparacia tylnej kanapy powstaje płaska powierzchnia. Trudno oczekiwać większej praktyczności od miejskiego samochodu.

Paleta silników składa się z dwóch silników benzynowych oraz 3 jednostek wysokoprężnych. Motory benzynowe mają pojemności odpowiednio 1.4 oraz 1.6 litra i moc 90 i 125 KM. Są to wolnossące jednostki wyposażone w technologię zmiennych faz rozrządu, szesnastozaworową głowicę oraz łańcuch rozrządu. Silniki Diesla to 1.4 CRDI oraz 1.6 CRDI. Ten pierwszy posiada moc 75 lub 90 KM, natomiast ten drugi - 128 KM. W 2013 roku moc słabszego diesla wzrosła do 77 KM. Standardowo auto posiada pięciobiegową skrzynię ręczną, od 2013 montowana jest skrzynia sześciobiegowa. Dostępny jest także czterobiegowy automat.


Testy

Test Kia Venga 1,6 125 KM – miejski oldschool

Współczesny człowiek może nie musi już polować, ale musi radzić sobie z życiem na kredyt, patrzeć w przyszłość ciągiem cyferek i banknotów bez możliwości filozoficznego rozwodzenia nad tym czy jego dotychczasowa biografia jest piękna i sensowna. Taki jegomość nie ma też czasu na nierozsądne i niesprawdzone samochody.

Rss 12.07.2016, 12:51 przez Dawid w Testy samochodów

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.