Nadzieje na medal olimpijski Mikaeli Shiffrin rozwiały się

Narty zespołu USA Michaela Shiffrin podczas alpejskiego narciarstwa alpejskiego kobiet 17 lutego (Sean M. Haffey/Getty Images)

Ostatni dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich to ostatnia szansa dla niektórych sportowców na zdobycie medalu. Oto nazwy i wydarzenia, na które należy zwrócić uwagę w niedzielę:

⛷️. Michaela Schiffrin (nadal) ma kolejny strzał: Silne wiatry zmusiły organizatorów do przełożenia równoległego wyścigu mieszanych drużyn w Alpach w sobotę na niedzielę, ostatni dzień Igrzysk Zimowych. Decyzja oznacza, że ​​niektóre drużyny musiały zmienić rozkład lotów i zakwaterowania, ale wszystkie 15 krajów biorących udział w zawodach jest gotowych do udziału. Impreza drużynowa to ostatnia szansa Ameryki Michaela Schiffrin, największa gwiazda narciarstwa alpejskiego, aby zdobyć medal. Jako jeden z nielicznych narciarzy, którzy rywalizowali we wszystkich alpejskich zawodach narciarskich, Shiffrin do tej pory zajął 9. miejsce w Super G, 18. w zjeździe i trzy niedokończone wyniki. Szwajcaria broni tytułu olimpijskiego w tej imprezie. Wchodząc jako mistrzowie świata, Norwegowie cztery lata temu stanęli również na podium z brązowym medalem w Pyeongchang.

🏒. Finał hokeja na lodzie: Finlandia vs Republika Chińska: Finał mężczyzn w hokeju na lodzie ma być punktem kulminacyjnym ostatniego dnia, ponieważ Rosyjski Komitet Olimpijski, mistrz olimpijski (ROC), będzie próbował bronić tytułu przed Finlandią. Rosja nie zachowała tytułu od czasów świetności „Wielkiej Czerwonej Maszyny”, kiedy zjednoczona drużyna zdobyła złoty medal na Zimowych Igrzyskach w Albertville w 1992 roku, po tym jak były Związek Radziecki zdobył tytuły w Calgary 1988 i Sarajewie 1984. Na podium wrócili do domu z medalem z pięciu meczów, z poprzednich siedmiu, ale nie doszli jeszcze do pierwszej klasy. Finlandia jest krajem odnoszącym największe sukcesy w hokeju bez złotego medalu olimpijskiego, z 10 srebrnymi lub brązowymi medalami pomiędzy drużynami mężczyzn i kobiet.

🥌. Curling: Czy brytyjskie kobiety mogą być lepsze od mężczyzn? Dwadzieścia lat później Rona Martin Wielka Brytania wyprzedziła, aby wygrać w Salt Lake City, kobiecych kołowrotkach w wyścigu o złoty medal w Pekinie po Ewa Muirhead Poprowadziła swój zespół do finału. Mają nadzieję na lepsze awanse niż mężczyźni, którzy w sobotę zakończyli walkę o srebro po nieudanej walce ze Szwecją. Drużyna GB zmierzy się z Japonią, która zajęła czwarte miejsce w tabeli, ale zdenerwowała Szwajcarię na krajowej pozycji w sportach wodnych, aby osiągnąć swój pierwszy w historii finał olimpijski w tym sporcie. Tak się składa, że ​​jest to rewanż w meczu o brązowy medal olimpijski 2018, który Japonia wygrała za swój pierwszy medal w curlingu. Wielka Brytania nie zdobyła żadnych medali na tych igrzyskach w Pekinie, dopóki sami mężczyźni nie zdobyli co najmniej srebra, kończąc obawy, że nie staną na podium po raz pierwszy od 1992 roku.

READ  Uraz Matta Carpentera: Yankees Slugger złamana stopa od niewłaściwej piłki przeciwko marynarzom

🛷. Niemcy idą po więcej chwały w bobslejach: Niemcy przygotowują się do zdobycia dziewiątego złotego medalu w 10 zawodach ślizgowych. Sanie to czteroosobowe sanki prowadzone przez Francesco Friedrich Prowadzić Johannes Lochner Po pierwszych dwóch z czterech przejazdów czwórka mężczyzn zjechała o 0,03 sekundy, walka bliższa niż oczekiwano. Friedrich, który stara się zostać pierwszym kierowcą, który zdobył dwu- i czteroosobowe złoto na wielu igrzyskach olimpijskich, wygrał 14 z rzędu czteroosobowych międzynarodowych zawodów, aż do ostatniego wicemistrza świata. Od 2017 roku Friedrich zdobył pięć ostatnich tytułów olimpijskich lub czteroosobowych mistrzostw świata.