Akcje technologiczne w Hongkongu ciągną rynek w dół o 2%; Rynki azjatyckie spadają

Flagi Chin i Hongkongu powiewają, gdy ekrany pokazują indeks Hongkongu przed kompleksem Exchange Square, na którym znajduje się giełda papierów wartościowych w Hongkongu, 21 stycznia 2021 r. w Hongkongu w Chinach.

Zhang Wei | China News Service za pośrednictwem Getty Images

Akcje Azji i Pacyfiku spadły w poniedziałek, przy czym Hang Seng z Hongkongu stracił na prowadzeniu, ponieważ notowane na giełdzie miasta chińskie akcje żetonów nadal spadały. Nowe zasady eksportu z USA

Największy producent chipów w Chinach Semiconductor Manufacturing International Corporation spadł do 5,23% Półprzewodnik Hua Hong W dół ponad 10% Shanghai Fudan Microelectronics Co Podczas porannego handlu spadł on do 24,6%.

Szeroki Hang Seng Indeks Spadł o 2,95% do 17.216,66, podczas gdy indeks Hang Seng Tech spadł o 3,98%. HSI to waga ciężka Meiduan Spadek o 6,71%.

W Chinach kontynentalnych Szanghaj Mix Stracił 1,66% do 2974,15 w pierwszym dniu handlu po święcie Złotego Tygodnia. Składnik Shenzhen 2,38% w dół do 10 522,12. Indeks CSI 300, który śledzi akcje notowane na szerokiej giełdzie, spadł o 2,21% do 3 720,94.

The S&P/ASX 200 6.667,80 w dół o 1,62%. Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią spadł o 1,88%. Rynki w Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Malezji są zamknięte w poniedziałek.

Jeszcze w tym tygodniu Bank Korei ogłosi swoją kluczową decyzję w sprawie stóp procentowych, Singapur ogłosi szacunki PKB za trzeci kwartał, a Chiny opublikują dane o inflacji.

Tajwańska firma produkująca półprzewodniki i Japonii Szybka sprzedaż detaliczna Stany Zjednoczone ogłoszą zarobki i opublikują dane o inflacji za wrzesień.

W piątek w USA główne indeksy giełdowe spadły o ponad 2% po tym, jak dane pokazały, że stopa bezrobocia spadła we wrześniu, podsycając obawy, że Rezerwa Federalna gwałtownie podniesie stopy procentowe.

READ  Fantastyczne wiadomości i notatki dotyczące futbolu: Christian McCaffrey został sprzedany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.