20 osób zostało rannych po katastrofie samolotu Hawaiian Airlines w Honolulu

Lot Hawaiian Airlines doświadczył poważnych turbulencji w drodze do Honolulu, raniąc 20 osób, w tym trzech członków załogi, co jest uważane za „niezwykle rzadkie” zdarzenie.

Hawaiian Airlines Flight 35 z międzynarodowego lotniska Phoenix Sky Harbor do Daniela K. w Honolulu. Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała w oświadczeniu, że piloci doświadczyli poważnych turbulencji około godziny 10:30 w niedzielę czasu hawajskiego podczas lotu na międzynarodowe lotnisko Inouye.

Według Honolulu EMS, Airbus A330 znajdował się około 30 minut od Honolulu. Według oświadczenia Hawaiian Airlines samolot bezpiecznie wylądował w Honolulu około 22:50.

Ratownicy medyczni i technicy ratownictwa medycznego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, udzielili pomocy 36 pacjentom. Samolot był pełny, na pokładzie znajdowało się 278 pasażerów i 10 członków załogi.

Co najmniej 20 osób zostało rannych, powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor operacyjny Hawaiian Airlines, John Snook. Wśród nich 13 osób, w tym trzech pracowników, trafiło do lokalnych szpitali.

Według Jima Irelanda, dyrektora Departamentu Służb Ratunkowych w Honolulu, siedmiu rannych zostało początkowo zdiagnozowanych jako poważnych, a dziewięciu jako nieletnich. Urzędnicy poinformowali, że w tej chwili nikt nie jest w stanie krytycznym.

Na tym niedatowanym zdjęciu widać miejsca w rzędzie wyjścia awaryjnego samolotu.

Stock Photo/Photombe/Shutterstock

Są „wdzięczni, że żaden z tych gości nie został w tej chwili przetransportowany [the] Szpital jest w stanie krytycznym – powiedział Snook.

Według Honolulu EMS najmłodszy leczony pacjent miał 14 miesięcy.

Urazy obejmowały urazy głowy, uderzenia, siniaki i utratę przytomności, a wielu z nich doświadczało nudności i wymiotów.

Znak dotyczący zapięcia pasów był na miejscu w czasie zamieszania, powiedział Snook. Urzędnicy powiedzieli, że w okolicy występowały niestabilne wiatry, ale nie było ostrzeżeń, że określone wiatry są niebezpieczne. Szczegóły dotyczące utraty wysokości nie były natychmiast dostępne.

Załoga lotnicza ogłosiła awarię i wylądowała bezpośrednio na lotnisku, gdzie rozmieszczono ratowników, podali urzędnicy.

READ  Sędzia federalny w Luizjanie zakazał administracji Bidena zawarcia rozdziału 42

Dyrektor Honolulu EMS, Jim Ireland, powiedział, że tego typu wydarzenia są „niezwykle rzadkie”.

„Hawaiian Airlines nadal udziela wsparcia 17 pasażerom i trzem załogom, którzy odnieśli dziś obrażenia po tym, jak lot 35 z Phoenix do Honolulu napotkał poważne turbulencje” – poinformowały linie lotnicze w niedzielnym oświadczeniu. „Lot Airbusa A330 z 278 pasażerami i 10 członkami załogi bezpiecznie wylądował w Honolulu o godzinie 10:50”

„Przepraszamy naszych gości za ten incydent i dziękujemy naszym członkom załogi, ratownikom, personelowi szpitala i załogom lotniska za ich skoordynowaną reakcję. Hawaiian przeprowadza dokładną kontrolę samolotu przed przywróceniem go do służby” – dodano.

„Czujemy się szczęśliwi, że nie było ofiar śmiertelnych ani innych poważnych obrażeń” – powiedział Ireland. „Mamy wielką nadzieję, że wszyscy wyzdrowieją i całkowicie wyzdrowieją, a nasze myśli są z nimi wszystkimi i ich rodzinami. To jest dzisiejsza odpowiedź zespołu”.

Agencja poinformowała, że ​​FAA prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu. Urzędnicy powiedzieli, że w dochodzenie będzie również zaangażowana Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Marilyn Heck i Alex Stone z ABC News przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *