Akcje mieszają się w miarę wzrostu obaw o podwyżkę stóp procentowych, Chiny obniżają LPR

Australijska firma cementowa Adbri spadła o 16% po zgłoszeniu spadku zysków

Australijski producent cementu Adbri spadł po wysłaniu 15% spadek zysku netto Za pierwsze sześć miesięcy roku w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Akcje Adbri spadły w poniedziałek o ponad 16,54%.

Zysk netto wyniósł 48,1 mln AUD (33,2 mln USD), podczas gdy przychody w pierwszym półroczu wzrosły o 8% rok do roku do 812,4 mln AUD. Było to „głównie spowodowane silnym popytem w sektorze budowlanym i wydobywczym oraz lepszymi cenami większości produktów” – podała firma w raporcie.

Firma stwierdziła, że ​​podstawowy zysk netto po opodatkowaniu został częściowo dotknięty wyzwaniami operacyjnymi związanymi z poważnymi deszczami na wschodnim wybrzeżu Australii i rosnącymi kosztami.

– Abigail Ng

Bank Rezerw Nowej Zelandii chce, aby stopy procentowe były „wygodnie powyżej neutralne”, donosi Reuters

Wicegubernator Banku Rezerw Nowej Zelandii Christian Huxby powiedział, że decydenci Nowej Zelandii chcą, aby stopy procentowe były „wygodnie wyższe niż neutralne”, aby zwalczyć rosnące stopy. Według Reutersa.

The Bank Rezerw Nowej Zelandii podniósł stopę gotówkową o 50 punktów bazowych do 3%. zeszły tydzień. Huxby powiedział Reuterowi, że bank centralny rozważa podwyżkę o 25 lub 75 punktów bazowych.

Powiedział, że podniesienie oficjalnej stopy gotówkowej powyżej stopy neutralnej obniży inflację i „da nam trochę czasu, aby zobaczyć, jak się sprawy mają”.

“Kiedy dostaniemy [official cash rate] Do poziomu 4%-4,25% widzimy, że stamtąd wszystko jest równomiernie zrównoważone. Dlatego przywiązujemy taką samą wagę do konieczności skonfigurowania systemu OCR, jakbyśmy go wprowadzali.”

Huxby powiedział, że decydenci oczekują, że gospodarka się uspokoi i przyznają, że czeka ich niepewność.

– Abigail Ng

Międzynarodowy Fundusz Walutowy udaje się do Kolombo po bardziej ekonomiczne rozwiązania

Międzynarodowy Fundusz Walutowy odwiedzi w tym tygodniu Kolombo, aby kontynuować rozmowy z władzami Sri Lanki na temat reform i polityk gospodarczych i finansowych.

READ  Jak miliarder Bankman Fried przetrwał recesję i wciąż się rozwija

„Celem jest poczynienie postępów w kierunku porozumienia na poziomie personelu w sprawie możliwego porozumienia w sprawie Rozszerzonego Funduszu Funduszy MFW w najbliższym czasie” – powiedział MFW w oświadczeniu wydanym w weekend.

„Ponieważ dług publiczny Sri Lanki ocenia się jako nie do utrzymania, zatwierdzenie przez Radę Wykonawczą MFW programu EFR będzie wymagało od wierzycieli Sri Lanki wystarczających gwarancji, że zostanie przywrócona zdolność obsługi zadłużenia.”

MFW zakończył już pierwszą rundę dyskusji pod koniec czerwca, kiedy wraz z Kolombo pracował nad pakietem polityki makroekonomicznej i strukturalnej w celu „skorygowania nierównowagi makroekonomicznej, przywrócenia stabilności długu publicznego i wykorzystania potencjału wzrostu Sri Lanki”.

Inne wyzwania, które należy rozwiązać, obejmują powstrzymanie wysokiego poziomu inflacji i zajęcie się poważnymi problemami z bilansem płatniczym.

