19 stycznia kończy się termin limitu kredytowego; Dom GOP przygotowuje plan awaryjny

Komentarz

Republikanie Izby Reprezentantów przygotowują dla Departamentu Skarbu plan, co zrobić, jeśli Kongres i Biały Dom nie zgodzą się na podniesienie pułapu zadłużenia kraju jeszcze w tym roku. Sześć jest świadomych wewnętrznych debat na temat niewypłacalności USA.

Wcześniej niezapowiedziany plan jest częścią prywatnej umowy zawartej w tym miesiącu między konserwatystami Izby Reprezentantów i kongresmanem Kevinem McCarthy (R-Calif.), aby rozwiązać spór dotyczący wyboru mówcy. Przedstawiciel Chip Roy (R-Tex.), czołowy konserwatysta, który pomógł wynegocjować umowę, powiedział The Washington Post, że McCarthy zgodził się uchwalić plan priorytetów płatności do końca pierwszego kwartału tego roku.

Pojawiający się plan awaryjny pokazuje, jak Republikanie przygotowują się do grożenia, że ​​nie podniosą pułapu zadłużenia kraju bez poważnych cięć wydatków ze strony administracji Bidena. Kongres musi uchwalić ustawę, która podniesie obecny pułap do 31,4 bilionów dolarów, w przeciwnym razie Departament Skarbu nie będzie już mógł pożyczać, nie mówiąc już o opłacaniu wydatków, które ustawodawcy już zatwierdzili. Ekonomiści ostrzegają, że niepodniesienie pułapu zadłużenia może doprowadzić do utraty milionów miejsc pracy bez bankructwa USA, wywołując panikę na Wall Street.

Sekretarz skarbu Janet L. Yellen powiedział piątek Departament Skarbu powiedział, że rozpocznie „nadzwyczajne środki” w przyszłym tygodniu, aby zapewnić, że rząd federalny wywiąże się ze swoich zobowiązań płatniczych, ale nie może zagwarantować, że Stany Zjednoczone zrobią to po początku czerwca bez niewypłacalności. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powtórzyła w piątek, że administracja nie będzie negocjować pułapu zadłużenia.

Doradcy Departamentu Skarbu odmówili komentarza na temat planu GOP, a rzecznik McCarthy’ego nie odpowiedział na prośby o komentarz.

USA wprowadzą „nadzwyczajne środki”, aby nie przekroczyć limitu zadłużenia

Na wczesnym etapie opracowywania propozycja GOP wzywałaby administrację Bidena do dokonywania tylko najważniejszych płatności federalnych, jeśli Departament Skarbu przekroczy prawny limit pożyczek. Na przykład plan wezwania departamentu do dalszego spłacania odsetek od pożyczki jest prawie pewny, według czterech osób zaznajomionych z wewnętrznymi dyskusjami, które wypowiedziały się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu opisania prywatnych rozmów. Plan priorytetów płatności Republikanów Izby Reprezentantów mógłby przewidywać, że Departament Skarbu będzie nadal finansował ubezpieczenia społeczne, Medicare i świadczenia dla kombatantów, a także wojsko.

READ  Dowódcy z Waszyngtonu zgadzają się na trzyletnie przedłużenie dzięki podpisanemu bonusowi Terry'ego McLarena w wysokości 28 milionów dolarów

Takie posunięcie byłoby bezprecedensowe i wysoce kontrowersyjne, a nawet ujawnienie planu byłoby dla GOP ogromną odpowiedzialnością polityczną. Hipotetyczna propozycja, która chroniłaby ubezpieczenia społeczne, Medicare, świadczenia dla weteranów i wojsko, pozostawiłaby duże części krytycznych wydatków federalnych na Medicaid, inspekcje bezpieczeństwa żywności, kontrolę granic i kontrolę ruchu lotniczego. projektowanie. Demokraci mogą oskarżyć Republikanów o przedkładanie płatności na rzecz amerykańskich posiadaczy obligacji – w tym chińskich banków – nad obywateli amerykańskich.

„Każdy plan, który płaci posiadaczom obligacji, ale nie finansuje obiadów szkolnych, FAA, Bezpieczeństwa Żywności ani XYZ, jest dla nas docelową praktyką”, powiedział starszy doradca Demokratów, mówiąc pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić plan, który nie został jeszcze wydany.

Konserwatyści McCarthy’ego i House’a celowo pozostawili nierozstrzygnięte szczegóły planu priorytetowego w swoim pierwotnym porozumieniu, rozumiejąc, że republikanie mogą zająć tygodnie, aby zdecydować, które federalne programy wydatków mają chronić, powiedziały dwie osoby zaznajomione z negocjacjami, niepewne. O najlepszym sposobie kształtowania prawa.

Przedstawia pomysł Ograniczenia logistyczne. W 2011 i 2013 roku, kiedy miały miejsce podobne kryzysy pułapu zadłużenia, urzędnicy skarbowi Administracja Obamy stwierdziła, że ​​ustalenie priorytetów w płatnościach jest technicznie niemożliwe, biorąc pod uwagę złożoność milionów płatności, których każdego dnia dokonuje rząd federalny.

Aby plan stał się wiążący dla Departamentu Skarbu, musi przejść nie tylko przez Izbę Reprezentantów, ale także kontrolowany przez Demokratów Senat, a prezydent Biden musi go podpisać.

Nawet gdyby został uchwalony, niektórzy eksperci twierdzą, że program redukcji zadłużenia mógłby nadal zaszkodzić wiarygodności rządu USA. Propozycja wzywałaby rząd do zaprzestania płacenia za 20 procent pieniędzy, które już zobowiązał się wydać.

Jednak wielu republikańskich prawodawców od dawna opowiadało się za badaniem tego rodzaju środków jako sposobu na złagodzenie tragicznych konsekwencji ekonomicznych przekroczenia pułapu zadłużenia. Dwie osoby ze znajomością wewnętrznego planowania GOP powiedziały, że plan priorytetowy zmusi Demokratów do ustępstw Zwiększ swój limit kredytowy. Jedna z tych osób zauważyła, że ​​spłata odsetek wynosiłaby około 500 miliardów dolarów rocznie, co można by łatwo pokryć z dochodów federalnych bez dodatkowych pożyczek.

READ  Cruise dostaje zielone światło dla komercyjnej robotyki w San Francisco

Republikanie przez lata badali różne sposoby przeforsowania priorytetowej spłaty zadłużenia. Przedstawiciel. Tom McClintock (R-Calif.) przedstawił w 2011 roku ustawę znaną jako Default Prevention Act, która wymagałaby od Departamentu Skarbu pożyczania pieniędzy powyżej limitu zadłużenia, niezależnie od odsetek od pożyczki. Ta wersja planu nie cieszy się jednak powszechnym poparciem, nawet wśród Republikanów, z których niektórzy postrzegają ją jako naruszającą intencje pułapu zadłużenia. McClintock ponownie przedstawił ustawę w tym tygodniu. Pół tuzina republikanów z Izby Reprezentantów głosowało przeciwko jego ustawom w 2015 roku.

„Uzgodniliśmy, że do końca pierwszego kwartału 2023 r. złożymy ustawę o priorytecie zadłużenia” – powiedział Roy w wiadomości tekstowej dla The Post. „Teraz jego definicje nie są określone (istnieją różne wersje).”

Grover Norquist, założyciel i prezes Americans for Tax Reform, konserwatywnej grupy rzeczników, powiedział, że prawodawcy GOP zintensyfikowali dyskusje w ostatnich dniach na temat programu preferencji kredytowych. Po Sen. Patrick J. Toomey (R-Pa.) zaproponował podobny pomysł w 2011 i 2013 roku podczas starć o pułap zadłużenia z administracją Obamy. W tamtym czasie sekretarz skarbu Jack Lew powiedział, że nie stać go na zarabianie miliardów na rządowych systemach komputerowych. Płatności argumentują, że „priorytetem jest domyślnie inna nazwa”. Republikanie powiedzieli, że te twierdzenia były przesadzone, aby cofnąć groźby dotyczące pułapu zadłużenia.

„Powodem, dla którego to robisz, jest:„ Daliśmy ci rachunek, który miał priorytet, i to właśnie otrzymujemy w zamian ”- powiedział Norquist. „Przywództwo mówi o tym, ponieważ trzeba się na to przygotować. Jeśli dojdziesz do impasu, potrzebujesz pozycji awaryjnej.

Oczekuje się, że wysiłki będą kontrowersyjne, nawet wśród niektórych sojuszników GOP. Neil Bradley, wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej, powiedział, że grupa biznesowa sprzeciwia się priorytetyzacji płatności.

„Priorytet nie działa. Odbyliśmy tę dyskusję dziesięć lat temu” – powiedział Bradley. „Jeśli rząd USA pominie płacenie seniorom w Ameryce lub pominie płacenie posiadaczom obligacji, obie te rzeczy stawiają pod znakiem zapytania pełne zaufanie rządu USA i nasze zobowiązanie do płacenia naszych rachunków. I oba mają bardzo niszczycielskie konsekwencje gospodarcze.

READ  Sędzia rzucił mapę Kongresu Maryland dotyczącą „poważnego” Jerrymandering

Niektórzy republikańscy eksperci od polityki uważają, że takie wysiłki zakończą się niepowodzeniem. Brian Riedl, analityk polityki w Manhattan Institute, szczegółowo przestudiował plany priorytetów, kiedy był wówczas pracownikiem biur Sena. Rob Portman (R-Ohio). Taki plan wymagałby natychmiastowego wydania 20 procent wydatków federalnych, czyli około 1 biliona dolarów, powiedział Riedle, ponieważ dochody pokrywają tylko 80 procent z 5 bilionów dolarów, które rząd wydaje każdego roku. Powiedział, że duża liczba osób może zostać natychmiast zraniona, nie pozostawiając dobrego wyboru między opcjami zmuszenia szpitali do radzenia sobie z zamrożeniem ubezpieczenia Medicare lub utratą funduszy Departamentu Obrony.

„Przeczytanie tego w 2011 roku uświadomiło nam, że byłby to naprawdę zły pomysł i coś, czego naprawdę nie chcieliśmy, aby się stało” – powiedział Riedl. „Nie zakończyliśmy ćwiczenia, mówiąc:„ To jest wykonalne i mądre. Unikajmy tego za wszelką cenę, ponieważ byłoby to katastrofalne ”.

Michael Strain, ekonomista z American Enterprise Institute, konserwatywnego think tanku, powiedział, że plan priorytetowy jest „bezpośrednią opcją” wśród niektórych urzędników GOP i jest po cichu dyskutowany. Strain przyznał, że rynki finansowe mogą być niestabilne, jeśli rząd wywiązuje się tylko z niektórych zobowiązań w zakresie wydatków, ale powiedział, że może to okazać się lepsze niż zastąpienie płatności odsetek w USA.

„Jeśli mamy deficyt budżetowy w wysokości 10 procent, możemy pokryć 90 procent naszych zobowiązań związanych z wydatkami” – powiedział Strain. „Jeśli National Park Service lub FBI nie zmniejszą kosztów przed podpisaniem umowy, to lepsze niż płacenie rachunków”.

Inne długoletnie ręce polityczne GOP są bardziej przerażające.

Prezydent George W. Doug Holtz-Eakin, doradca ekonomiczny Busha, powiedział: „Zobaczymy miliardy reklam na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.