Aktualizacja wojny rosyjsko-ukraińskiej 25 lipca 2022 r.

Mołdawia obawia się rosyjskiej inwazji

Natalia Gavrilita, premier sąsiedniej Mołdawii Rozmawiałem z CNN w niedzielę„Nikt nie jest bezpieczny” – powiedział, gdy w Europie Wschodniej szalał konflikt.

„W tej chwili jest to hipotetyczny scenariusz, ale jeśli operacje wojskowe przeniosą się na południowo-zachodnią część Ukrainy i w kierunku Odessy, oczywiście jesteśmy bardzo zaniepokojeni” – powiedział Gavriletta.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że siły znajdują się na terytorium separatystycznego regionu Naddniestrza” – powiedziała.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać pokój i stabilność oraz zapewnić, że walki nie nasilają się” – dodał.

Mołdawia jest domem dla dużej prorosyjskiej populacji separatystów, skupionej w separatystycznym Naddniestrzu.

– Matt Clinch

Wielka Brytania będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2023

Ukraińska Orkiestra Kałuszska świętuje po wygraniu Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji w Palaolimpico w Turynie we Włoszech w sobotę 14 maja 2022 r.

Luca Bruno | AP

Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że ​​Wielka Brytania będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji w przyszłym roku w imieniu rozdartej wojną Ukrainy.

„Po decyzji, niestety, że przyszłoroczna impreza nie może się odbyć na Ukrainie ze względów bezpieczeństwa, EBU zbadała ze zwycięskim nadawcą szereg opcji” – podała w oświadczeniu EBU.

„W wyniku dyskusji BBC, jako drugie miejsce w konkursie w 2022 r., zostało zaproszone przez EBU do pełnienia funkcji nadawcy prowadzącego 67. Konkurs Piosenki Eurowizji”.

„Stefania” Kaloch Orchestra zajęła pierwsze miejsce podczas majowej imprezy w 2022 roku, a drugie miejsce za „Spaceman” zajął Brytyjczyk Sam Ryder.

– Matt Clinch

Inflacja cen żywności z wojny rosyjsko-ukraińskiej może trwać do 2024 roku: prezes

Kreml twierdzi, że strajki w Odessie uderzyły w infrastrukturę wojskową”

Ekipy ratunkowe kopią wśród gruzów budynków zniszczonych podczas nocnych ataków w poszukiwaniu ocalałych w mieście Czuhajw w obwodzie charkowskim, 25 lipca 2022 r., podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Siergiej Bobok | AFP | Obrazy Getty

Rzecznik Kremla przekonywał w poniedziałek, że weekendowe strajki w Odessie były wymierzone w infrastrukturę wojskową.

We wcześniejszym oświadczeniu dla Ministerstwa Obrony Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom, że strajki nie wpłyną na wzrost eksportu z regionu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Sobotnie strajki zostały określone jako barbarzyńskie.

– Matt Clinch

Ceny pszenicy rosną po ataku w Odessie

Pożar zniszczył pole pszenicy, podczas gdy siły rosyjskie zbombardowały pola, aby uniemożliwić miejscowym rolnikom zbiory zbóż, rejon połohyński, obwód zaporoski, południowo-wschodnia Ukraina.

Dmytro Smolenko | Publikowanie w przyszłości | Obrazy Getty

Chicago Board of Trade Wrześniowe kontrakty terminowe na pszenicę wzrosły w poniedziałek rano o 3,6%, ponieważ handlowcy wykazali ostrożność w sprawie umowy dotyczącej eksportu zboża, którą Rosja i Ukraina podpisały w zeszłym tygodniu.

Oba kraje podpisały w piątek Poparte przez ONZ porozumienie o wznowieniu eksportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. Porozumienie to ma istotne znaczenie dla światowych dostaw żywności, ale jest to również pierwsza ważna umowa między obiema stronami od czasu jej uruchomienia przez Moskwę Niesprowokowany atak 24 lutego.

Ale Ukraina poinformowała w sobotę, że rosyjskie rakiety uderzyły w południowy port Odessy, budząc wątpliwości co do nowej umowy.

Wielka Brytania twierdzi, że Rosja prawdopodobnie będzie miała problemy z naprawą pojazdów bojowych

Widok przedstawia konwój wojskowy sił zbrojnych separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁNR) na drodze w obwodzie ługańskim na Ukrainie 27 lutego 2022 r.

Aleksander Armoszenko | Reuters

Brytyjskie Ministerstwo Obrony, które opublikowało jedną ze swoich codziennych aktualizacji na Twitterze, poinformowało, że zlokalizowało miejsce remontu i remontu rosyjskiego pojazdu wojskowego w pobliżu Parfenok, znajdującego się w rosyjskim obwodzie biełgordzkim, w pobliżu granicy z Ukrainą.

READ  Prezydent Indonezji mówi, że Putin i Xi wezmą udział w szczycie G20 w konfrontacji z Biden

Dodał, że w obiekcie znajdowało się co najmniej 300 uszkodzonych pojazdów, w tym ciężarówki opancerzone i czołgi.

„Oprócz dobrze udokumentowanych problemów kadrowych Rosja prawdopodobnie będzie nadal walczyć o wydobycie i naprawę tysięcy wozów bojowych uszkodzonych podczas walk na Ukrainie” – powiedziała w aktualizacji.

– Matt Clinch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.