Seat Alhambra (1996 - teraz)

Alhambra
Lata produkcji: 1996 - teraz
Napęd:
Nadwozie: Minivan,
Silniki: PB: 5, ON: 7
Moc silnika: 90-204 KM
Zużycie paliwa: PB 7,2 - 10,5 ON 5,5 - 6,7

Generacje Seat Alhambra

Seat Alhambra to największy i najbardziej pojemny model hiszpańskiej marki. Pierwsza generacja weszła do sprzedaży w 1996 roku i była produkowana w mieście Palmela w Portugalii. Nazwa samochodu pochodzi od słynnej warowni Alhambra, znajdującej się w Andaluzji. Do dzisiaj powstały dwie generacje modelu, które łącznie sprzedały się w liczbie ponad 250 tys. egzemplarzy.

Generacje modelu Alhambra:

Seat Alhambra I (1996 - 2010)

Pierwsza generacja Alhambry zostałą zaprezentowana na salonie samochodowym w Genewie w 1995 roku, rok później przedstawiono wersję produkcyjną. Samochód był konstrukcją niemal bliźniaczą do Volkswagena Sharana I generacji oraz Forda Galaxy i powstawał razem z nimi w należącej do Volkswagena fabryce AutoEuropa w Portugalii. Seat Alhambra był modelem najtańszym z całej trójki, tzn. oferował nieco lepsze wyposażenie w takiej samej cenie. Wszystkie trzy modele niewiele różniły wyglądem, miały jednak inne wnętrza oraz inne palety silników.

Alhambra I standardowo jest samochodem siedmioosobowym - dodatkowe dwa siedzenia można złożyć w podłodze lub całkowicie wymontować, by uzyskać płaską podłogę. Bagażnik jest olbrzymi i nawet przy rozłożonych wszystkich siedzeniach oferuje 256 litrów przestrzeni bagażowej. W konfiguracji pięciomiejscowej - 852, a w dwumiejscowej - aż 2610 litrów.

Pod maskę Alhambry I trafiły silniki benzynowe 1.8 i 2.0 oraz 2.0 TDI. Skrzynie biegów to pięcio- i sześciobiegowa manualna skrzynia oraz pięciobiegowa skrzynia automatyczna. W gamie znalazła się także skrzynia Tiptronic. Samochód posiadał tylko jedną wersję nadwoziową.

Produkowany przez niemal 14 lat Seat Alhambra nie ulagał większym zmianom przez cały okres produkcji. Głowna modernizacja miała miejsce w 2000 roku kiedy to Alhambra upodobniła się do ówczesnych modeli Seata.

Seat Alhambra II (2010 - …)

Po tym jak Ford wycofał się ze współpracy z Volkswagenem Seat Alhambra stał się modelem bliźniaczym tylko do Sharana II. Samochód został zaprezentowany w kwietniu 2010 roku i wszedł do sprzedaży w październiku jeszcze tego samego roku. Seat Alhambra II jest samochodem o znacznie bardziej dynamicznym charakterze. Ostre rysy upodobniły hiszpańskiego minivana do niejszych modeli. Długość nadwozia wzrosła aż o 22 cm.

Największą zmianą są tylne drzwi, które w drugiej generacji posiadają mechanizm odsuwania ich do tyłu. Znacznie ułatwia to zajmowanie miejsca na tylnych siedzeniach. W gamie silnikowej pojawił się turbodoładowany silnik 1,4, w gamie skrzyń biegów - skrzynia DSG. Kolejną zmianą jest możliwość zamówienia do samochodu napędu na 4 koła.


Testy

Test Seat Alhambra – czy to kanibalizm?

W koncernie VW wszystko podporządkowane jest ekonomii i unifikacji. Typowym przykładem są VW Sharan i Seat Alhambra. Czym się różnią???

Rss 26.11.2014, 09:23 przez Bogusław w Testy samochodów

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Seat Alhambra

Ile można zapłacić za ubezpieczenie samochodu, takiego jak Seat Alhambra I? 

Rss 02.12.2013, 18:39 przez marta w Porównanie OC AC

Premiery

Zobacz co ma do zaoferowania nowy Seat Alhambra

Nowy SEAT Alhambra - wszechstronność w nowoczesnej odsłonie

Rss 20.07.2015, 11:19 przez Paulina w Premiery

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.