28 osób zginęło w wybuchu miny w północnej Turcji | Wiadomości górnicze

Osiem innych zostało poważnie rannych po eksplozji setki metrów pod ziemią, która rozdarła kopalnię w Amasya.

Eksplozja wewnątrz kopalni węgla w północnej Turcji zabiła co najmniej 28 osób, poinformowali tureccy urzędnicy, ponieważ ratownicy próbowali wydobyć na powierzchnię dziesiątki osób uwięzionych w kopalni.

Do wybuchu doszło w piątek w państwowej kopalni TTK Amasra Moisisi Modurlugo w miejscowości Amasra w nadmorskiej prowincji Bartin nad Morzem Czarnym.

Minister zdrowia Fahrettin Koca powiedział w piątek na Twitterze, że w wypadku zginęło 28 osób.

Koca powiedział również, że 11 z 58 uratowanych górników nadal leczy się w szpitalach, dodając, że nie jest jasne, ile osób nadal było uwięzionych w wyniku eksplozji, ponieważ w środku pracowało 110 osób.

Minister energetyki Fatih Donmez, który udał się do Amasry po wybuchu, powiedział, że wstępna ocena wskazuje, że eksplozja była najprawdopodobniej spowodowana pożarem – nawiązując do łatwopalnych gazów znajdowanych w kopalniach węgla.

Minister spraw wewnętrznych Süleyman Soylu również udał się do Amasry, aby koordynować akcję ratunkową. Soylu nie podał również liczby dla tych, którzy nadal są uwięzieni.

Turecka Agencja Zarządzania Katastrofami poinformowała, że ​​kilka zespołów ratowniczych zostało wysłanych na ten obszar, w tym z sąsiednich prowincji.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że anuluje wszystkie inne ustalenia i przyleci na miejsce w sobotę.

„Mamy nadzieję, że liczba ofiar śmiertelnych nie będzie się dalej zwiększać i że górnicy zostaną znalezieni żywi” – ​​powiedział Erdogan w tweecie.

„Wszystkie nasze wysiłki zmierzają w tym kierunku”.

Biuro gubernatora Barten poinformowało, że wybuch nastąpił na głębokości 300 metrów poniżej wejścia do kopalni około 15:15 GMT.

Materiał telewizyjny pokazał setki ludzi, niektórzy ze łzami w oczach, gromadzących się wokół uszkodzonego białego budynku w pobliżu wejścia do krateru.

Wcześniej turecki związek górników Madden-Eze przypisywał wybuch nagromadzeniu metanu, ale inni urzędnicy stwierdzili, że jest za wcześnie, aby wyciągnąć wnioski na temat przyczyny wypadku.

READ  Królowa Elżbieta mianuje nowego premiera Wielkiej Brytanii w Szkocji

W najgorszej katastrofie kopalnianej w Turcji w 2014 r. w pożarze kopalni węgla w zachodniotureckim mieście Soma zginęło łącznie 301 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.