Hyundai Genesis Coupe

Genesis Coupe
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Hyundai Genesis Coupe jest – jak sama nazwa wskazuje – samochodem o nadwoziu typu coupe i jest zbudowany na platformie podłogowej limuzyny klasy średniej-wyższej – Hyundaia Genesisa (dostępny w USA).  Samochód ten został pokazany po raz pierwszy w swojej produkcyjnej wersji na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku w 2008 roku, natomiast produkcję rozpoczęto w 2009. Spekulacje dotyczące nowego samochodu Hyundaia krążyły jednak już od 2007 roku. Wiele osób przewidywało, że koreański producent może stworzyć swoje pierwsze tylnonapędowe coupe. Tak się w istocie stało.

Na razie istnieje tylko jedna generacje Hyundaia Genesisa Coupe. Trudno powiedzieć z jakim samochodem bezpośrednio konkuruje ten model – najbliższy będzie chyba Mercedes klasy E coupe jednak Genesis Coupe jest od niego znacznie tańszy i nastawiony na osiągi a nie na komfort. Innym konkurentem może być Nissan 350Z jednak Koreańczyk jest od niego przeszło 30 cm dłuższy. Genesis Coupe ma być następcą Hyundaia Coupe jednak producent unika porównywania tych samochodów, ponadto Hyundai Coupe posiadał przedni napęd i był znacznie mniejszy.

Patrząc na Hyundaia Genesisa Coupe trudno nie zauważyć jego rodowodu – linia auta jest znacznie bardziej powściągliwa niż u innych sportowych modeli. Trudno szukać tu mocno agresywnych czy awangardowych akcentów. Najbliższa temu modelowi będzie chyba dynamiczna ale i elegancka linia samochodów marki Lexus. Zgrabny, krótki tył samochodu przywodzi na myśl z kolei samochody włoskie. Wnętrze – podobnie jak nadwozie, jest raczej eleganckie i dystyngowane. Auto powstaje, podobnie jak wiele innych modeli Hyundaia, w koreańskim mieście Ulsan.

Hyundai Genesis Coupe dostępny jest z dwoma silnikami. Mniejszy z nich ma 2 litry pojemności, 4 cylindry oraz turbodoładowanie. Produkuje on 210 koni mechanicznych i 302 Nm momentu obrotowego. Drugim dostępnym silnikiem jest wolnossące, 3.8 litrowe V6 o mocy 306 KM i 361 Nm momentu obrotowego. Mniejszy silnik dzieli wiele elementów z silnikiem pochodzącym z Mitsubishi Lancera Evo i został zaprojektowany w kooperacji z tym japońskim koncernem. Paleta skrzyń biegów ulegała zmianom przez cały okres produkcji – od zawsze dostępna była sześciobiegowa skrzynia manualna, do 2012 z mniejszym silnikiem dostępna była pięciobiegowa skrzynia automatyczna, natomiast większy silnik mógł być sprzężony z sześciobiegowym automatem. Od 2013 roku obie skrzynie automatyczne zostały zastąpione przez konstrukcję ośmiobiegową.

W 2011 roku auto przeszło facelifting. Znacząco zmienił się przód samochodu, znacznie ulepszono też materiały we wnętrzu, zarówno z przodu jak i z tyłu zagościły ledowe światła.

Hyundai Genesis znany jest jako samochód bezpośredni, wymagający od kierowcy pewnych umiejętności w jego prowadzeniu. Ze względu na brak dużej ilości elektronicznych „kagańców” samochód ten może dostarczyć wiele radości z jazdy doświadczonemu kierowcy.

Aktualności

Hyundai Genesis wyróżniony tytułem Samochód Roku Playboya

Hyundai Genesis zwyciężył w kategorii Znak Czasów, w prestiżowym konkursie Samochód Roku Playboya 2015

Rss 23.06.2015, 12:26 przez Paulina w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.