MFW jest instrumentem pożyczkowym MFW i pomaga krajom radzić sobie z problemami z bilansem płatniczym lub przepływami pieniężnymi.

– Więc Lin Tan

CNBC Pro: Jak zmniejszyć ryzyko w swoim portfelu już teraz, według profesjonalistów

Akcje były w tym roku niestabilne, ponieważ połączenie obaw o recesję, presji inflacyjnej i innych zagrożeń makroekonomicznych wstrząsnęło rynkami.

Oto trzy sposoby, w jakie inwestorzy mogą dostosować swoje portfele, aby zmniejszyć ryzyko lub złagodzić straty, według Goldman Sachs, Wells Fargo i innych.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Weezin Tan

Chiński bank centralny obniżył oprocentowanie kredytów

The Ludowy Bank Chin obniżył referencyjną jednoroczną stopę oprocentowania kredytów o 5 punktów bazowych i wycenione na pięć lat o 15 punktów bazowych, zgodnie z wyciągiem online.

Daje to stopę rocznego kredytu prime do 3,65%, a pięcioletni LPR do 4,3%.

Analitycy ankietowani przez Reuters spodziewali się obniżenia rocznej stopy LPR o 10 punktów bazowych, a połowa respondentów spodziewała się obniżenia stopy pięcioletniej o 15 punktów bazowych.

– Abigail Ng

CNBC Pro: JPMorgan przewiduje, kiedy zakończy się rajd wzrostowych akcji

Inwestorzy przybyli ostatnio do rosnących akcji, ale ponieważ narastają obawy o recesję, obserwatorzy rynku decydują, czy zamiast tego przejść na bezpieczniejsze zakłady.

READ  Amerykański rynek pracy ignoruje obawy przed recesją. Fed dalej zacieśnia

Jednak JPMorgan uważa, że ​​rajd nadal potrzebuje więcej zwyżek i zidentyfikował kilka wskaźników, które należy obserwować, rozważając rotację rozwijających się akcji.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj historię tutaj.

– Xavier Ong

Czego oczekujesz od przemówienia Paula Jacksona Hole’a?

Oczekuje się, że prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, będzie przemawiał na dorocznym sympozjum banku centralnego w Jackson Hole w stanie Wyoming w tym tygodniu i rzuci nieco światła na tempo przyszłych podwyżek stóp procentowych.

Powell może przedstawić jastrzębie komentarze ze strony przedstawicieli Fed, którzy ostatnio potwierdzili swoje zaangażowanie w walkę z inflacją, mimo że inwestorzy cieszyli się letnim zwyżką, po części z powodu mniej agresywnych perspektyw Fed.

Jednak prezes Fed w St. Louis, James Bullard, powiedział w wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu Dziennik Wall Street Rozważa kolejną podwyżkę stóp o 0,75 pkt proc. na wrześniowym posiedzeniu.

Sprawdź CNBC Pro dla Więcej o tym, czego można oczekiwać od przewodniczącego Fed.

– Sarah Min

Sondaż Reutera przewiduje, że Chiny obniżą oprocentowanie kredytów

Chiny przygotowują się do wydania w poniedziałek stóp procentowych pożyczki (LPR) i Według sondażu agencji Reuters analitycy powszechnie spodziewali się cięć.

Większość analityków oczekiwała, że ​​roczna referencyjna stopa kredytowa zostanie obniżona o 10 punktów bazowych, podczas gdy pięcioletni LPR o ponad 10 punktów bazowych.

Reuters podał, że około połowa z 30 respondentów spodziewała się obniżki o 15 punktów bazowych.

Roczna stopa LPR wynosi obecnie 3,7% po obniżce w styczniu, a stopa pięcioletnia wynosi 4,45%. W maju Chiny obniżyły swój pięcioletni LPR o 15 punktów bazowych, co ma wspierać popyt na mieszkania.

– Abigail Ng

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *