18 naruszeń prawa, prawie 60 000 $ w nielegalnych korzyściach przez Tennessee Football pod kierownictwem byłego trenera Jeremy’ego Pruitta

NCAA oskarżyło program piłkarski Tennessee o 18 rzekomych naruszeń zasad poziomu 1, najpoważniejszych zgodnie z jego zasadami, za niedozwolone świadczenia rekrutacyjne w wysokości około 60 000 USD, które zostały wypłacone potencjalnym kandydatom pod kierownictwem byłego trenera Jeremy’ego Pruitta.

Wśród innych zarzutów Pruitt jest oskarżony o przekazanie około 9000 dolarów przyszłym matkom dwójki dzieci. Jego żona, Casey, jest oskarżona o dokonanie 25 płatności gotówkowych na łączną kwotę około 12 500 USD, aby pomóc potencjalnej matce w płatnościach za samochód.

W zawiadomieniu o zarzutach wysłanym do Tennessee, które zwolniło Pruitta w styczniu 2021 r. po wewnętrznym dochodzeniu w sprawie tych zarzutów, NCAA powiedział, że nie został oskarżony o brak nadzoru instytucjonalnego z powodu współpracy z śledczymi NCAA i bezstronności w postępowaniu z nadużyciami. na uniwersytet w piątek.

„Na każdym etapie tego procesu podjęliśmy szybkie i zdecydowane działania, które stanowią przykład trwałych wartości NCAA, które są potwierdzone w nowej konstytucji członkowskiej” – powiedział w oświadczeniu kanclerz Tennessee Dondy Ploughman. „Uniwersytet wyznaczył zewnętrznego prawnika, aby w pełni zbadał zarzuty dotyczące programu piłkarskiego, niezwłocznie podjął działania w celu rozwiązania stosunku pracy z trenerami i personelem piłkarskim oraz podzielił się naszymi odkryciami z personelem aplikacyjnym NCAA”.

NCAA oskarżyło Pruitt o niezachowanie atmosfery zgodności i brak monitorowania swoich pracowników. Były koordynator defensywy Derek Ansley, teraz defensywnie wspierający trenera Los Angeles Chargers; Były trener rozgrywającego Brian Niedermayer, obecnie koordynator defensywy w IMG Academy; Były pomocnik stażu Shelton Felton, obecnie główny trener w Valdosta High School w Gruzji, również został powołany w sprawie rzekomych naruszeń przepisów, wraz ze swoim dyrektorem personalnym, dyrektorem ds. rekrutacji i dwoma innymi pracownikami.

READ  Odważne bezpłatne prognozy agencji po projekcie NBA 2022 | Raport dotyczący jajników

Pruitt nie wykazał, że monitorował swoich pracowników lub promował atmosferę przestrzegania przepisów w ramach programu piłkarskiego, gdy co najmniej tuzin jego pracowników było zaangażowanych w ponad 200 indywidualnych naruszeń przepisów NCAA w okresie dwóch lat, jak wyszczególniono w roszczeniach 1 do 9. . „Jak wynika z liczby zaangażowanych pracowników i charakteru naruszeń, J. Pruitt nie wykazał, że zgodność jest wspólną odpowiedzialnością ani nie określił jasnych oczekiwań, że wszyscy trenerzy i pracownicy przestrzegają zasad NCAA i nie ustanowił programu, który obejmuje szybkie zgłaszanie aktualnych i potencjalnych problemów personelowi ds. zgodności.”

NCAA oskarżyło Pruitta i jego personel o przyjęcie sześciu rekrutów i ich rodzin podczas rocznej ofiary śmiertelnej, ponieważ programy nie mogły prowadzić rekrutacji na terenie kampusu z powodu pandemii COVID-19. NCAA podało, że wolontariusze gościli potencjalnych klientów podczas przypadkowych wizyt w dziewięć weekendów od lipca 2020 r. do listopada 2020 r., A prospektom zapewniono bezpłatne zakwaterowanie, posiłki, transport i inne świadczenia o łącznej wartości 12 000 USD.

Wśród korzyści rzekomo oferowanych potencjalnym klientom były zabiegi w salonie paznokci i wycieczka łodzią studencko-sportową po rzece Tennessee.

„Otrzymanie zawiadomienia o zarzutach było oczekiwanym i koniecznym krokiem w tym procesie – procesie, który nasza uczelnia aktywnie zainicjowała poprzez zdecydowane i przejrzyste działania” – powiedział w oświadczeniu dyrektor Tennessee Athletics Danny White. „To przybliża nas o krok do ostatecznego rozwiązania. Dopóki nie dojdziemy do tego punktu, nie mogę omawiać tej kwestii szczegółowo. Jako uniwersytet rozumiemy potrzebę wzięcia odpowiedzialności za to, co się stało, ale pozostajemy zaangażowani w ochronę naszych obecni i przyszli studenci-sportowcy.”

Pomimo dużej liczby naruszeń na poziomie I, pracownicy aplikacyjny NCAA zdecydowali się nie obciążać uczelni brakiem nadzoru instytucjonalnego, a nawet pochwalili wolontariuszy za współpracę podczas dochodzenia.

„Działania podejmowane przez instytucję w trakcie śledztwa powinny być standardem dla wszelkich instytucjonalnych dochodzeń w sprawie potencjalnych nadużyć” – czytamy w zawiadomieniu o zarzutach. „W całym okresie śledztwa Fundacja wykazała się wzorową współpracą na wiele sposobów. Gdy adwokat Fundacji został powiadomiony o zarzutach potencjalnych naruszeń w ramach programu piłkarskiego, Fundacja podjęła szybkie działania w celu zbadania zarzutów i ustalenia różnych naruszeń.

READ  Finn Scully, głos Dodgersów od 67 lat, umiera w wieku 94

Pruitt był 16-19 w klasyfikacji generalnej w Tennessee i 10-16 przeciwko rywalom z SEC. Vols byli 2-11 przeciwko przeciwnikom z rankingu AP pod Pruittem, który był pierwszym trenerem. Pruitt pracował jako starszy analityk defensywny dla New York Giants w 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *