2022 PGA Championship Leaderboard, zwycięzca: Justin Thomas dołącza do Willa Saladorisa w play-off o drugie wielkie zwycięstwo

Tulsa, Oklahoma – Justin Thomas wrócił z siedmiu uderzeń, aby w niedzielę wygrać 104. mistrzostwa PGA na Southern Hills, zmuszając mecz do trzydołkowej fazy play-off. Młodzi profesjonaliści. W ten sposób Thomas wyrównał swój trzeci duży powrót po 54 dołkach w historii głównych mistrzostw.

Thomas rozpoczął swój dzień poniżej 2 i znów ryknął z 67 do 3 w rundzie 4, w tym 32 do 3 bez boogie w ostatniej dziewiątce. Zaliczył pierwszy i drugi dołek play-offów i na koniec wyrównał, podczas gdy Saladoris zrównał się z Purdym na pierwszym dołku (nr 13), ale w dwóch ostatnich nie zdołał złapać podania (nr 17-18).

Zwycięstwo Thomasa w siedmiosuwowym powrocie było największym wynikiem 54-dołkowych wygranych w mistrzostwach od czasu Open 1999. Po raz szósty w historii golfista awansował do finału i wygrał Major po siedmiu lub więcej uderzeniach.

„To dziwny dzień. Zdecydowanie nie ma mnie na liście. Nigdy nie potrząsnąłem piłką w niedzielę i wygrałem mecz. To pierwszy i chcę, żeby to był ostatni” – powiedział Thomas. Po jego zwycięstwie. „… na początku tygodnia, 'Który ołów jest bezpieczny?’ Powiedziałem: „Bez ołowiu”. To miejsce jest bardzo trudne, ale jeśli zaatakujesz Fairways, możesz stworzyć ptaki. Byłem cierpliwy i nie mogłem uwierzyć, że jestem w play-off.

Z kolei Zalatoris po raz drugi w swojej karierze zajął drugie miejsce w Major One (2021 Masters). To jego piąta pierwsza ósma końcówka z ostatnich siedmiu głównych startów. Rozpoczął dzień od przewagi trzema uderzeniami w T2 i zanotował wynik 1 nad 71 w 4. rundzie.

W niedzielę 27-letni Chilijczyk wyszedł na boisko z przewagą trzech uderzeń i dzielił prowadzenie lub podążał za nim do każdego dołka. Ptasia stopa na 17., która dała Pereirze dwusuwową przewagę, zatrzymała pół obrotu do dołka w momencie ataku serca.

Pereira wszedł na 18. i 72. dołek swojego meczu, wykonując uderzenie na boisku, aby eksplodować swoim podjazdem do strumienia na prawo od fairwaya. Ostatecznie zakończył z podwójnym bogey, nie tylko zapewniając jego potencjalną wygraną, ale także otwierając drzwi Thomasowi i Jalatorisowi do rywalizacji w play-off o Skymakera.

READ  Oszałamiające zdjęcia Jowisza z teleskopu Jamesa Webba NASA

W tym celu Thomas stanął na ptasiej stopie na 18. miejscu, co dałoby mu 31-latkowi do lat 4 najlepsze zwycięstwo na dziewiątym miejscu. Przeoczył go i wrócił do par, podczas gdy Zaladoris zajął 18. miejsce, a Thomas prowadził klub poniżej 5.

Mecz 2022 PGA Championship Playoff

Tomasz

(4)

(3)

4 -2

Jaladoris

(4)

4

4 -1
  • Otwór 1 (Część-5 13): Thomas zobaczył, że tee są nierówne, ale sprzęgło uderzyło jego trzeci strzał 6 stóp od dołka dla Birdie Putty. Jalatoris Jedi wydawał się lepszy w tworzeniu dwóch zielonych, ale długi orzeł został zmuszony do stukania w ptaka po przesunięciu się w lewo.
  • Dołek 2 (pkt 4 17.): Thomas wywiózł zieleń z herbaty Spektakularna moda, Jalatoris szczęśliwie wylądował tuż pod bunkrem na greenside podczas tej samej próby. Jalatoris przeoczył 12-metrową kałużę i wrócił do poziomu, podczas gdy JD cicho postukał w swoją 56-funtową kałużę w odległości 4 stóp, szukając ptaka i ołowiu.
  • Otwór 3 (część 4 18.): Obaj zrobili to dwa na zielono, chociaż podejście Jaladorisa załamało się przez grzbiet, aby wypchnąć go dalej z dziury. Jaladoris został powalony przez parę, podczas gdy Thomas powalił go zadziorem i kopnięciem o mistrzostwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *