Kia Carnival

Carnival
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: minivan,
Silniki: PB: 4, ON: 5
Moc silnika: 126-195 KM
Zużycie paliwa: PB 10,7 - 11,3 ON 6,7 - 8,3

Generacje Kia Carnival

Kia Carnival to największy minivan w ofercie koreańskiego producenta. Samochód ten posiada jak na razie dwie generacje, które zostały ciepło przyjęte przez rynek. Kia Carnival występuje także na niektórych rynkach jako Kia Sedona. Największymi knnkurentami minivana Kii są Toyota Sienna, Honda Odyssey, Ford Windstar, Chrysler Voyager.

Generacje modelu Carnival:

Kia Carniva I (1998 - 2006)

Pierwsza generacja Kii Carnival była samochodem globalnym - sprzedawana była na większości ważnych rynków świata pod wieloma nazwami. Z pewnymi zmianami produkowana jest zresztą do dziś - przez chińską spółkę Dongfeng Yueda Kia Automobile Company. Gdy weszła na amerykański rynek, Kia Carnival była najlepiej sprzedającym się samochodem tego producenta w USA. Wyjątkowo dobrze przyjęto Kię Carnival również w Australii, gdzie przez pewien czas była najlepiej sprzedającym się minivanem.

Na rynku europejskim Kia Carnival dostępna była z dużymi silnikami - benzynowe V6 miało 2.5 litra pojemności i od 150 do 175 KM mocy. Silnik ten pochodził z Rovera i spełniał normę emisji spalin Euro 2. W 2001 roku przedstawiono ten sam silnik w wersji przystosowanej do normy Euro 3. Uzupełnieniem gamy był silnik 2.9 CRDI o mocy 144 KM, oraz starsze silniki pozbawione zasilania common rail - 2.9 TD o mocy 126 lub 135 KM. Napęd tylko przedni, dostępne były głownie skrzynie automatyczne o czterech lub pięciu przełożeniach, ale w Europie dostępna była także pięciobiegowa skrzynia ręczna.

Pierwsza generacja Kii Carnival była samochodem bardzo konkurencyjnym cenowo. Najwyższą wersją wyposażenia jest EX, która oferuje chromowane i drewniane akcenty wewnątrz, skórzane obszycie kierownicy i gałki zmiany biegów oraz aluminiowe felgi. Kia Carnival jest w standardzie samochodem siedmiomiejscowym.

Kia Carnival II (2006 - …)

Druga generacja Kii Carnival zostałą pokazana w 2006 roku. Samochód ten był nieco większy od poprzednika, ale jednocześnie, dzięki zastosowaniu lżejszego bloku silnika, wysoko wytrzymałej stali oraz lżejszej skrzyni biegów - był od niego niemal 200 kg lżejszy. Kia Carnival II występowała w wersji z krótkim oraz długim rozstawem osi. Wersja krótka została zaprojektowana specjalnie na rynek europejski i współdzieliła platformę z Kią Magnetis (Optimą). Na niektórych rynkach, np. amerykańskim i australijskim, Kia oferowała swojego minivana w obu “rozmiarach”.

Na rynku europejskim Kia Carnival II dostępna była z trzema silnikami do wyboru - benzynowym 2.7 V6 o mocy 189 KM oraz z dieslami 2.2 i 2.9 litra o mocy odpowiednio 185 i 195 KM. Obie jednostki to nowoczesne konstrukcje zasilane szyną common rail. W palecie skrzyń biegów - czero-, pięcio- lub sześciobiegowa skrzynia automatyczna oraz pięciobiegowy manual. Kia Carnival II posiada oczywiście tylne drzwi przesuwne, które w droższych wersjach mogą być otwierane pilotem.


Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.