Subaru Forester

Forester
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Subaru Forester to jeden z najpopularniejszych samochodów japońskiej marki. Samochód ten został pokazany po raz pierwszy na targach motoryacyjnych w Tokio w 1995 roku. Był to wówczas jeden z pierwszych tzw. uterenowionych kombi na rynku (inne tego typu modele to np. Audi Allroad lub Volvo XC70 – samochody które zachowują większość zalet samochodów osobowych ale oferują także podstawowe własciwości w terenie) i taką formę zachował on do drugiej generacji. Od trzeciej genracji samochód ten stał się zwyczajnym SUV-em, a rolę terenowego kombi przejał model Legacy Outback. Obecnie produkowana jest czwarta generacja. Samochód od samego początku miał wiele wspólnego z modelem Impreza, m.in. powstaje na jego płycie podłogowej.

Generacje modelu Forester:

Subaru Forester I (1997 – 2002)

Pierwsza generacja Forestera została zaprestentowana na targach motoryzacyjnych w Tokio w 1995 roku. Był to jeden z pierwszych crossoverów na rynku. Auto początkowo napędzane było silnikiem 2.5 litra z podwójnym wałkiem rozrządu, napęd trafiał na 4 koła. Subaru Forester posiadał też silnik 2.0 jednak był on dostępny tylko na rynku japońskim. Dostępne dwie skrzynie biegów – pięciostopniowa ręczna lub czterobiegowy automat.

Subaru Forester II (2002 – 2008)

Druga genracja Subaru Forestera powstała na tej samej płycie podłogowej co poprzednik. Prezentacja odbyła się w 2002 roku na targach motoryzacjnych w Chicago. Forester  II przeszedł kurację odchudzającą – zastosowano m.in. kilka aluminiowych elementów nadwozia, Samochód ponownie występował z silnikami 2.5 oraz 2.0 w wersji wolnossącej lub turbodoładowanej. Skrzynie biegów – takie same jak w poprzedniku. Subaru Forester II generacji występował na rynku także jako Saab 9-2X.

Subaru Forester III (2008 – 2013)

Japońska wersja III generacji Subaru Forestera została przedstawiona dwa razy – wersja przeznaczona na rynek japoński została pokazana w 2007 roku na targach motoryzacyjnych w Tokio, natomiast wersja światowa – na targach motoryzacyjnych w Detroit w 2008. Trzecia generacja jest całkowicie inna od poprzednich – teraz jest to średniej wielkości SUV a nie uterenowione kombi. Wygląd samochodu został zainspirowany wyglądem ówczesnej generacji Subaru Imprezy. Płyta podłogowa podchodzi z amerykańskiej wersji sedan tego samochodu – na potrzeby Forestera wydłużono ją o 89 mm. Najbardziej interesującą zmianą jest jednak paleta silników – jest to pierwsza generacja tego samochodu dostępna z silnikiem wysokoprężnym. Jest to jednostka produkcji Subaru – ma 2 litry pojemności, turbodoładowanie i przeciwsobny układ cylindrów. Jest to jedyny diesel-bokser na świecie. Subaru Forester III generacji w porównaniu do innych SUV-ów cechuje się dość dobrymi właściwościami terenowymi.

Subaru Forester IV (2013 - ...)

Nowy Subaru Forester jest wyższy, dłuższy i szerszy od poprzednika. Wygląd nowego modelu inspirowany jest przede wszystkim wyglądem mniejszego modelu – Subaru XV. Forester IV generacji posiada skrzynię bezstopniową jako opcja. Auto jest oszczędniejsze oraz posiada nowy tryb do jazdy po nierównej lub śliskiej nawierzchni. Pierwszy raz został pokazany w 2013 roku na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Testy

tttttt

Subaru nie chce pozostawać utożsamiane jedynie ze sportem motorowym. Stąd też zmienia się gama modeli i z siermiężnego stylu wchodzimy w sferę luksusu…

Rss 01.04.2014, 10:06 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Subaru Forester: leśnik elegant

Mimo nazwy sugerującej o przeznaczeniu terenowym (Forester to po angielsku leśnik) model ten to klasyczny pojazd SUV - idealnie sprawdzający się w mieście i na drogach o gorszej jakości - nie mający nic wspólnego z wersjami jeżdżącymi przez pola orne i bagna. 

Rss 30.05.2012, 13:01 przez Bogusław w Samochody nowe

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2018 CR PLUS Sp. z o.o.