Audi Q3 (2011 - teraz)

Q3
Lata produkcji: 2011 - teraz
Napęd: Przód, quattro,
Nadwozie: Q3 SUV Facelifting, RS Q3, RS Q3 Facelifting, SUV,
Silniki: PB: 7, ON: 5
Moc silnika: 120-340 KM
Zużycie paliwa: PB 5,5 - 8,8 ON 4,4 - 5,9

Generacje Audi Q3

Audi Q3 jest samochodem typu crossover SUV i jest najmniejszym modelem Audi z serii Q. Samochód jest młodszym bratem modelu Q5 i Q7, został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Szanghaju w 2009 roku jako prototyp o nazwie Audi Cross Coupe Quattro. Na tych samych targach lecz 2 lata później pokazany został model produkcyjny.

Audi Q3 powstało aby konkurować z innymi kompaktowymi SUV-ami klasy premium – przede wszystkim z BMW X1 oraz Mercedesem GLK. Na razie powstała tylko jedna generacja tego samochodu. Stylistycznie i mechanicznie model jest spokrewniony z modelami A4 i A3.   W przeciwieństwie do większych SUV-ów Audi, model Q3 nie jest pozycjonowany jako samochód rodzinny, raczej jako samochód modny i lifestylowy przeznaczony dla młodszych osób. Audi Q3 produkowane jest w hiszpańskiej miejscowości Martorell.

Audi Q3 pod względem wyglądu nie wyróżnia się z gamy Audi – mamy tutaj charakterystyczne przednie reflektory niemal identyczne jak w modelu A4 (różnią się one ułożeniem diod LED w środku), sześciokątny grill Singleframe, wyraźnie zarysowane nadkola, potężny pas przedni jak i tylny, małe okna, opadającą linię dachu, ozdobne listwy upodabniające model do samochodu terenowego oraz podwyższony prześwit. Nie można jednak powiedzieć, że Audi Q3 to po prostu pomniejszone Q5 czy Q7 – nawet osoba niezaznajomiona z gamą Audi z łatwości odróżni te modele.

Wnętrze samochodu zostało przeszczepione z innych samochodów Audi – mamy więc tutaj porządek, ergonomię i dobre materiały we wnętrzu. Na przednich siedzeniach jest wyjątkowo wygodnie i przestronnie, gorzej jest z tyłu gdzie jest znacznie ciaśniej. Bagażnik jest obszerny i ma regularne kształty, jednak jeżeli złożymy tylną kanapę nie otrzymujemy płaskiej powierzchni – przez środek biegnie wyraźnie zaznaczony stopień. Nie jest to jednak wielki mankament. Audi Q3 występuje wyłącznie w wersji pięcioosobowej.

Płyta podłogowa pochodzi z firmy Volkswagen i jest to doskonale znana płyta PQ35 – tak więc Audi A3, w przeciwieństwie do większych braci, posiada silnik umieszczony poprzecznie z przodu, a jego napęd na 4 koła realizowany jest przez sprzęgło Haldex a nie przez mechanizm Torsen. Paleta silników jest prosta i obejmuje dwie jednostki benzynowe (2.0 TFSI o mocy 170 lub 211 KM) oraz dwa diesle (2.0 TDI, moc 140 lub 177 KM. Słabsze wersje sparowane są z manualną skrzynią sześciobiegową, do mocniejszych można dokupić dwusprzęgłową skrzynię DSG o 7 przełożeniach.

W listopadzie 2014 roku Audi pokazało odświeżone wersje Q3 I RS Q3. Poszerzona została gama jednostek napędowych, która obejmuje teraz 6 silników. Trzy silniki benzynowe TFSI i trzy diesle TDI. Wszystkie jednostki napędowe posiadają wtrysk bezpośredni i turbodoładowanie oraz spełniają normy emisji spalin Euro 6.

Premiery

RS Q3 - pierwszy RS liniiQ

W Genewie, marka z Ingolstadt zaprezentuje Audi RS Q3, pierwszy model RS w rodzinie Q.

Rss 20.02.2013, 20:12 przez Bogusław w Premiery

Aktualności

Odmłodzone Audi Q3

Audi dodaje jeszcze więcej wartości swojemu SUV-owi klasy premium, modelowi Q3

Rss 15.09.2016, 13:22 przez Dawid w Aktualności

Audi Q3 od 1390 zł brutto miesięcznie

Audi Q3 Prime Edition dostępny jest od 1390 zł brutto miesięcznie w trzech rozwiązaniach finansowych: nowym, innowacyjnym produkcie – AutoCredit, Kredycie Opłacalna Rata oraz leasingu.

Rss 20.06.2013, 19:42 przez Bogusław w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.