Aktualizacja Microsoft Windows umożliwia użytkownikom iPhone’a wysyłanie wiadomości tekstowych

  • Użytkownicy systemu Microsoft Windows mogą teraz wysyłać SMS-y ze swojego iPhone’a za pośrednictwem swojego komputera, umożliwiając użytkownikom zasadniczo obsługę telefonów z komputera.
  • Większość Amerykanów korzysta z iPhone’ów, a integracja Apple z komputerami i telefonami to jedna z funkcji, która pomaga wyjaśnić, dlaczego w ostatnich latach laptopy Mac przejęły udział w rynku w porównaniu z komputerami z systemem Windows.

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu

źródło: Microsoft

Microsoftu ogłaszać W poniedziałek najnowsza wersja Phone Link na komputery z systemem Windows 11 może odbierać powiadomienia, wysyłać SMS-y i odbierać połączenia ze sparowanego iPhone’a użytkownika.

Większość Amerykanów korzysta z iPhone’ów, a integracja Apple ze swoimi produktami pomogła w ostatnich latach firmie Mac zdobyć udział w rynku komputerów PC z systemem Windows. Apple odpowiadał za około 10% światowych dostaw komputerów PC w zeszłym roku, reszta to urządzenia z systemem Windows, według do IDC.

Posunięcie Microsoftu może usunąć barierę dla kupujących komputery PC, którzy w przeciwnym razie wybraliby komputer Mac. Phone Link działał wcześniej tylko z telefonami z Androidem.

Oprogramowanie Phone Link nie ma prawie tylu funkcji, co Apple Messages for Mac. Działa przez bluetooth wg krawędźi wymaga zainstalowania aplikacji Microsoft „Link to Windows” na telefonie iPhone.

Komputer z systemem Windows obsługujący funkcję Phone Link odbiera powiadomienia z telefonu iPhone użytkownika i wyświetla komunikaty w systemie Windows. Nie obsługuje wiadomości grupowych za pośrednictwem iMessage i nie pozwala użytkownikom na wysyłanie zdjęć ani filmów. Phone Link może wyświetlać tylko wiadomości, które wysyła lub odbiera, więc użytkownik, który wysłał kilka wiadomości tekstowych na swoim telefonie, nie zobaczy tej części swojej historii wiadomości w aplikacji Windows.

„Funkcja przesyłania wiadomości jest ograniczona do systemu iOS” – podała firma w poniedziałkowym ogłoszeniu. Przedstawiciel Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *