BMW 2

2
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Tył,
Nadwozie: coupe, GT,
Silniki: PB: 2, ON: 3
Moc silnika: 143-326 KM
Zużycie paliwa: PB 4,3 - 6,3 ON 4,7 - 8,1

Generacje BMW 2

BMW serii 2, podobnie jak większa seria 4, jest osobną linią modelową wydzieloną aby skupić bardziej sportowe modele (za wyjątekiem serii 2 Active Tourer) dla bardziej wymagających klientów. Docelowo na serię 2 ma się składać coupe oraz kabriolet, uzupełnione o przednionapędowego minivana GT, natomiast seria 1 ma skupiać hatchbaki i sedana.

BMW serii 2 należy rozpartywać w dwojaki sposób - z jednej strony jest to w prostej linii następca serii 1 coupe oraz serii 1 cabrio (E82 i E88) - mamy więc tutaj do czynienia z klasycznym “fun carem” - małe, zwinne coupe o nisko położonym środku ciężkości, tylnym napędzie i doskonale rozłożónej masie. Z drugiej strony seria 2 to nazwa, pod którą wydane zostało pierwsze wspólczesne przedmionapędowe auto marki BMW - seria 2 GT..

W przypadku coupe mamy do czynienia z samochodem bezpośrednio spokrewnionym z serią 1 - deska rozdzielcza oraz większość podzespołów jest ta sama. Auto jest jednak inaczej wystylizowane - ma inaczej nakreślone reflektory, niższą, bardziej opływową sylwetkę oraz krótki, sportowy tył. W palecie silników znajdują się dwie jednostki benzynowe oraz trzy silniki Diesla - 200i, M235i (najmocniejsza wersja, 326 KM), 218d, 220d i 225d. Wszystkie silniki są turbodoładowane, wszystkie diesle mają pojemność 2 litrów. W standardzie dostępna jest skrzynia manualna, sześciobiegowa oraz skrzynia automatyczna o 8 przełożnieach - jest to pierwszy samochód kompaktowy wyposażony w ośmiobiegową skrzynię biegów. Samochód posiada wiele pakietów stylistycznych oraz kompletną listę opcji, wśród których znajduje się np. wyświetlacz Head-Up, który pokazuje obraz na przedniej szybie samochodu.

Seria 2 GT została zapowiedziana przez prototyp Active Tourer w 2012 roku. Prototyp posiadał napęd hybrydowy będący połączeniem silnika elektrycznego z trzycylindrową jednostką benzynową o pojemności 1,5 litra. W następnym roku został pokazany samochód koncepcyjny o nazwie Active Tourer Outdoor - oryginalnie wystylizowany z uchwytami do przewozu rowerów.

Ostatecznie seria 2 GT miała swoją premierę w 2014 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Auto jest potrójną albo i poczwórną rewolucją dla bawarskiej marki - po pierwsze jest to pierwsze nowoczesne BMW z przednim napędem i poprzecznie ustawionym silnikiem. Po drugie - jest to pierwszy minivan w ofercie tego producenta i pierwszy samochód o tak rodzinnym i praktycznym charakterze. Po trzecie - jest to pierwsze BMW, w którym znajdziemy silniki z nowej, modularnej serii - w tym pierwszy trzycylindrowy silnik w ofercie tego producenta. Nowa jednostka zapowiada nową serię motorów BMW, w której cylinder ma zawsze pół litra pojemności, a więc motor trzycylindrowy ma 1,5 litra pojemności, czterocylindrowy - 2,0 litra, sześciocylindrowy - 3,0.

Nowe BMW 2 GT wzbudziło wiele kontrowersji na rynku moto, jednak dla bawarskiej marki jest ono naturalnym rozwiązaniem aby konkurować z Mercedesem klasy B oraz zapowiedzianą już praktyczną wersją Audi A3.


Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.