5 najdroższych artykułów spożywczych przed jesienią – jedz je

Jeśli śledziłeś wiadomości, prawdopodobnie odetchnęłeś z ulgą po przeczytaniu tego Lipcowy raport o indeksie cen konsumpcyjnych. Od czerwca 2022 r. inflacja nie uległa dużym wahaniom, co jest mile widzianą zmianą w stosunku do wahań, które obserwujemy co miesiąc.

Ale ten optymistyczny znak na przyszłość nie ma większego znaczenia dla wyzwań, przed którymi stoją dziś kupujący. Chociaż koszty nie wzrosły, szkoda została już wyrządzona-Artykuły spożywcze wzrosły o 10,9% w ciągu ostatniego roku. Jeszcze bardziej przystępne cenowo sklepy, takie jak ALDI i Trader Joe’s, wyrobiły sobie markę dzięki codziennym niskim cenom. podnosi cenę.

Jest to znacząca korekta dla kupujących, którzy teraz starają się jak najwięcej ograniczyć. The Washington Post wskazał Niektórzy ludzie stosują pewne metody oszczędzania. Kilka sztuczek to kupowanie hurtowe, organizowanie tygodniowych posiłków na podstawie sprzedaży i spożywanie mniejszych porcji.

Niestety, gdy zszywki niszczą Twój portfel, trzymanie się Twoich potrzeb może zaprowadzić Cię tylko tak daleko. Te pięć produktów spożywczych z biegiem lat stało się droższe, więc możesz chcieć na nich zaoszczędzić, znaleźć alternatywę lub zmniejszyć nawyki związane z wydawaniem pieniędzy poza sklepem spożywczym.

(Potrzebujesz wskazówek, czego unikać? W przypadku produktów, których nie warto kupować, sprawdź nasze Lista mlek bezmlecznych, których należy unikać.)

Colin Michaels/Shutterstock

Kiedy szukasz niedrogiego źródła białka, jajka są zawsze niezawodnym źródłem. W czasach przed pandemią można było kupić tuzin za nieco więcej niż dolara i zacząć dzień z kilkoma. Zdrowe dla serca tłuszcze omega-3.

W tym roku podaż drastycznie się zmieniła, przez co każdy dolar jest poza zasięgiem noszy. Według porównania autorstwa Ulica, cena 18-licznych jajek ogrodowych marki Walmart’s Great Value podwoiła się od 2019 r., z 1,18 USD do 2,67 USD. Jajka kosztują dziś 14 centów, w porównaniu z 6 centami przed pandemią.

READ  Dane z Florydy budzą nowe pytania dotyczące lotów migracyjnych DeSantis

I to jest na dole. Sierpień 2022 Przegląd rynków jaj USDA Średnia cena tuzina jajek to 2,71 – 22 centy za jajko. Wynika to z niedawnego rozdarcia ptasiej grypy, która zabiła miliony ptaków. USDA zauważyła, że ​​populacja składająca jaja nie liczy obecnie 134 milionów kur.

Ale jajka wciąż są A Ich wszechstronność jest najważniejsza i względny koszt. Na szczęście krok BloombergStada powoli, ale pewnie wracają do normalnych liczebności, co z biegiem czasu obniży ceny.

Mleko i jajka w sklepie spożywczym
elena_prosvirova / Shutterstock

To prawda, że ​​skutki niedoborów mogą się przedłużać, a produkcja mleka jest utrudniona. Mleka było mało Na całym świecie na początku tego roku. W Stanach Zjednoczonych niedobory mleka doprowadziły do ​​niedoborów siły roboczej i zmniejszenia stad w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy w Europie Bloomberg Hodowcy zbóż w Wielkiej Brytanii musieli zmagać się ze spieczonymi polami z powodu upałów i suszy, co utrudniało wykarmienie ich stad.

Teraz, gdy ceny mleka wzrosły, koszty produktów takich jak masło i ser piętrzą się – a wzrost cen przenosi się na klienta. Ulica 1% mleka Walmart Great Value wzrósł o prawie 150% od 2019 r., osiągając dziś 3,46 USD za galon. Nic więc dziwnego, że obok niego pną się ser i masło Raport CBI z lipca Pokazuje wzrost o 12,6% w stosunku do średniej ceny z zeszłego roku.

