Seat Toledo (1991 - teraz)

Toledo
Lata produkcji: 1991 - teraz
Napęd: Przód,
Nadwozie: Liftback, Minivan, Sedan,
Silniki: PB: 20, ON: 11
Moc silnika: 64-180 KM
Zużycie paliwa: PB 5,1 - 9,0 ON 4,4 - 6,0

Generacje Seat Toledo

Toledo jest szczególnym modelem dla hiszpańskiego producenta - jest to bowiem pierwszy samochód zaprojektowany przez Seata po przejęciu go przez grupę Volkswagena. Toledo I generacji został pokazany światu w 1991 roku i był samochodem zbudowanym na płycie podłogowej Volkswagena Golfa II generacji. Seat Toledo kojarzony jest głównie z kompaktowym sedanemm, jednak przez wiele lat jego produkcji koncepcja tego samochodu wielokrotnie się zmieniała.

Generacje modelu Toledo:

Seat Toledo I (1991 - 1999)

Pierwsza generacja Toledo została zaprojektowana przez Giorgetto Giugiaro i ujrzała światło dzienne w 1991 roku. Jest to pierwszy samochód Seata, który wszedł do sprzeaży po mariażu Seata z grupą Volkswagena. Auto powstało na płycie Volkswagena Golfa II generacji i w przeciwieństwie do spokrewnionych z nim modeli takich jak Volkswagen Jetta/Vento występował tylko jako pięciodrzwiowy liftback. Był to jeden z największych kompaktowych modeli w Europie. Pod maskę trafiła komplet popularnych silników Volkswagena z tamtych czasów, m.in. 1.6 MPI i 1.8 16V 125 KM, wśród silników Diesla - oczywiście 1.9 D, 1.9 SDI oraz 1.9 TDI w wersji 90 i 110 KM.

Seat Toledo II (1998 - 2005)

Druga generacja Seata Toledo była standardowym kompaktowym sedanem. Projekt, podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, stworzył Giorgetto Giugiaro. Styl Toledo jest bardzo podobny do jego wersji hatchback - Seata Leona, przednia część samochodu niemal nie różni się od tego modelu. Tradycyjnie Seat Toledo jest blisko spokrewniony z innymi produktami Volkswagena - przede wszystkim z Volkswagenem Golfem IV generacji oraz Skodą Octavią I i z tej trójki hiszpański model posiada zdecydowanie najbardziej sportowy charakter. Pod maską - silniki benzynowe 1.4, 1.6, 1.8, 2.3, diesle - tylko 1.9 TDI w czterech wariantach mocy.

Seat Toledo III (2005 - 2009)

Trzecia generacja Seata Toledo była swojego rodzaju eksperymentem - zamiast sedana hiszpańska marka wypuściła na rynek połączenie sedana z minivanem i hatchbackiem. Seat Toledo III generacji najwięcej wspólnego ma z Seatem Alteą, od której wziął architekturę oraz wygląd zewnętrzny (autorem nowego języka stylistycznego jest Walter de Silva). Oryginalnie stylizowany tył miał nawiązywać do Renault Vel Satis. Seat Toledo III generacji ze względu na swoją budowę jest dużo bardziej praktycznym niż sportowym samochodem. Zarówno płyta podłogowa jak i paleta silników podchodzi od Volkswagena Golfa V generacji. W większości przypadków montowana była manualna skrzynia biegów, do wersji 2.0 FSI można było zamówić automatyczną skrzynię tiptronic.

Seat Toledo III nie zdobył wielkiej popularności na rynku - produkcję zakończono po zaledwie 4 latch.

Seat Toledo IV (2012 - …)

Najnowsza generacja Seata Toledo to kompletna rewolucja - samochód nie tylko po raz kolejny zmienił koncepcję nadwozia - z minivana stał się z powrotem liftbackiem, ale też po raz pierwszy nie jest budowany na kompaktowej płycie podłogowej. Zamiast podwozia Volkswagena Golfa użyto tego pochodzącego ze Skody Fabii. Seat Toledo IV jest blisko spokrewniony ze Skodą Rapid i powstaje w tej samej fabryce w Mlada Boleslav. Toledo IV pozycjonowany jest jako samochód budżetowy - oferujący solidną, prostą konstrukcję i doskonałe właściwości przewozowe (550 litrów bagażnika) za umiarkowaną cenę. Jest to jeden z ostatnich modeli Volkswagena posiadających w ofercie wolnossący silnik 1.2 MPI.


Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Seat Toledo

Z jakim wydatkiem na ubezpieczenie samochodu musi liczyć się posiadacz Seata Toledo? Obliczyliśmy ceny OC i AC w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych, uwzględniając zniżki za samodzielny zakup ubezpieczenia samochodu przez internet. Gdzie jest najtaniej?

Rss 25.03.2014, 13:32 przez marta w Porównanie OC AC

Aktualności

SEAT Toledo: Prestiż z wysokim rabatem!

Rodzinny model Toledo jest teraz dostępny jak nigdy dotąd – z rabatem do 6 500 zł

Rss 30.09.2014, 14:19 przez Maciek w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.