Akcje Hongkongu spadły o 2% z powodu niepokojów w Chinach i spadku cen ropy do najniższego poziomu w 2022 r.

Przeprowadzki z Hongkongu: spadek cen technologii, pojazdów elektrycznych i nieruchomości; Kasyna rosną

Kontrakty terminowe na ropę zwiększyły swoje straty, a amerykańska ropa osiągnęła najniższe poziomy w tym roku

Kontrakty terminowe na ropę amerykańską i ropę Brent spadły po ponad 2% w porannym handlu w Azji, koncentrując się na obawach o słabnący popyt ze strony Chin.

Pośrednie kontrakty terminowe typu futures w Zachodnim Teksasie Spadł do 73,86 USD za baryłkę, najniższego poziomu od grudnia 2021 r Kontrakty terminowe na ropę Brent Spadł do 81,16 USD za baryłkę, jak dotąd sesyjnego minimum.

WTI spadła o 2,58% do 74,31 USD za baryłkę, podczas gdy Brent spadła o 2,37% do 81,65 USD za baryłkę.

– Abigail Ng

Analityk twierdzi, że obniżenie wymagań dotyczących rezerw w Chinach nie zrobi dużej różnicy przy wciąż obowiązujących zasadach Covid

Najnowszy krok Chin w kierunku cięć wskaźnik rezerwy obowiązkowej Według The Economist Corporate Network, dla banków 25 punktów bazowych nie będzie miało większego znaczenia dla ich gospodarki bez radykalnego odejścia od surowych ograniczeń Covid.

„Nastroje konsumentów i inwestorów zostały tak mocno dotknięte tą polityką, że nie będzie poprawy w żadnym znaczącym sensie, dopóki nie nastąpi zwrot” – powiedział w CNBC Matty Peckink, dyrektor tej organizacji w Chinach. „Squawk Box Asia”.

Bekink podkreślił, jak wrażliwe nastroje inwestorów wpływały na rynki w przeszłości.

„Widzieliśmy już, jak rynki poruszają się po plotkach, że Pekin zamierza się zrelaksować – to było zaledwie kilka tygodni temu” – powiedziała.

„Blokady wydają się nie mieć końca i są nieubłagane” – powiedział Pekin.

– Jihe Lee

Inne waluty również zagrożone z powodu niepokojów w Chinach: Standard Chartered

„Głównym pytaniem o to, jak zareaguje świat, jest odpowiedź chińskiego łańcucha dostaw” – powiedział w CNBC Stephen Englender, dyrektor zarządzający Standard Chartered Bank. „Squawk Box Asia”.

„Jeśli jest więcej zakłóceń, myślę, że jest to bardzo ryzykowne” – powiedział. „Nie tylko CNH, ale inne waluty będą zagrożone”.

Englander dodał, że handlowcy mogą chcieć zmniejszyć swoją ekspozycję na dalsze ryzyko.

– Jihe Lee

Ceny ropy spadają, ponieważ trwają protesty Covid-19 w Chinach

Kontrakty terminowe na ropę naftową spadły wcześnie w Azji, ponieważ wzrosły przypadki COVID, ograniczenia wirusowe i niepokoje w Chinach, co wzbudziło obawy o popyt ze strony drugiego co do wielkości konsumenta ropy na świecie.

Pośrednie kontrakty terminowe typu futures w Zachodnim Teksasie Spadł on o 0,35%, do 76,01 USD za baryłkę, podczas gdy Kontrakty terminowe na ropę Brent Stracił 0,26% do 83,41 USD za baryłkę.

Ceny ropy gwałtownie spadły w zeszłym tygodniu, ponieważ narastające blokady w Chinach podsyciły obawy o popyt, napisali w poniedziałek Brian Martin i Daniel Hynes z ANZ Research.

„To nadal stanowi przeszkodę dla popytu na ropę”, powiedzieli, dodając, że wpływ rosnących przypadków Covid został również odzwierciedlony w danych dotyczących mobilności w Chinach.

– Abigail Ng

Chiński juan na morzu osłabił się w Azji rano w związku z trwającymi protestami covidowymi

The zagranicznego juana Osłabił się gwałtownie w stosunku do dolara amerykańskiego w związku z negatywnym nastrojem związanym z niepokojami w Chinach z powodu ograniczeń Covid.

Waluta spadła o około 0,8% w stosunku do dolara amerykańskiego do 7,2529 w azjatyckim porannym handlu.

The indeks dolara Kurs wzrósł o 0,32% do 106,29, a inwestorzy prawdopodobnie postrzegają dolara jako aktywa bezpiecznej przystani w miarę wzrostu obaw o Chiny.

– Jihe Lee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *