Citroen C6

C6
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Citroen C6 jest flagową limuzyną francuskiej marki. Zastąpił model XM, został wycofany ze sprzedaży w 2012 roku.

Pierwsze przymiarki Citroena do wypuszczenia modelu C6 widoczne były już w 1999 roku kiedy to na targach motoryzacyjnych w Genewie oraz Frankfurcie pokazano prototyp o nazwie Citroen C6 Lignage. Bryła tego samochodu koncepcyjnego wyraźnie zapowiada wygląd nowej limuzyny. Citroen planował wprowadzić do sprzedaży nowy model już w 2001 roku, ostatecznie jednak C6 pojawił się na rynku dopiero w 2005.

Citroen C6 wyposażony jest w zawieszenie hydropneumatyczne Hydroactiv 3+ które w przeciwieństwie do swoich wcześniejszych generacji w całości bazuje na elektronice. Zawieszenie to zapewnia znakomite właściwości jezdne a jednocześnie jest super komfortowe.

Citroen C6 dostępny był z tylko jednym silnikiem benzynowym – trzylitrowym V6 o mocy 211 koni. Resztę gamy stanowiły trzy silniki diesla z podwójnym doładowaniem, moc to 170, 204 oraz 241 koni. Jak na luksusową limuzynę przystało samochód jest doskonale wyposażony w standardzie – nabywca Citroena C6 otrzymywał oprócz zawieszenia hydropneumatycznego także skórzaną tapicerkę, zaawansowany system audio, nawigację satelitarną, elektrycznie sterowane szyby oraz fotele, system Bluetooth, czujnik deszczu, 9 poduszek powietrznych, wyświetlacz HUD (Head-Up-Display) oraz wiele innych. Jak na samochód premium przystało do C6 można było zamówić także długą listę dodatków.

W swoim czasie Citroen C6 był jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Jako pierwszy samochód na świecie otrzymał on 4 gwiazdki w teście zderzeniowym Euro NCAP w kategorii ochrony pieszych. Wysoki wynik zawdzięcza on konstrukcji która w razie uderzenia w pieszego lub zwierzę automatycznie podbija maskę silnika przez co zwiększa przestrzeń między deformującą się blachą (która pochłania energię uderzenia) a silnikiem. Z kolei w teście programu Top Gear Citroen C6 okazał się samochodem bardziej komfortowym i stabilniejszym niż BMW serii 5.

Citroen C6 miał być według producenta alternatywą dla niemieckich limuzyn klasy średniej wyższej – zwłaszcza dla BMW serii 5 i Mercedesa E klasy. Miał przyciągnąć klientów przede wszystkim zaawansowaną technologią i oryginalnym wyglądem. Citroenem C6 jeździł prezydent Francji Jaques Chirac i Nicolas Sarkozy, a także francuski ambasador w Wielkiej Brytanii. Niestety pomimo tego sprzedaż samochodu szła fatalnie i ostatecznie Citroen C6 znalazł  zaledwie 23 384 nabywców.

Testy

Test: Citroen C6 - Auto XXI wieku

Premiery największych samochodów Citroena zawsze wywoływały emocje. Czy C6 kontnuuje tę tradycję?

Rss 02.06.2012, 17:19 przez Bogusław w Samochody nowe

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.