Hyundai Veloster

Veloster
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Hyundai Veloster to awangardowy projekt koreańskiego producenta. Jest to w teorii następca modelu Coupe jednak różni się od niego diametralnie. Pierwsze wzmianki o tym modelu pojawiły się już w 2007 roku jednak dopiero w 2011 światło ujrzała wersja produkcyjna.

Hyundai Veloster powstał na zmodyfikowanej platformie podłogowej Hyundaia I30. Samochód posiada przedni napęd jednak jest stylizowany na samochód sportowy. Ciężko powiedzieć z jakimi modelami ma konkurować ten samochód – najbliższe temu projektowi wydają się być usportowione hatchbacki takie jak Volkswagen Scirocco czy Renault Megane Coupe. W istocie Veloster też jest hatchbackiem stylizowanym na coupe jednak posiada pewną cechę charakterystyczną – asymetryczne drzwi. Od strony kierowcy samochód posiada jedne drzwi, natomiast od strony pasażera… dwoje.

Hyundai tłumaczy swój pomysł tym, że w przypadku samochodów coupe zawsze pojawia się problem z zajęciem miejsca na tylnej kanapie. Dodanie jednak drugiej pary drzwi nie wchodziło w rachubę ponieważ dodatkowe drzwi osłabiają sztywność nadwozia. Producent zdecydował się więc na rozwiązanie łączące oba te elementy – tylne drzwi po stronie pasażera ułatwiają dostanie się na tylną kanapę a jednocześnie są one na tyle małe i sprawnie zamaskowane, że samochód ciągle wygląda na trzydrzwiowy. Jest to jedyny obecnie produkowany samochód osobowy posiadający takie rozwiązanie.

Hyundai Veloster jest obecnie jednym z najoryginalniej wyglądających samochodów osobowych. Dynamicznie stylizowany przód wpisuje się w najnowszą linię stylistyczną Hyundaia o nazwie „liquid sculpture”. Veloster, razem z modelem Genesis Coupe, są najagresywniej wyglądającymi samochodami koreańskiego producenta. Wnętrze jest mniej awangardowe lecz ciągle wygląda nowocześnie i sportowo. Na uwagę zasługuje rozbudowana konsola środkowa oraz bardzo wygodne siedzenia.

Hyundai Veloster - jak na samochód sportowy, lub chociaż stylizowany na sportowy – posiadał dość słaby, zaledwie 140-konny silnik 1.6. Niedługo po premierze gamę uzupełniła wersja turbo o mocy 186 koni. Taki samochód przyspiesza do 100 km/h w czasie mniejszym niż 9 sekund. Hyundai Veloster posiada napęd tylko na przednie koła, do wyboru jest skrzynia ręczna lub automatyczna – obie o sześciu przełożeniach. Veloster jest kolejnym modele Hyundaia do którego można zamówić nowoczesną, automatyczną skrzynię dwusprzęgłową.

Hyundai Veloster produkowany jest w Korei Południowej w Ulsan.

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.