Akcje Toyoty rosną dzięki zatwierdzeniu przez akcjonariuszy rady dyrektorów i nowej strategii dotyczącej pojazdów elektrycznych

  • Akcjonariusze zatwierdzili wszystkich 10 proponowanych członków zarządu na dorocznym walnym zgromadzeniu w Toyota City.
  • We wtorek Toyota przedstawiła pełną gamę samochodów elektrycznych z akumulatorami „nowej generacji”, począwszy od 2026 roku.
  • Japońskie firmy znajdują się pod rosnącą presją, aby lepiej angażować swoich akcjonariuszy w poprawę efektywności kapitałowej i ogólnej rentowności.

Ludzie przybywają na doroczne zgromadzenie akcjonariuszy Toyota Motor Corporation w Toyota City w prefekturze Aichi 14 czerwca 2023 r. Toyota znajduje się pod presją dużych inwestorów instytucjonalnych, dopóki prezes Akio Toyoda nie ustąpi ze swojego połowicznego poparcia dla pojazdów elektrycznych.

Ulica | AFP | Obrazy Getty’ego

Akcje Toyoty osiągnęły w środę najwyższy poziom od 16 miesięcy po tym, jak akcjonariusze zagłosowali za utrzymaniem Akio Toyody na stanowisku prezesa w szerokim poparciu dla zarządu firmy i jej strategii odnawialnej.

Akcjonariusze odrzucili również propozycje ujawnienia większej liczby informacji na temat presji klimatycznej japońskiego producenta samochodów, jednocześnie głosując za wszystkimi 10 proponowanymi członkami zarządu na dorocznym walnym zgromadzeniu firmy w Toyota City.

Akcje Toyoty wzrosły o prawie 4,3% o godzinie 13:00 czasu lokalnego, do 2276 jenów za akcję – najwyższego poziomu od lutego 2022 roku. Przewyższyła również tokijskie indeksy Topix i Nikkei, które w środę po południu wzrosły o prawie 1%. .

Garstka inwestorów instytucjonalnych zjeżyła się na ponowne powołanie Toyody – wnuka założyciela Toyota Motors – z powodu tego, że strategia firmy polegająca na skupianiu się na wielu frontach w zakresie pojazdów hybrydowych, benzynowych i elektrycznych zaszkodziła jej konkurencyjności.

Bezprecedensowe wyzwania stojące przed akcjonariuszami Toyoty w tym roku pojawiają się, gdy japońskie firmy znajdują się pod rosnącą presją, aby lepiej angażować swoich akcjonariuszy w poprawę efektywności kapitałowej i ogólnej rentowności.

Przed spotkaniem największy na świecie producent samochodów powiedział we wtorek, że od 2026 roku zaoferuje pełną gamę pojazdów elektrycznych z akumulatorami „nowej generacji”. Zostaną one opracowane i wyprodukowane przez nową jednostkę EV o nazwie BEV Factory, która jest budowana w CAN. .

READ  W wizji Zuckerberga akcje Meta wzrosły najbardziej od 2013 roku

Toyota zamierza osiągnąć sprzedaż 1,5 miliona w pełni elektrycznych pojazdów rocznie do 2026 roku i sprzedawać 3,5 miliona w pełni elektrycznych pojazdów rocznie do 2030 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *