Kia Carens

Carens
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Przód, Tył,
Nadwozie: minivan,
Silniki: PB: 6, ON: 3
Moc silnika: 110-166 KM
Zużycie paliwa: PB 6,8 - 8,6 ON 4,9 - 6,1

Generacje Kia Carens

Kia Carens to praktyczny, rodzinny minivan, który rozstawem osi i ceną plasuje się w segmencie kompaktowym. Do dzisiaj powstały 3 generacje koreańskiego minivana. Auto produkowane jest od 1999 roku do dzisiaj. Kia Carens znana jest na wielu rynkach (w tym amerykańskim) jako Kia Rondo.

Generacje modelu Carens:

Kia Carens I (2000 - 2006)

Kia Carens I generacji, znana także jako Kia Rondo w USA, to kompaktowy minivan produkowany przez korańską firmę Kia od 1999 roku (na rynek weszła w 2000). Samochód ten dostępny był także w Australii, jednak jego sprzedaż została zakończona zaledwie po roku. Na innych rynkach również szybko przedstawiono następcę - w 2003 roku - jednak samochód ten nie był całkowicie nowym modelem a jedynie mocno zmodernizowaną pierwszą generacją. Pod maską Kii Carens pierwszej generacji znajdziemy tylko jeden silnik benzynowy o pojemności 1.8 ,itra i mocy 110 lub 126 KM. Po liftingu gamę uzupełnił silnik 1.6 oraz 2.0, pojawił się też silnik Diesla - 2.0 CRDI o mocy 112 lub 140 KM.

Kia Carens II (2006 - 2012)

Druga generacja Kii Carens pojawiła się na rynku w 2006 roku. Samochód po 7 latach wrócił na rynek australijski, skąd zniknął w 2001 roku. Kia Carens II generacji jest samochodem znacznie bardziej dopracowanym i niezawodnym niż pierwsza generacja - samochód mógł być wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, w opcji była także skórzana tapicerka. Kia Carens II dostępna była w konfiguracji pięcio- lub siedmmiooosobowej. Na rynku europejskim koreański minivan występował z silnikami 1.6 i 2.0 oraz dieslem 2.0 CRDI. Na rynku amerykańskim Kia Carens posiadała w ofercie większe silniki - prócz dwulitrowej benzyny także 2.4 oraz 2.7 V6. Kia przedstawiała swój model jako crossovera, jednak terenowe właściwości tego samochodu zostały zredukowane niemal do zera. Dobra początkowa sprzedaż Kii Carens II nagle spadła w 2009 roku i nie wzrosła już do końca produkcji.

Kia Carens III (2013 - …)

Kia Carens III jest najnowszą, obecnie produkowaną generacją tego modelu. Został on przedstawiony w 2012 roku na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Auto zostało zaprojektowane przez niemieckiego projektanta Petera Schreyera i w założeniach miało być najbardziej dynamicznie wyglądającym minivanem. Zdecydowane, futurystyczne linie nowego Carens całkowicie odcinają się od stonowanego wyglądu poprzednich generacji. Auto współdzieli architekturę z najnowszą generacją Kii Cee’d, jednak płyta podłogowa jest inna i stworzona specjalnie dla tego modelu. Podobnie jak poprzednik, Kia Carens III może być samochodem pięcio- lub siedmioosobowym. Dostępne silniki - 1.6 GDI, 2.0 GDI oraz 1.7 CRDI w dwóch wariantach mocy.


Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.