Agent MLB Casey Close pozywa Douga Gottlieba za tweet Freddy’ego Freemana

Zawieszenie

Agentka baseballa Casey Close pozywa prezentera radiowego Douga Gottlieba o zniesławienie, według Dokumenty sądowe ESPN dostało to w czwartekktóry oferuje najnowszy zwrot z tygodniowej sagi z udziałem Agenta i Freddy’ego Freemana z Los Angeles Dodgers.

Wynika to z pozasezonowej decyzji Freemana o opuszczeniu Atlanta Braves, jedynej drużyny, w której grał w 12 sezonach MLB, aby dołączyć do Dodgersów na sześcioletnim kontrakcie wartym 162 miliony dolarów. Umowa zwróciła na siebie uwagę ze względu na historię Freemana z Braves i jej znaczenie dla nich Wyścigowe Mistrzostwa Świata 2021.

Mówi się, że Close, jeden z największych agentów gry i członek zespołu Freemana w Excel Sports Management, był zaangażowany w długie negocjacje z Braves, które zakończyły się tym, że Atlanta zmierzała w innym kierunku. 14 marca Freeman wciąż był na rynku w Atlancie Zamieniono na Matta Olsona Senior Team Oakland Athletics Wkrótce podpisał ośmioletni kontrakt o wartości 168 milionów dolarów. Trzy dni później Freeman dołączył do Dodgersów.

Obaj gracze przyjęli nowe role, gdy sezon się rozpoczął, a zarówno Dodgers, jak i Braves rozpoczęli mocne. Problemy te pojawiły się dopiero pod koniec czerwca, kiedy zespoły połączyły się w trzymeczową serię w Atlancie.

Freeman, który zadebiutował w Atlancie jako gość, był wyraźnie emocjonalny przez całą grę otwierającą serię. cztery dni później, Zgłoszono Bustera Olneya z ESPN Freeman zerwał z Close i Excelem. Olney stwierdził również, że powiernicy Freemana wierzyli, że „emocje związane z długim weekendem były w pewnym stopniu związane z utrzymującym się gniewem i smutkiem, że jego negocjacje zakończyły się, gdy grał dla drużyny innej niż klub, który go początkowo wybrał”.

W następstwie raportu Olneya Gottlieb – gospodarz Fox Sports Radio i była gwiazda koszykówki uniwersyteckiej – wysłał tweeta, który połączył to wszystko razem, twierdząc, że Close nigdy nie powiedział Freemanowi o ostatnim programie Braves i że Freeman nie był tego świadomy, dopóki nie odwiedził Atlanta. Gottlieb powiedział, że kiedy mu powiedziano, Freeman zastrzelił Close.

READ  NBA Draft 2023: Pięć dań na wynos po dwóch meczach między Victorem Wimpanyamą i Scottem Hendersonem w Las Vegas

Następnego dnia Close wydał oświadczenie za pośrednictwem Excela, że ​​Braves byli odpowiedzialni za stworzenie „fałszywej narracji” o odejściu Freemana.

„Nie będę stać bezczynnie, ponieważ okoliczności związane z odejściem Freddy’ego Freemana są złe” – powiedział Close.

agent też Rozmawiałem z Sports Illustrated o tweecie Gottlieba.

„Nie ma absolutnie żadnej prawdy w tym, co Doug Gottlieb lekkomyślnie napisał na Twitterze i poświadczę to pod przysięgą” – powiedział Close. „Obecnie oceniamy wszystkie opcje prawne w tej sprawie”.

Pracownicy franczyzy Dodger Stadium autoryzują strajk przed meczem All-Star

Teraz pojawiła się opcja prawna: Shutdown i Excel pozywają Gottlieba o zniesławienie. Skarga złożona w czwartek twierdzi, że tweet Gottlieba uszkodził nazwiska, firmy i reputację powodów oraz że „Close otrzymał groźby śmierci od ludzi uważanych za fanów Atlanta Braves”.

„Powodowie ponieśli szkody w wysokości, która zostanie ustalona na rozprawie, ale szacuje się, że wynosi ona dziesiątki milionów dolarów” – czytamy w dokumencie.

Freeman nie skomentował publicznie tej sprawy. W oświadczeniu dla ESPN Close twierdził, że pozew był próbą naprawienia wszelkich nieporozumień.

„Skarga wyjaśnia, co wydarzyło się podczas negocjacji z Atlanta Braves” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *