2022 mecz play-off o Puchar Stanleya 7 Sobota: Oilers awansują do 2. rundy z huraganem i błyskawicami zwycięstw

Dwa najpiękniejsze słowa w grze? Gra 7. Powodzenia fanom hokeja, równie ekscytujące jak sobota Mecze o Puchar Stanleya 2022 Trzy Cam 7 były widziane tego samego dnia w pierwszej rundzie.

Boston i Karolina rozpoczęły mecz w sobotę na PNC Arena i podobnie jak w pierwszych sześciu meczach serii, gospodarze wygrali. Hurricanes pokonali bilet Pucharu Stanleya do drugiej rundy play-offów, wygrywając 3-2 z Bruins. Max Domi prowadził Karolinę z trzema punktami, w tym dwoma golami w drugiej tercji. Hurricane’y wygrały teraz sześć meczów z rzędu, a następnie zagrają ze zwycięzcą serii Rangers-Penguins, która kończy się kolejnym 7 meczem w niedzielę.

Marzenie Lightninga o Stanley Cup Three Beat jest żywe. Leworęczny Nicholas Paul strzelił dwa gole dla Bolta w pierwszych dwóch okresach – nie jest to zły sposób na zdobycie gola po pierwszych dwóch sezonach. Trzeci okres był bez punktacji, ale był dużo więcej akcji. Toronto opuściło pustą bramkę na dwie minuty przed końcem meczu, ale ich próba powrotu nie powiodła się. Brighton Point nie widział żadnej minuty w ostatnim okresie ze względu na niską kontuzję fizyczną. Maple Leafs oddał 31 strzałów na bramkę, ale miał problemy ze zdobyciem bramki dzięki solidnemu występowi bramkarza Andrieja Wasilewskiego. Ich jedyny gol padł w drugiej tercji, kiedy Morgan Reilly strzelił 13:25.

Zwycięstwo Edmontona nad genialną grą złotego medalisty Los Angeles Jonathana Quicka eksplodowało przez głośniki „La Pamba”, który wcześniej w grze 7 prowadził 4:0. Po bezbramkowym pierwszym okresie, Oils strzelił 24 strzały w drugim 20-minutowym secie. Ich pierwszy gol padł od Cody’ego Ceciego – jego pierwszego gola w sezonie – z pomocą Connora McDowella o 13:15 w drugiej tercji. McDowell strzelił własnego gola w ostatniej minucie o 16:07. Królowie próbowali wrócić, ale Mike Smith był również trudny do przebicia i nie dawał wielu drugich szans. Edmonton zakończył wieczór pozytywnie strzałem 41-29.