2022 Indianapolis 500: Aktualizacje na żywo, najważniejsze wydarzenia, wyniki 106. Indy 500

Scott Dixon prowadzi z pierwszego miejsca w Chip Ganassi Racing w 106. Indianapolis 500, a zwycięzca z 2008 roku będzie otoczony przez wiele znanych firm, ponieważ Ganassi Racing wystartuje również na drugim (Alex Palou), piątym (Marcus Ericsson) , Tony Kanaan (6.) i Jimmy Johnson (12. miejsce).

W poprzednich 105 imprezach tylko 21 razy kierowca, który wystartował jako pierwszy, również zdobył pole position, w tym Dixon w 2008 roku, jego jedyne zwycięstwo w Indy 500. Ostatnim kierowcą, który to zrobił był Simon Pagenaud w 2019 roku.

Sądząc po piątkowej sesji Carb Day, samochody Ganassiego będą najlepsze, ponieważ nadeszła kolej Canaana na prowadzenie w arkuszach rozrządu z prędkością 227,114 mil na godzinę. Ericsson i Dixon zajęli drugie i czwarte miejsce w szybkim samochodzie Dale Coyne Racing dla dwukrotnego zwycięzcy Takumy Sato.

Rinus VeeKay, który wystartował na trzecim miejscu, był na drugim miejscu, gdy wydał swoje pierwsze ostrzeżenie o pełnym pasie. Zaskoczony podmuchem wiatru na krótkim zjeździe między zakrętami 1 i 2, Ed Carpenter Racing firmy VeeKay zawrócił i mocno uderzył w ścianę, kończąc swój dzień.

Wydaje się, że niedzielna pogoda jest gorąca, a temperatura maksymalna wynosi 83 stopnie Fahrenheita i na razie nie prognozuje się opadów deszczu. Porywy wiatru dochodzące do 17 mil na godzinę mogą stanowić problem na krótkich rynnach między zakrętami 1-2 a 3-4.

Jak oglądać 106 Indianapolis 500

  • Data: 29 maja
  • Strona: Indianapolis Motor Speedway – Indianapolis, Indiana.
  • czas: 12:00 czasu wschodniego
  • Telewizja: NBC
  • Strumień: fuboTV (Wypróbuj za darmo)

READ  Jak „chorobliwa presja” Evertonu sprawiła, że ​​Brighton wyglądało jak popowy program

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *