AI Wars: ulepszony Bard Google jest gotowy do walki z ChatGPT OpenAI

W dziedzinie rozwoju sztucznej inteligencji szykuje się nowa konkurencja. Nowo zaktualizowany chatbot Google, Bard, daje szansę ChatGPT OpenAI za swoje pieniądze i grozi obaleniem jego dominacji.

NA 10 majaGoogle przeprowadziło swoją roczną działalność Konferencja Google I/O I sprawiło, że Bard stał się bardziej dostępny dla świata, wprowadzając serię ulepszeń mających na celu utrzymanie go w czołówce. Użytkownicy mogą Ochładzać się Bezpłatnie i teraz dostępne w ponad 180 krajach.

Google wprowadziło Barda w lutym, ale nie było to zbyt imponujące. Po żywych halucynacjach i fałszywych twierdzeniach, że Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykonał pierwsze zdjęcia „egzoplanet”, ludzie szybko wskazywali na jego wady, a akcje Google i jego macierzystej firmy Alphabet spadły. Stracił 100 miliardów dolarów.

Ta wersja Barda jest szkolona na dużym modelu językowym o nazwie LaMDA. Ta nowa wersja działa dalej PaLM2które google On mówi „Znacznie przewyższa PaLM przy znacznie mniejszym zużyciu mocy obliczeniowej w czasie wnioskowania”.

Google zapowiedziało też różne wersje swojego modelu. Najlżejszy, „Gecko”, jest gotowy do integracji ze smartfonem, co oznacza, że ​​będziesz mógł go uruchomić natywnie na swoim urządzeniu z Androidem. Google opracowało również inne, bardziej wydajne i wydajne wersje: Otter, Bison i Unicorn.

Obraz: Google

Dla kontekstu, poprzednia najpotężniejsza wersja PaLM została przeszkolona na 540 miliardach parametrów (3 razy więcej niż parametry użyte w GPT-3.5). Google nie ujawnił żadnych innych cech tych modeli opartych na PaLM2.

Bard vs ChatGPT: pięciominutowe porównanie

Rozszyfrować Porównując oba modele, wyniki są bardzo zadowalające. Najpierw poprosiliśmy go o przetłumaczenie dwóch zwrotów z angielskiego na hiszpański iz powrotem. Były to zwroty, które przetłumaczone dosłownie nie miałyby żadnego znaczenia. Oba dały dobry wynik, ale Google dał nam więcej kontekstu, aby właściwie zrozumieć ich znaczenie, a nie tylko je przetłumaczyć.

READ  Każda gra z The Wholesome Direct 2022 zostanie zmieniona

fajna odpowiedź

Odpowiedź ChatGPT

Jeśli chodzi o programowanie, Bard jest zdecydowanym zwycięzcą. Obsługując ponad 20 języków programowania, może pomóc profesjonalistom w generowaniu kodu, wyjaśnianiu i debugowaniu. ChatGPT jest również w stanie generować fragmenty kodu, ale zajmuje to znacznie więcej czasu. W naszych testach poprosiliśmy oba boty o wygenerowanie prostego pliku HTML z przyciskiem, który wyświetlał emoji za każdym razem, gdy go kliknęliśmy; ChatGPT zajęło około 30 sekund, podczas gdy Bard udzielił odpowiedzi niemal natychmiast.

Wyniki za pomocą kodu kreskowego

Wyniki przy użyciu kodu ChatGPT

Dużym atutem jest także łączność z Internetem. Zapytaliśmy oba modele o różnice między GPT-4 OpenAI a PaLM2 Google. ChatGPT nie mógł odpowiedzieć, ponieważ był ograniczony do informacji sprzed 2021 r. Bard powiedział:

fajna odpowiedź (przycięta)

Następnie podaj więcej szczegółów i informacji technicznych o każdym modelu.

Trochę oszukiwaliśmy i zadaliśmy to samo pytanie Bingowi z Microsoftu – który również używa GPT-4. Powiedział: „GPT-4 jest większy i został przeszkolony na szerszym zakresie danych, co daje mu szerszy zakres możliwości… PaLM 2 jest mniejszy i został przeszkolony na bardziej skoncentrowanym zestawie danych, co zapewnia lepszą dokładność i mniej stronniczości”.

Bing dostarczył źródła do tworzenia kopii zapasowych swoich informacji. Fajne nie. Może to ułatwić wykrywanie fałszywych wiadomości, niepotwierdzonych twierdzeń i halucynacji. Ponadto ChatGPT daje nam dostęp do naszych wcześniejszych interakcji, podczas gdy Bard pokazywał nam tylko tytuł naszych zapytań i nic więcej.

Wniosek

Ludzie używają ChatGPT już od jakiegoś czasu i jest to klucz do szybkiej inżynierii, dzielenia się wskazówkami i adopcji społecznościowej (ChatGPT stał się powszechnie znaną nazwą w branży technologicznej – Bard jeszcze tego nie zrobił). Jednak fakt, że Bard jest darmowy, a wersja ChatGT oparta na GPT4 kosztuje 20 USD miesięcznie, może być na razie kluczem do przyznania trofeum chatbotowi Google.

READ  Test aplikacji Google Home „Projekt nowej generacji”

OpenAI obiecał zaktualizować ChatGPT, aby był multimodalny i kompatybilny z wtyczkami, a Google robi prawie to samo. W dobie chatbotów opartych na sztucznej inteligencji Google, Microsoft i Meta konkurują ze sobą, aby zapewnić najbardziej innowacyjne i wydajne oferty.

Podczas gdy ChatGPT OpenAI miał wczesną przewagę silnika, gdy został uruchomiony we wrześniu 2022 r., Google nie jest jednym z tych, które można pozostawić w tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *