Opel Adam

Adam
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: Hatchback 3d , Hatchback 3d S,
Silniki: PB: 3, ON: 0
Moc silnika: 70-100 KM
Zużycie paliwa: PB 5,3 - 5,5 ON None - None

Generacje Opel Adam

Opel Adam jest obecnie najmniejszym samochodem niemieckiej marki. Został od zbudowany na podwoziu Opla Corsy D, jednak celuje on w całkowicie innego klienta.

Dotychczas wszystkie samochody Opla miały nazwę spełniającą jedno proste kryterium – miała się ona kończyć na literę „a”, co nadawało jej żeńską formę. Opel, chcąc stworzyć model wyróżniający się z całej gamy postanowił nadać mu męskie imię, a dokładniej imię założyciela firmy – Adama Opla. Tak powstał Opel Adam – najmniejszy, najoryginalniejszy i jednocześnie najbardziej kontrowersyjny model niemieckiej marki.

Większość samochodów Opla posiada odpowiedniki w innych marka – np. Opel Mokka dostępny jest jako Chevrolet Trax oraz Buick Encore. Adam nie padł jednak ofiarą „badge enegineeringu” – model ten występuje tylko jako Opel. Tworząc Adama, Opel chce pozyskać zamożniejszych klientów, którzy szukają produktu premium, stąd szereg nietypowych jak na tą markę rozwiązań.

Przede wszystkim Opel Adam całkowicie odcina się stylistycznie od innych modeli tej marki. Auto jest zgrabne, wygląda nowocześnie i „modnie”, dodatkowo jego design został doprawiony akcentami retro. Wyraźnie odcinający się od reszty nadwozia dach to wyraźna inspiracja MINI, natomiast ogólna bryła nadwozia sprawia wrażenie, jakby projektant inspirował się Fiatem 500. Nie byłoby to dziwne, ponieważ to właśnie popularna „pięćsetka” jest głównym konkurentem Opla Adama. Opel Adam występuje w trzech wariantach stylistycznych – Jam, Glam i Slam.

Wnętrze Opla Adama zostało zaprojektowane równie oryginalnie oraz zbudowane z materiałów wysokiej jakości. Miły dla oka wygląd nie przeszkadza funkcjonalności – w tym samochodzie wszystkie wskazania zegarów są dobrze widoczne, a obsługa jest intuicyjna. Klient może w niemal dowolny sposób spersonalizować swój samochód dobierają takie dodatki na jakie tylko ma ochotę. Opel Adam posiada długą listę opcji dodatkowych w tym wiele nowoczesnych gadżetów, spotykanych w samochodach wyższej klasy. To kolejny ukłon w stronę zamożniejszego klienta.

Do napędu Adama służy jeden z trzech silników o mocach 70, 87 lub 100 KM. Opel deklaruje, że Opel Adam będzie pierwszym samochodem pod maskę którego trafi nowy litrowy silnik benzynowy SIDI. Auto występuje tylko z napędem przednim oraz tylko z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. Zawieszenie zostało zestrojone dość sztywno przez co samochód ten zachowuje się pewnie w zakrętach i daje sporo radości z jazdy.

Testy

Test Opla ADAMA – Adam grzechu wart!

Czy można kupić uśmiech i uwagę przechodniów? Ależ oczywiście!

Rss 20.03.2015, 13:20 przez Paulina w Samochody nowe

Test: Opel ADAM – oplowski maluch premium

Samochody segmentu A można podzielić na dwie grupy: „małe praktyczne toczydełko” i „samochodowe ciacho”. Opel ADAM należy do tej drugiej kategorii. Dlaczego? Przeczytaj!

Rss 31.07.2013, 22:44 przez Bogusław w Samochody nowe

Aktualności

Opel ADAM R2 - niezwykły sukces

Opel ADAM R2 sensacją europejskiej sceny rajdowej

Rss 12.12.2014, 14:37 przez Maciek w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.