BMW 4

4
Lata produkcji: - teraz
Napęd: Tył,
Nadwozie: cabrio, coupe, Gran Coupe,
Silniki: PB: 4, ON: 5
Moc silnika: 143-431 KM
Zużycie paliwa: PB 6,3 - 8,8 ON 4,7 - 5,6

Generacje BMW 4

BMW serii 4 zostało wydzielone z serii 3 jako osobna linia modeli sportowych i bardziej ekskluzywnych niż standardowa seria 3. Chociaż wszystkie te samochody korzystają z tej samej architektury i płyty podłogowej różnią się charakterem - na serię 3 składają się sedan, kombi oraz liftback oznaczony jako GT, natomiast na serię 4 - klasyczne coupe, kabriolet oraz “czterodrzwiowe coupe”, będące w rzeczywistości liftbackiem, oznaczane jako Gran Coupe. Całą serię 4 można porównać do analogicznej sytuacji w Audi, gdzie samochody klasy średniej należą do rodziny A4 (sedan i kombi) a ich sportowe odpowiedniki - do rodziny A5 (A5 coupe, A5 Sportback).

Prezentacja serii 4 rozpoczęła się od prototypu o nazwie Concept 4 Series Coupe. BMW wydzialając serię 4 jako osobną linię modelową chciało podkreślić, nie nie mamy tutaj do czynienia jedynie z inną nazwą samochodu, lecz z samodzielnym modelem. Z tego też powodu BMW serii 4 posiada niższy środek cięzkości, bardziej sportowe nastawy zawieszenia, niższą pozycję za kierownicą oraz inne (lepsze) materiały wykończeniowe. W stosunku do poprzednich generacji samochód jest wyraźnie większy, lżejszy oraz zapewnia znacznie więcej miejsca w środku. Z przodu miejsca nie braknie nawet dla wysokich pasażerów, natomiast tylna kanapa przestała być tylko co najwyżej dodakowym bagażnikiem - zmieszczą się tam nawet dorosłe osoby. Skoro mowa o bagażniku - standardowa wersja coupe posiada przestrzeń łądunkową o bardzo dobrej pojemności - 445 litrów.

Jeżeli chodzi o paletę silników to nie znajdziemy w serii 4 najsłabszych motorów 1.6. Najmniejszy silnnik ma 2 litry pojemności i 184 KM mocy. W mocniejszej wersji, oznaczanej 428i kierowca ma do dyspozycji 245 KM - ciągle jednak, chociaż oznaczenie może być mylące, mamy do czynienia z silnikiem dwulitrowym, czterocylinfrowym. Sześciocylindrowy wariant to dopiero wersja 435i, posiadająca motor trzylitrowy, sześciocylindrowy, oczywiście rzędowy. Skoro mowa o BMW to nie mogło zabraknąć także jednostek wysokoprężnych. Występują one w wersjach 420d, 425d, 430d oraz 435d. Pierwsze dwa posiadają pojemność 2 litrów, natomiast dwa ostatnie - 3. Moc od 184 do 313 KM. Zawieszenie BMW serii 4 jest bardzo zaawansowane i obejmuje konstrukcję wielowahaczową z przodu oraz z tyłu. Skrzynie biegów - manualna sześciostopniowa lub automat o ośmiu przełożeniach.

Oczywiście paleta silników jest inna w zależności od wersji nadwoziowej - jak na razie najuboższą paletę posiada kabiorlet, gdzie znajdziemy tylko wersje 428i, 435i oraz najsłabszego diesla.


Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.