Agent MLB Casey Close pozywa Douga Gottlieba za tweet Freddy’ego Freemana

Zawieszenie

Agentka baseballa Casey Close pozywa prezentera radiowego Douga Gottlieba o zniesławienie, według Dokumenty sądowe ESPN dostało to w czwartekktóry oferuje najnowszy zwrot z tygodniowej sagi z udziałem Agenta i Freddy’ego Freemana z Los Angeles Dodgers.

Wynika to z pozasezonowej decyzji Freemana o opuszczeniu Atlanta Braves, jedynej drużyny, w której grał w 12 sezonach MLB, aby dołączyć do Dodgersów na sześcioletnim kontrakcie wartym 162 miliony dolarów. Umowa zwróciła na siebie uwagę ze względu na historię Freemana z Braves i jej znaczenie dla nich Wyścigowe Mistrzostwa Świata 2021.

Mówi się, że Close, jeden z największych agentów gry i członek zespołu Freemana w Excel Sports Management, był zaangażowany w długie negocjacje z Braves, które zakończyły się tym, że Atlanta zmierzała w innym kierunku. 14 marca Freeman wciąż był na rynku w Atlancie Zamieniono na Matta Olsona Senior Team Oakland Athletics Wkrótce podpisał ośmioletni kontrakt o wartości 168 milionów dolarów. Trzy dni później Freeman dołączył do Dodgersów.

Obaj gracze przyjęli nowe role, gdy sezon się rozpoczął, a zarówno Dodgers, jak i Braves rozpoczęli mocne. Problemy te pojawiły się dopiero pod koniec czerwca, kiedy zespoły połączyły się w trzymeczową serię w Atlancie.

Freeman, który zadebiutował w Atlancie jako gość, był wyraźnie emocjonalny przez całą grę otwierającą serię. cztery dni później, Zgłoszono Bustera Olneya z ESPN Freeman zerwał z Close i Excelem. Olney stwierdził również, że powiernicy Freemana wierzyli, że „emocje związane z długim weekendem były w pewnym stopniu związane z utrzymującym się gniewem i smutkiem, że jego negocjacje zakończyły się, gdy grał dla drużyny innej niż klub, który go początkowo wybrał”.

W następstwie raportu Olneya Gottlieb – gospodarz Fox Sports Radio i była gwiazda koszykówki uniwersyteckiej – wysłał tweeta, który połączył to wszystko razem, twierdząc, że Close nigdy nie powiedział Freemanowi o ostatnim programie Braves i że Freeman nie był tego świadomy, dopóki nie odwiedził Atlanta. Gottlieb powiedział, że kiedy mu powiedziano, Freeman zastrzelił Close.

READ  Żeglarze mianują Sergio Romo, Ruines Elias na nominację

Następnego dnia Close wydał oświadczenie za pośrednictwem Excela, że ​​Braves byli odpowiedzialni za stworzenie „fałszywej narracji” o odejściu Freemana.

„Nie będę stać bezczynnie, ponieważ okoliczności związane z odejściem Freddy’ego Freemana są złe” – powiedział Close.

agent też Rozmawiałem z Sports Illustrated o tweecie Gottlieba.

„Nie ma absolutnie żadnej prawdy w tym, co Doug Gottlieb lekkomyślnie napisał na Twitterze i poświadczę to pod przysięgą” – powiedział Close. „Obecnie oceniamy wszystkie opcje prawne w tej sprawie”.

Pracownicy franczyzy Dodger Stadium autoryzują strajk przed meczem All-Star

Teraz pojawiła się opcja prawna: Shutdown i Excel pozywają Gottlieba o zniesławienie. Skarga złożona w czwartek twierdzi, że tweet Gottlieba uszkodził nazwiska, firmy i reputację powodów oraz że „Close otrzymał groźby śmierci od ludzi uważanych za fanów Atlanta Braves”.

„Powodowie ponieśli szkody w wysokości, która zostanie ustalona na rozprawie, ale szacuje się, że wynosi ona dziesiątki milionów dolarów” – czytamy w dokumencie.

Freeman nie skomentował publicznie tej sprawy. W oświadczeniu dla ESPN Close twierdził, że pozew był próbą naprawienia wszelkich nieporozumień.

„Skarga wyjaśnia, co wydarzyło się podczas negocjacji z Atlanta Braves” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.