Opel Cascada (2013 - teraz)

Cascada
Lata produkcji: 2013 - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: Kabriolet,
Silniki: PB: 3, ON: 2
Moc silnika: 120-195 KM
Zużycie paliwa: PB 6,3 - 6,5 ON 5,2 - 5,2

Opel Cascada to jeden z najnowszych modeli ze stajni Opla. Samochód ten w prostej linii jest następcą Opla Astry H w wersji cabrio (TwinTop) jednak nie jest to po prostu Astra w wersji cabrio. Niemiecki producent twierdzi, że Cascada nawiązuje do klasycznych, czteromiejscowych kabrioletów z lat 50. I 60. natomiast rynkowo ten samochód ma się zmierzyć z droższymi rywalami spod znaku BMW, Mercedesa i Audi.

Sylwetka Cascady w niewielkim stopniu przypomina to, co znamy z Astry. Jedynie przód samochodu zdradza na jakim modelu bazuje niemiecki kabriolet. Zarówno linia boczna, jak i tył samochodu zostały narysowane bardzo lekko i „płynąco”, boczne przetłoczenia opadają w dół nadając nadwoziu dodatkowej dynamiki a charakterystyczne tylne światła i łącząca jest listwa dodają prestiżu. Równie estetyczne jest wnętrze, które zostało zbudowane z materiałów wysokiej jakości. Opel Cascada kusi nie tylko wyglądem wnętrza, ale także jego przestronnością – z przodu jest oczywiście dużo miejsca, jednak większe wrażenie robią tylne siedzenia – można w nich przewozić bez problemu także dorosłych.

Opel Cascada dostępny jest wyłączenie z miękkim składanym dachem. Konstrukcja ta została zbudowana z materiałów wysokiej klasy, które zapewniają dobrą izolację akustyczną – dzięki temu przy zamkniętym dachu w środku jest wyjątkowo cicho. Dach otwiera się w ciągu 17 sekund, działa to do prędkości 50 km/h.

Opel Cascada został zbudowany na platformie podłogowej GM Delta II, używanej wcześniej w Astrze J i Chevrolecie Cruze. Konstrukcja płyty została wzmocniona  aby zapewnić większą sztywność i bezpieczeństwo. Zawieszenie przednie to konstrukcja Opla nazwana HiPerSrut i bazuje ona na kolumnach McPherson. Z tyłu zastosowano belkę skrętną z drążkami Watta. Dzięki takiemu rozwiązaniu Opel Cascada zapewnia jednocześnie komfort oraz dobre właściwości jezdne. Opcjonalnie można dokupić aktywne zawieszenie FlexRide, które pozwala sterować twardością amortyzatorów i dostosować zachowanie samochodu do warunków na drodze.

Paleta silników Cascady jest dość obszerna jak na tak niszowy produkt – znajdziemy tu silnik 1.4 oraz nowy silnik 1.6 SIDI, który zależnie od rynku występuje w wariancie 170 lub 200 KM. Uzupełnieniem damy są dwulitrowe silniki diesla CDTi o mocy 165 lub 195 KM. Napęd trafia tylko na przednie koła. Dostępne skrzynie biegów – sześciostopniowa manualna lub sześciostopniowa automatyczna.

Opel Cascada powstaje w Polskiej fabryce w Gliwicach. „Cascada” to po hiszpańsku „wodospad”, a więc na tamtym rynku jest sprzedawana pod nazwą Opel Cabrio. Chociaż Cascada jest krewnym Astry jest od niej o wiele droższa, jednak nadrabia to doskonałym wyposażeniem seryjnym.

Testy

Test Opla Cascada jesienią. A mnie jest szkoda lata…

Cascada to powrót do najbardziej ekscytujących doświadczeń w historii motoryzacji: jedziesz wolno, leniwie, a słońce miło ogrzewa ciało. Ale co jesienią, gdy pada deszcz?

Rss 29.09.2014, 10:32 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Opla Cascada – wspaniały czteroosobowy kabriolet…

Pogoda spłatała mi psikusa. Mając kabriolet do testu przez jeden tydzień, jeździłem z okrytym dachem gdy była taka możliwość, a w pozostałe sześć dni – dach był zamknięty

Rss 01.10.2013, 16:07 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Opel Cascada – fantastyczny kabriolet

Samochody kabrio to szczyt motoryzacyjnych pragnień większości kierowców. Niestety, są to modele drogie i elitarne, więc… w Polsce raczej nie są oferowane. Stąd też jazda tym modelem była prawdziwą frajdą.

Rss 01.07.2013, 23:20 przez Bogusław w Testy samochodów

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Opel Cascada

Jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu takiego jak Opel Cascada? Obliczyliśmy ceny OC AC dla Opla Cascady korzystając z internetowych kalkulatorów OC w kilku firmach ubezpieczeniowych. Jak myślicie, gdzie jest najtaniej?

Rss 11.03.2014, 19:04 przez marta w Porównanie OC AC

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.