Renault Fluence

Fluence
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Renault Fluence to kompaktowy sedna oferowany przez francuską markę Renault od 2009 roku. Samochód ten powstał we współpracy z koreańskim koncernem Samsung. Renault Fluence jest więc modelem bliźniaczym do modelu Samsung SM3. Najprościej rzecz ujmując Renault Fluence jest wersją sedan Megane III generacji. Producent zdecydował się rozdzielić te modele – Megane jest stylizowane bardziej sportowo i dynamicznie, kierowane jest do klienta szukającego kompaktowego hatchbacka lub kombi (w Europie jest to częsty wybór kierowców). Z kolei Fluence to pojazd bardziej dystyngowany i elegancki i kierowany przede wszystkim na rynki na których sedan jest najbardziej pożądaną wersją nadwozia.

Wygląd Fluence jest bardziej stonowany niż wygląd Megane. Producent zdecydował się jednak wprowadzić kilka nowoczesnych akcentów takich jak łagodnie opadająca linia dachu która ma upodobnić model do samochodów coupe. Przedni pas jest podobny do tego z modelu Laguna. W 2012 roku Fluence przeszło facelifting który zaadaptował do tego modelu nowy korporacyjny front znany z nowego Renault Clio oraz prototypu o nazwie Renault DeZir.

Wnętrze Renault Fluence jest eleganckie i posiada dobrej jakości materiały wykończeniowe. We wnętrzu również widać bardziej „dojrzały” charakter tego samochodu – próżno szukać tu sportowych akcentów. Deska rozdzielcza jest prosta i bardzo funkcjonalna. Wnętrze jest bardzo obszerne a bagażnik oferuje 530 litrów pojemności.

Paleta silników Fluence obejmuje tylko jednostki czterocylindrowe. Motory benzynowe mają 1.6 lub 2.0 litry pojemności o moc odpowiednio 110 lub 140 koni. Silnik dCi o pojemności 1.5 litra występuje w 2 wariantach mocy i może posiadać filtr cząstek stałych. Samochód posiada wyłącznie napęd na przednie koła. Dostępne są skrzynie manualne o pięciu lub sześciu przełożeniach albo skrzynia bezstopniowa (CVT).

W 2010 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowano elektryczną wersję tego samochodu o nazwie Renault Fluence Z.E. Samochód nie jest tylko prototypem – wszedł do produkcji w 2011 roku. Silnik o mocy 95 KM pozwala rozpędzić się do 135 km/h. Samochód posiada maksymalny zasięg ok 160 kilometrów. 

Testy

Test: Renault Fluence – sedan o światowych ambicjach

Renault Fluence od premiery w roku 2009 sprzedano w ilości 300 000 egzemplarzy w ponad 80 krajach całego świata. Dlaczego w Europie i w Polsce nie doceniają modelu? 

Rss 06.08.2013, 09:51 przez Paweł w Samochody nowe

Test: Renault Fluence

Samochody sedan zbudowane na płycie podłogowej modeli segmentu B czy C nie cieszą się w zmotoryzowanych krajach dużą popularnością. Czy warto popatrzeć w jego kierunku, prześledzimy na przykładzie Renault Fluence. 

Rss 28.05.2012, 18:22 przez Bogusław w Samochody nowe

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.