Toyota Auris

Auris
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: Hatchback, Touring Sports,
Silniki: PB: 3, ON: 3
Moc silnika: 90-132 KM
Zużycie paliwa: PB 5,6 - 6,5 ON 4,2 - 5,2

Generacje Toyota Auris

Toyota Auris reprezentuje segment samochodów kompaktowych w europejskiej gamie tego producenta. Auris zastąpił w 2007 roku Toyotę Corollę w wersji hatchback. Producent argumentował tę zmienę tym, że nowy model, dzięki bardziej dynamicznej sylwetce i popularnej wśród młodszych klientów wersji nadwoziowej, będzie radykalnie odcinał się od statecznego wizerunku Corolli. Nazwa “Corolla” została zachowana jedynie dla sedana. Nazwa “Auris” pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego złoto. Do dzisiaj powstały dwie generacje tego modelu, występujące jako hatchback, a od najnowszej generacji - także jako kombi.

Generacje modelu Auris:

Toyota Auris I (2007 - 2012)

Pierwszy Auris został pokazany światu po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2006 roku. Wygląd pierwszej generacji Toyoty Auris był rozwinięciem stylistyki Corolli - auto wpasowuje się dobrze w ówczesny styl samochodów japońskiego producenta. Skutkuje to przestronnym i dobrze zaaranżowanym wnętrzem. Dodatkowymi zalety to duża liczba schowków oraz wysoko umieszczony lewarek skrzyni biegów, który pozwala na wygodną zmianę przełożeń.

Do napędu pierwszej generacji Toyoty Auris posłużył jeden z aż 7 silników - jednostki benzynowe mają od 1.3 do 1.8 litra pojemności, wyłącznie wolnossące, wyposażone w układ zmiennych faz rozrządu. Wśród jednostek wysokoprężnych znajdziemy silniki 1.4 D-4D oraz 2.0 D-4D (również w wersji z filtrem cząsek stałych). Ostatnim dieslem jest 2.2 D-CAT, który jednak ze względu na wysoką akcyzę nie zdobył wielkiej popularności w Polsce.

Zawieszenie pierwszej generaci Toyoty Auris zestrojone jest miękko i wygodnie. Napęd trafia tylko na przednie koła za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów o piąciu lub sześciu przełożeniach, albo za pośrednictwem bezstopniowego automatu.

Toyota Auris II (2012 - …)

Auris II został zaprezentowany w 2012 roku an targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Druga generacja znacząco różni się od pierwowzoru - linie nadwozia uległy mocnemu wyostrzeniu, sylwetka stała się bardziej sportowa, zawieszenie utwardzono i poprawiono właściwości jezdne. Poprzedni Auris dostępny był tylko jako hatchback - pięcio- lub trzedrzwiowy - Auris II dostępny jest jako pięciodrzwiowy hatchback lub kombi. Gama silnikowa składa się z dwóch silników benzynowych i dwóch silników Diesla. Uzupełnieniem gamy jest napęd hybrydowy. Toyota Auris to pierwsze kompaktowe kombi z napędem hybrydowym.


Testy

Test Toyota Auris Hybrid – popija benzynę przez słomkę

Toyota wraz z Lexusem zajmują 96% rynku hybryd w Polsce, a najpopularniejszym modelem tego typu jest Auris. Podczas naszego testu sprawdzamy w czym tkwi sukces hybrydowego kompaktu Toyoty.

Rss 01.09.2016, 14:23 przez Dawid w Testy samochodów

Test Toyota Auris Hybrid Touring Sports – Elektryzujące doznanie

Nigdy nie mów nigdy, czyli mój pierwszy raz z hybrydą…

Rss 29.01.2015, 13:19 przez Paulina w Testy samochodów

Test Toyota Auris Touring Sports, KOMBI-nacje z Aurisem

Dzisiaj mamy okazję zaprezentować pojazd, który jest dość nową ofertą na rynku. Zadebiutował bowiem w Europie na początku 2013, wiec dopiero rok 2014 będzie więc pierwszym pełnym rokiem sprzedaży…

Rss 17.01.2014, 12:37 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Toyota Auris Diesel – 90 KM to wystarczy

Toyota z silnikiem diesla była kiedyś szczytem marzeń wielu kierowców. Czy mający tylko 90 KM Auris nadal może być efektem westchnień?

Rss 28.07.2013, 09:56 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Aurisa: Auris - tak, automat - nie

Samochody Toyota były zawsze poprawne stylistycznie, zaawansowane technologicznie i znane z trwałości. Często jednak brakowało im tego czegoś, co zwraca uwagę innych użytkowników dróg…

Rss 13.05.2013, 12:05 przez Bogusław w Samochody nowe

Premiery

Toyota Auris po liftingu już w salonach

Zobacz, jak zmieniał się ten model! 

Rss 20.07.2015, 12:34 przez Paulina w Premiery

Premiery Toyoty w Genewie: Nowy Auris

Jeszcze bardziej stylowy i wyposażony w nowe silniki!

Rss 04.03.2015, 10:24 przez Paulina w Premiery

Aktualności

Toyota Auris po liftingu już w salonach

Zobacz, jak zmieniał się ten model! 

Rss 20.07.2015, 12:34 przez Paulina w Premiery

Premiery Toyoty w Genewie: Nowy Auris

Jeszcze bardziej stylowy i wyposażony w nowe silniki!

Rss 04.03.2015, 10:24 przez Paulina w Premiery

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.