Renault Koleos

Koleos
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Renault Koleos to kompaktowy SUV produkowany przez koreański oddział firmy Renault Samsung od 2008 roku. Po raz pierwszy Koleos został pokazany na targach motoryzacyjnych w Genewie już w 2000 roku. Jest to pierwszy SUV w ofercie Renault, wcześniej klient szukający samochodu pseudo-terenowego z tej stajni musiał wybierać między Scenicem RX4 a uterenowionym Kangoo. Koleos został wystylizowany przez Renault ale jego mechanika została zaprojektowana głównie przez Nissana. Samochód powstaje w Busan w Korei Południowej. Odmiana produkowana na rodzimy rynek nosi nazwię Renault Samsung QM5. Pod względem konstrukcyjnym samochód ten ma wiele wspólnego z Nissanem X-Trailem oraz Nissanem Qashqaiem.

Wygląd Koleosa nie jest typowo francuski. Widać, że projektanci starali się jak mogli aby ta mało finezyjna konstrukcja nabrała francuskiej lekkości. Mamy więc tutaj interesującą, opadającą linię dachu, duże nadkola, oraz oryginalne przednie reflektory. Proporcje samochodu są inne niż w typowym kompaktowym SUV-ie. Z jednej strony pozwala się to wyróżnić – Koleos z pewnością nie utonie w zalewie podobnych do siebie modeli, ale też z drugiej strony – nie każdy lubi ekstrawagancję w motoryzacji.

Wnętrze jest przestronne, zapewnia wygodną pozycję za kierownicą oraz dobrej jakości materiały we wnętrzu samochodu. Obsługa samochodu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem ponieważ obsługa Koleosa została opracowana najprościej jak się tylko da. Sytuację poprawiają  czytelne wskaźniki, duża liczba praktycznych schowków oraz przestronny bagażnik który w razie czego można powiększyć składając tylną kanapę. Po tym zabiegu powstaje płaska podłoga bagażnika.

Paleta silników tego modelu jest niezbyt rozbudowana i oferuje dwa silniki diesla dCi oraz wolnossący silnik benzynowy o pojemności 2.5 litra. Wszystkie silniki mają po 4 cylindry. Motor wysokoprężny występuje tylko w wersji dwulitrowej i posiada 150 lub 173 KM. Silnik benzynowy ma moc 170 KM. Koleos występuje ze skrzynią manualną sześciobiegową lub automatyczną o takiej samej liczbie przełożeń albo ze skrzynią bezstopniową. Renault Koleos standardowo posiada napęd na 4 koła produkcji Nissana.

Renault Koleos oferuje dobry stosunek ceny do jakości – standardowe wyposażenie tego samochodu jest bogate i można go mieć tylko z relatywnie dużym silnikiem i napędem na 4 koła. Niestety z jakiegoś powodu Koleos nie jest modelem popularnym w Europie – jego sprzedaż została np. wycofana z Wielkiej Brytanii.

Testy

Test Renault Koleos - wyznacza standardy…

Renault ma ambicję zostać producentem oferującym wyroby w większości klas modelowych. Co można powiedzieć o SUVie Koleos?

Rss 30.05.2012, 18:09 przez Bogusław w Samochody nowe

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.