Wyniki na żywo i statystyki Dallas Mavericks vs. Minnesota Timberwolves – 22 maja 2024

MINNEAPOLIS (AP) Luka Doncic poprowadził Dallas Mavericks w gorącej końcówce, oddając kluczowe strzały w dalszej części spotkania, rysując kilka fauli, a nawet grając solidnie w obronie.

Mavericks może nie są faworytami w kolejnej serii, ale obiecującym początkiem ukradli przewagę na własnym boisku drużynie Minnesota Timberwolves.

Doncic zdobył 15 ze swoich 33 punktów w czwartej kwarcie, a Kyrie Irving zdobył 24 ze swoich 30 punktów w pierwszej połowie i poprowadził Mavericks do zwycięstwa 108-105 nad Timberwolves w pierwszym meczu finałów Konferencji Zachodniej w środowy wieczór.

Dallas miało przewagę 62-38 punktów w fazie grupowej, aby zrównoważyć skuteczność strzelań z dystansu 6 na 25.

„Osiągnęliśmy ważne cele” – powiedział Doncic, który na początku czwartej kwarty zdobył siedem punktów z rzędu w ciągu 63 sekund i prowadził Mavericks 13:0 i objął prowadzenie 97-89.

Mavericks prowadzili 102-98 po rzucie za trzy punkty przez Anthony’ego Edwardsa na 3:37 minuty przed końcem meczu, zanim prowadzili 8-0, a Wilki nie zatrzymały się aż do decydującego rzutu na 10,5 sekundy przed końcem. Po raz pierwszy od sześciu prób pod wodzą trenera Jasona Kidda Mavericks wygrali pierwszy mecz swojej serii play-offów.

Jaden McDaniels rozegrał swój trzeci z rzędu mecz z ponad 20 punktami i 24 punktami dla Wilków, ale Edwards — który przed meczem po raz pierwszy został wybrany do All-NBA do drugiej drużyny — został zduszony i zdobył 19 punktów po akcji zespołowej przez drużynę Mavericks. Karl-Anthony Towns potrzebował szybkiego ataku w końcówce meczu, aby zdobyć 16 punktów i zakończył mecz z wynikiem 6 na 20 z podłogi.

Moc gwiazdy w tej serii jest silna i przynajmniej pierwszego wieczoru Mavericks otrzymali od swojego wiodącego duetu to, czego potrzebowali, podczas gdy Wilki w dużej mierze miały trudności z utrzymaniem ataku w swoim składzie.

READ  Aaron Hicks prowadzi 4 biegi, podczas gdy Orioles pokonują Rays

Trener Wolves, Chris Finch, powiedział: „Okropny atak z dużej odległości: złe strzały, straty, brak opanowania”. „Musimy być lepsi w momentach sprzęgła”.

Towns ożywiło się po skoczku w dal, po czym podał piłkę do Rudy’ego Goberta, który po dwóch minutach wsadził wsad i rzucił za trzy punkty, dając Wilkom prowadzenie z czasem 4:39 i prowadząc 10:0 Doncić zakończył spotkanie rzutem za trzy punkty. PJ Washington, który zdobył 13 punktów i zebrał siedem zbiórek, uderzył z głębi pola i na 1:56 przed końcem wyprowadził Mavericks na prowadzenie.

Towns myślał, że zremisował po kolejnym posiadaniu, ale zostało to odrzucone ze względu na interwencję kosza.

W piątkowy wieczór Minnesota będzie gospodarzem drugiego meczu.

Edwards, który w trzeciej kwarcie utrzymywał się bez punktów, dodał 11 zbiórek i osiem asyst.

„To niesamowity zawodnik, musimy postawić na niego wiele sytuacji” – powiedział Doncic. „Jeśli gra 1 na 1, trudno go zatrzymać”.

Naz Reid zdobył 15 punktów, a Kyle Anderson dodał 11 punktów z ławki rezerwowych dla Wilków, które miały dwa dni wolnego po znokautowaniu obrońcy tytułu Denver w meczu 7. wróciły z 20-punktowego deficytu i wygrały serię drugiej rundy.

Była to ostra zmiana od przemyślanego, stanowczego podejścia Nuggets i MVP NBA Nikoli Jokicia do intensywnego stylu gry drużyny Mavericks, która często traciła przeciwników poza ekranami z powodu wsadów z dużej odległości. Przesunęli się, aby uniemożliwić Wilkom ciągłe ustawianie obrony na połowie kortu wokół Obrońcy Roku NBA Goberta na obręczy.

Imponujące przełamanie i zapał Irvinga stanowiły dla Wilków i ich wiodącej w lidze obrony wyjątkowe wyzwanie, z którym nie musieli się mierzyć w ostatnim meczu, kiedy to Nuggets zdobywali średnio 85 punktów podczas czterech zwycięstw.

„Pobudził nas do działania. Bez niego w pierwszej połowie prawdopodobnie stracilibyśmy 20 punktów” – powiedział Doncic. „Musiałem mu trochę pomóc w drugiej połowie. Dlatego tym razem zamieniliśmy się rolami.”

READ  Klasyfikacja draftu NFL 2023: 18 najlepszych wyborów w drafcie z Bears na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej

McDaniels, jak zwykle bezkompromisowy w obronie na obwodzie, był także katalizatorem po drugiej stronie boiska, zdobywając pięć rzutów za trzy punkty w pierwszej połowie, ale Towns miał trudności z trafianiem strzałów, a Edwards miał stale zatkane pasy ruchu.

„Jayden był jedynym, który przyszedł gotowy do dzisiejszego meczu i myślę, że wszyscy go zawiedli” – powiedział Edwards.

Mavericks wzmocnili swoją obronę od czasu przejęcia Daniela Gafforda i Washingtona w ostatecznym terminie transakcji, co mogło zobaczyć najwyżej rozstawione Oklahoma City po porażce w sześciu meczach rundy finałowej. Doncic brał także udział w przebiciu piłki Mike’a Conleya do Goberta w ramach jednego ze swoich trzech przechwytów na 1:06 przed końcem i Mavericks prowadzili dwoma punktami.

„Nikt nie wpadł w panikę, było dużo pewności siebie, niezależnie od tego, jak źle lub jak dobrze graliśmy” – powiedział Kidd.

Prawa autorskie 2024 STATS LLC i Associated Press. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie lub dystrybucja bez wyraźnej pisemnej zgody STATS LLC i Associated Press jest surowo zabronione.