Administracja Bidena wybiera byłego lidera transportu w Chicago, DC, na szefa programu ładowania pojazdów elektrycznych


Waszyngton
CNN Biznes

Gabe Klein, który kierował działami transportowymi w Waszyngtonie i Chicago, będzie kierował programem administracji Bidena o wartości 7,5 miliarda dolarów, mającym na celu budowę krajowej sieci ładowania pojazdów elektrycznych.

Klein będzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Wspólnego Urzędu ds. Energii i Transportu, który został utworzony na mocy ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze i koordynuje działania między Departamentami Energii i Transportu USA. Departamenty ogłosiły wiadomość we wtorek rano.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Gabe, aby pomóc we wdrożeniu dwupartyjnego prawa infrastrukturalnego prezydenta Bidena dla narodu amerykańskiego i zapewnić, że każda społeczność – od największych miast po większość obszarów wiejskich – może czerpać korzyści z rewolucji pojazdów elektrycznych” – amerykański sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg powiedział w oświadczeniu.

Klein był wcześniej partnerem w firmie doradczej Cityfi, która zajmuje się transportem i planowaniem urbanistycznym. Służył również w zespole przejściowym Biden-Harris w Departamencie Transportu. Jego przywództwo w DC i Chicago sprawiło, że był jednym z pierwszych działów transportu, który przyjął nowe trendy w transporcie, takie jak wspólne korzystanie z samochodu, udostępnianie rowerów i pasy rowerowe.

Klein zawsze głośno mówił o zmianach klimatycznych i roli w nich transportu. transport jest największe źródło emisji gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych, według Agencji Ochrony Środowiska.

„Skorzystam z okazji, aby zarządzać krytyczną zmianą naszej gospodarki transportowej z paliw kopalnych na systemy czystej energii i energii elektrycznej, ponieważ żadne zadanie w naszej najnowszej historii nie było ważniejsze niż rozwiązanie kryzysu klimatycznego” – powiedział Klein w oświadczeniu. .

Prezydent USA Joe Biden ma wezwał do Sieć 500 000 ładowarek, która przyspiesza wprowadzanie pojazdów elektrycznych i walczy z kryzysem klimatycznym. Pojazdy elektryczne mają znacznie mniejszy ślad węglowy niż pojazdy zasilane gazem w całym okresie eksploatacji pojazdu.

Rządy coraz częściej wybierają samochody elektryczne. Biden wezwał rząd federalny do przekształcenia swojej floty w pojazdy elektryczne i do tego, aby do 2030 r. połowa wszystkich nowych pojazdów była elektryczna. Kalifornia minęła Przepisy, które zasadniczo wymagają, aby samochody sprzedawane w tym stanie do 2035 r. były hybrydami typu plug-in, napędzanymi wodorem lub całkowicie elektrycznymi. Rząd federalny Zdany pomyślnie Nowe ulgi podatkowe na samochody elektryczne w zeszłym miesiącu.

READ  Sieć energetyczna w Teksasie ponownie bije rekord, gdy fala upałów trwa

Jednak wielu konsumentów ma obawy, czy będą w stanie naładować samochód elektryczny. Sieć towarowa w kraju powstaje w porównaniu z dobrze rozwiniętą siecią pomp gazowych. Administracja Bidena ogłosiła w zeszłym tygodniu, że zatwierdziła plany wysyłki pojazdów elektrycznych z 35 krajów. Kilka stacji zostanie zbudowanych wzdłuż pasów autostradowych, aby ułatwić długie podróże.

Połączony Urząd Energii i Transportu doradzał już stanom w ich planach ładowania pojazdów elektrycznych i współpracował z Federalną Administracją Drogową w sprawie minimalnych standardów dla urządzeń ładujących.

Administracja Bidena wezwała do tego, aby 40% inwestycji w zmiany klimatyczne i czystą energię przepływało do społeczności niedocenianych, marginalizowanych, niedostatecznie obsługiwanych i obciążonych zanieczyszczeniem.

Klein, który ma Wcześniej kontaktowano Według departamentów, aby państwo mogło wziąć pod uwagę swoją etniczną historię, jeśli chodzi o planowanie urbanistyczne, ma samochód elektryczny i rower elektryczny, które ładują się energią słoneczną.

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, że będzie działać w przypadku większej liczby samochodów elektrycznych i ciężarówek na naszych drogach” – powiedziała w oświadczeniu sekretarz ds. energii Jennifer Granholm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.