Biorąc pod uwagę, że te produkty na bazie mleka są artykułami gospodarstwa domowego dla większości ludzi, jest to kolejna rzecz, na którą chcesz zwolnić miejsce w swoim budżecie. On to powiedział, Rezygnacja z nabiału wiąże się z poprawą zdrowotną.

Shutterstock

Jest cena za kurczaka Szacuje się, że rośnie w tempie 15% rocznie – wyższa niż ogólna inflacja – i nie mogą na tym poprzestać. Prawdą jest, że epidemie ptasiej grypy spowodowały tymczasowy, niszczycielski cios w dostawach kurczaków.

READ  Elon Musk mówi pracownikom Tesli: Wracaj do biura, inaczej

Teraz jest kolejny powód, by wątpić, że podwyżka cen będzie kontynuowana. Pomimo przepisów antymonopolowych w branży drobiarskiej, Forbes zgłoszone Departament Sprawiedliwości zatwierdził fuzję o wartości 4,5 miliarda dolarów między dwoma głównymi producentami drobiu, Cargill i Continental Grain oraz Sanderson Farms.

Co to ma wspólnego z twoim portfelem? Konsumenci płacą niższe ceny na rynkach ze zdrową konkurencją. Ale kiedy jedna firma kontroluje większość dostaw, może pobierać wyższe opłaty za produkt, a większość ludzi będzie nadal kupować, ponieważ nie ma wielu alternatyw.

Według Forbes, posunięcie firmy Cargill pozwoliłoby „kontrolować około 15% rynku drobiu i zwiększyć udział w rynku czterech największych konkurentów z około 50% do ponad 60%”. Na dłuższą metę może to podnieść cenę naklejki, co dotyczy tych, którzy wybierają kurczaka, ponieważ jest to bardziej przystępne białko.

Wołowina z supermarketu
Shutterstock

Ponownie na liście jest wołowina. CPI poinformował, że ceny mięsa były o 7,2% wyższe niż rok wcześniej. Jeśli chodzi o ograniczenia łańcucha dostaw, przemysł mięsny widział wszystko: braki siły roboczej, braki ciężarówek i braki w stadach.

Ze względu na susze i ekstremalne klimaty hodowcy bydła zmuszeni są do zmniejszania stad, nie mogąc zapewnić odpowiedniej ilości paszy i wody dla zwierząt gospodarskich. Oznacza to ubój większej ilości bydła niż planowano – co tymczasowo zwiększa obecną podaż, ale powoduje fale w oczekiwanej przyszłej produkcji wołowiny.

Według Reuters, redukcja pogłowia to „decyzja, która ograniczy dostawy żywca na lata”. „Ceny są tutaj, aby pozostać przez jakiś czas” – powiedział informatorowi rolnik z Kansas. Ekonomiści twierdzą, że mniejsze populacje stada będą potrzebować więcej czasu na rozmnażanie się do poziomu popytu, przez co konsumenci będą mieli mniej wołowiny w ciągu najbliższych kilku lat.

Jeśli szukasz swojej tożsamości Jedz mniej czerwonego mięsa i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, które mogą:

READ  Biden otrzymuje drugi rządowy booster, mówi USA o „nowym momencie tej epidemii” - Live | Wiadomości amerykańskie
Kobieta kupująca oleje do gotowania
Shutterstock

Brak oleju palmowego, rzepakowego i sojowego Złapał nas w supermarkecie na początku tego roku. Te oleje spożywcze są kluczowymi składnikami pakowanej żywności, słodyczy, kosmetyków i przyborów toaletowych. Wiosną brakowało eksportu oleju palmowego z Malezji i Indonezji, co zwiększyło popyt na alternatywy, takie jak rzepak i soja.

Ponieważ wiele produktów opiera się na olejach roślinnych, popyt jest wysoki, a ceny gwałtownie wzrosły. Dane o CPI pokazują wzrost cen o 20,8% w tym roku. JedzenieNurkowanie zgłoszone Crisco podniosło stawkę o 23%, co równoważy wyższe koszty produkcji tłuszczu piekarskiego i oleju spożywczego.

Unikanie wysokich cen składników jest często trudne, ale możesz zaoszczędzić, wybierając wersję marki własnej zamiast marki, kupując mniej przetworzoną żywność lub używając frytkownicy do smażenia z mniejszą ilością oleju. Oprócz oszczędności pieniędzy, zmniejszenie spożycia olejów roślinnych może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i przybierania na wadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *