Akcje amerykańskie walczą o utrzymanie „szalonego” ożywienia, gdy rozpoczyna się sezon zysków

Akcje amerykańskie odnotowały w piątek wczesne wzrosty, a rynek odwrócił się na południe, próbując wykorzystać odbicie z poprzedniej sesji, które było jednym z najbardziej szalonych dni na rynku w historii.

Akcje spadły po tym, jak uważnie obserwowana ankieta pokazała, że ​​oczekiwania inflacyjne konsumentów rosły, podczas gdy inwestorzy rozważali również rundę wyników głównych banków z Wall Street, gdy rozpoczyna się sezon raportowania zysków.

Co się dzieje
 • Dow Jones Industrial Average DJIA,
  -0,96%
  Spadł o 223 punkty, czyli 0,7%, do 29815 punktów, po wzroście o 390 punktów na najwyższym poziomie sesji.

 • Indeks S&P 500 SPX,
  -1,77%
  Spadł o 58 punktów, czyli 1,6%, do 3612.

 • Indeks Nasdaq Composite spadł o 227 punktów, czyli 2,1%, do 10 422 punktów.

W czwartek Dow zlikwidował spadek o około 550 punktów do 828 punktów, podczas gdy S&P 500 odbił się od straty ponad 2% do 2,6%, a Nasdaq Composite skoczył o 2,2%.

Wzrost indeksu Dow o 2,8% był największym jednodniowym zyskiem od 9 listopada 2020 r.

Widzimy: Dlaczego akcje odnotowały historyczne odbicie po kolejnym gorącym raporcie o inflacji

Co napędza rynki?

Wczesne piątkowe zyski przygotowały grunt pod straty po tym, jak badania konsumenckie przeprowadzone przez University of Michigan pokazały prognozy inflacji na przyszły rok. wzrosła do 5,1% Z wrześniowego minimum 4,7% oczekiwania inflacyjne w ciągu następnych pięciu lat wzrosły do ​​2,9% z 2,7% w poprzednim miesiącu.

„Prawdopodobnie wzrost oczekiwań inflacyjnych jest reakcją na wzrost cen gazu w ostatnich tygodniach, w którym to przypadku nie będzie kontynuowany” – powiedział w nocie Ian Shepherdson, główny ekonomista Pantheon Macro Economics, zauważając, że wstępne odczyty mają tendencję do oglądania dużych zmian.

„Jednak w następstwie wrześniowych danych o inflacji, to ożywienie – odwrócenie spadku z zeszłego miesiąca – nie wygląda dobrze, biorąc pod uwagę, jak blisko decydenci są śledzeni” – powiedział Shepherdson.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy inwestorzy oceniają ponure ostrzeżenie FedEx

Ankietowy wskaźnik zaufania konsumentów wzrósł w październiku do 59,8 z 58,6. Według sondażu Wall Street Journal, ekonomiści spodziewali się 59 odczytów.

Dane z piątku też się pokazały Sprzedaż detaliczna w USA pozostała bez zmian we wrześniu, wypadł mniej niż oczekiwano, wzrost o 0,3%. Po wyłączeniu samochodów sprzedaż wzrosła o 0,3%.

Analitycy przytoczyli szereg czynników wyjaśniających czwartkowy ogromny wzrost cen akcji, który nastąpił po początkowym spadku cen akcji po wyższym niż oczekiwano odczycie CPI we wrześniu.

Czynniki stojące za odbiciem obejmowały względy techniczne i pozycjonowanie po gwałtownej wyprzedaży, w której S&P 500 spadł przez sześć kolejnych sesji, aby zakończyć w środę najniższy poziom od listopada 2020 r.

„Jednym z najpopularniejszych wyjaśnień jest to, że najbardziej pesymistyczne scenariusze są zawarte w cenach: 75-punktowa podwyżka stóp w ciągu najbliższych dwóch spotkań” – powiedział w notatce Alex Kuptsikevich, główny analityk rynku w FxPro. „Następnie uczestnicy rynku zwrócili uwagę na głębokie obniżki cen z ich najwyższych poziomów w stosunkowo zdrowej gospodarce, która nadal tworzy miejsca pracy i podnosi płace”

Ale w piątek nadal panuje ostrożność.

„Chociaż październik ma tak złą reputację, jak „Zabójca rynku niedźwiedzi” W pomyślnym ruchu w ciągu dnia inwestorzy powinni zachować pewną ostrożność. Prawdziwa zmiana kierunku wymaga zmiany podstaw. „Te zmiany są nadal trudne do zidentyfikowania” – powiedział Kuptsikevich.

Rick Reader, dyrektor ds. inwestycji w instrumenty o stałym dochodzie w BlackRock, Kristen Idzelis z MarketWatch powiedziała, że ​​czwartkowa zmienność stanowiła jeden z „szalonych” dni w historii rynku.po danych pokazujących Stany Zjednoczone inflacja we wrześniu w tempie wyższym niż oczekiwano.

„Jedna z największych komplikacji w ciągu dnia w ostatnich wspomnieniach z uważnie obserwowanego odczytu CPI podkreśla stan wyprzedaży i skrajne nastroje na tym rynku. Dziura nie była w liczbie” – powiedział w nocie Jeff Degraaf, założyciel Renaissance Macro Research. w piątek. Luka była w sytuacji, która doprowadziła do tego numeru”.

READ  Po raz pierwszy od 20 lat euro i dolar amerykański są na równi

Rider firmy BlackRock radził inwestorom, aby rozważyli zdeponowanie swoich pieniędzy w obligacjach krótkoterminowych, a Punkt ostatnio powtórzony przez legendę funduszy hedgingowych Ray Dalio.

Akcje JPMorgan Chase & Co.
JPM,
+ 2,62%
Wzrósł o 2,7% po składniku Bank i Dow Pokonaj gole z Wall Street dla zysków i przychodów.

Analitycy ważyli również wyniki z Wells Fargo & Company
WFC,
+ 3,15%
A Morgan Stanley
SM,
-4,55%A
A Citigroup Inc.
c,
+ 1,40%.

Widzimy: Zarobki JPMorgan spadają, ale pobijają szacunki jako błędy Wells Fargo

Inwestorzy obserwowali również rozwój wydarzeń w Wielkiej Brytanii, gdzie premier Liz Truss zwolniła Kwasiego Quartinga ze stanowiska ministra finansów. Rentowności brytyjskich obligacji rządowych wzrosły po tym, jak Carting przedstawił pod koniec września plan budżetowy, który obejmował głębokie obniżki podatków, wywołać kryzys co wymagało od Banku Anglii interwencji w programie zakupów awaryjnych.

Czytać: Dlaczego Kwasi Kwarteng nie mógł przetrwać bitwy z Bankiem Anglii

Rentowności brytyjskich obligacji początkowo spadły w piątek Na podstawie wskazań wiele z planowanych obniżek podatków zostanie cofniętych. Ale wstali później po samych biegach Odwrócenie odliczeń podatku od osób prawnych.

Zobacz też: Larry Summers mówi, że presja na brytyjskim rynku długu może być „szokem”, który sygnalizuje globalne gospodarcze „trzęsienie ziemi”

Fed musi nadal podnosić stopy procentowe, ale musi uważać na tempo tych ruchów, prezes Fed Kansas City Esther George Powiedział w piątek.

Firmy w centrum uwagi
 • Wells Fargo WFC,
  + 3,15%
  Akcje banku wzrosły o 3,8 proc. Odnotowano wyższe niż oczekiwano przychody Za trzeci kwartał równanie strat.

 • Akcje Morgan Stanley MS,
  -4,55%
  Akcje banku inwestycyjnego spadły o 4,5% Nieodebrane bramki z Wall Street zyski i przychody przy spadku aktywności transakcyjnej.

 • grupa miejska c,
  + 1,40%
  Akcje wzrosły o 1,9 procent po tym, jak bank przekroczył oczekiwania Wall Street dotyczące zysków i przychodów.

 • UnitedHealth Group Inc.
  Organizacja Narodów Zjednoczonych ,
  + 1,11%
  Akcje wzrosły o 1,6% po tym, jak komponent Dow Jones i ubezpieczenia zdrowotne odnotował zyski i przychody za trzeci kwartał, które wzrosły powyżej oczekiwań, oraz Podniosła swoje oczekiwania przez cały rok Trzeci kwartał z rzędu.

 • Firma Kroger
  KR,
  -6,08%
  Ogłoszono transakcję przejęcia na 24,6 miliarda dolarów Albertsons Cos. Inc.
  ACI,
  -7,84%.
  Zgodnie z warunkami umowy o połączeniu, Kroger nabędzie wszystkie pozostające w obrocie akcje zwykłe i uprzywilejowane firmy Albertson za 34,10 USD za akcję. Akcje Krogera spadły o 4,9 procent, podczas gdy akcje Albertsona spadły o 7 procent. Akcje Albertsons wzrosły w czwartek o ponad 11% po doniesieniach o potencjalnej transakcji, podczas gdy akcje Krogera wzrosły o 2%.

 • Poza Mięsem Inc
  BYND,
  -5,41%
  Akcje spółki warzywno-spożywczej spadły o 6,2 proc. Wyślij ostrzeżenie o przychodachogłosił plan redukcji około 200 pracowników i powiedział, że obniży inne koszty, ponieważ dokonuje strategicznej zmiany mającej na celu osiągnięcie dodatnich przepływów pieniężnych.

READ  SAS twierdzi, że stawką jest przetrwanie, ponieważ strajk pilota wstrzymuje loty

Zobacz też: Dyrektor operacyjny Beyond Meat, Douglas W. Ramsey, odejdzie z firmy po zawieszeniu w związku z zarzutami ugryzienia mężczyzny w nos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.