Seat Altea (2006 - teraz)

Altea
Lata produkcji: 2006 - teraz
Napęd:
Nadwozie: Freetrack, Minivan, XL,
Silniki: PB: 4, ON: 3
Moc silnika: 85-170 KM
Zużycie paliwa: PB 7,4 - 7,8 ON 5,4 - 6,2

Generacje Seat Altea

Seat Altea to samochód szczególny dla hiszpańskiej marki. Jego zaprojektowany przez Waltera de Silvę wygląd na wiele lat stał się bazą, na której zbudowano także drugą generację Seata Leona oraz Seata Toledo. Wielkością samochód ten przypomina Volkswagena Golfa Plus - jest to nieco podwyższony samochód kompaktowy, średniej wielkości minivan. Jest produkowany od 2004 roku bez większych zmian, jak na razie powstała tylko jedna generacja modelu. Auto powstaje w hiszpańskim mieście Martorell. Podobnie jak w przypadku wielu innych modeli Seata, nazwa modelu nawiązuje do Hiszpanii - w tym przypadku chodzi o miasto Altea.

Altea zostala zaprojektowana jako samochód rodzinny i praktyczny, posiadający jednak bardziej sportowy i dynamiczny wygląd, oraz zapewniający więcej emocji z jazdy. Au to występuje tylko w konfiguracji pięciomiejscowej.

Seat Altea występuje w trzech wersjach nadwozia - w standardowej, przedłużonej, z większym bagażnikiem, o nazwie XL, oraz uterenowionej - Freetrack. Ta ostatnia bazuje na Altei XL i jak do tej pory jest najbardziej zbliżonym do SUV-a samochodem Seata. Altea Freetrack posiada stylizujące ją na samochód terenowy panele nadwozia, podwyższone zawieszenie oraz napęd na 4 koła realizowany przez mechanizm Haldex. Gama silnikowa Altei Freetrack jest nieco mniejsza niż pozostałych dwóch wersji. Standardowa posiada silniki od 1.2 do 2 litrów pojemności, w tym 200-konne 2.0 TFSI. Wśród silników Diesla znajdziemy dobrze znane 1.6, 1.9 oraz 2.0 TDI. Równie bogata jest paleta skrzyń biegów - od manualnych, wysępujących z pięcioma lub sześcioma przełożeniami, przez pięciobiegową automatyczną skrzynię Tiptronic, aż do dwusprzęgłowych skrzyni DSG, występujących w wariancie z sześcioma lub siedmioma przełożeniami.

Seat Altea, podobnie jak bazujący na nim Leon, posiada oryginalnie rozwiązany mechanizm wycieraczek - ich pióra chowają się w słupkach A samochodu. W założeniach miało to lepiej chronić pieszych, którzy w razie wypadku nie byliby ranieni przez pióra wycieraczek. Dodatkowym plusem jest lepsze odprowadzanie wody z przedniej szyby. Wadą jest pogrubienie słupków A, co skutkuje gorszą widocznością z wnętrza.

Początkowo Altea sprzedawala się bardzo dobrze - w pierwszym roku sprzedano 31223 egzemplarze, co było wynikiem lepszym niż przewidywano. Najbardziej sportową odmianą Seata Altei była wersja FR. Samochód został nagrodzony wieloma nagrodami, w wielu przypadkach za niesamowity wygląd.


Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Seat Altea

Ile kosztuje ubezpieczenie Seata Altea? U różnych ubezpieczycieli ceny są różne, sprawdziliśmy, korzystając z kalkulatorów OC dostępnych w internecie. Ile zatem można zaoszczędzić na porównywaniu składek OC AC dla Seata Altea? Odpowiedź w artykule.

Rss 14.03.2014, 10:26 przez marta w Porównanie OC AC

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.