Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Ukraina twierdzi, że opracowuje nową technologię do zwalczania fal ataków irańskich dronów zakupionych przez Rosję.

Oleksiy Reznikov, minister obrony Ukrainy, powiedział w piątek, że uważa, że ​​Rosja ma obecnie około 300 samolotów szturmowych produkcji irańskiej „i próbują kupić kilka tysięcy więcej tych samolotów. Zobaczymy, czy tak się stanie, czy nie, ale musimy być gotowi.”

„Opracowujemy systemy do ich tłumienia… Demontujemy drony [see] Szczegóły, spójrz, jakie elektroniczne „mózgi” są w środku, a zatem są to różne środki zaradcze”.

Natalia Homenyuk, rzeczniczka ukraińskiego wojska na południu, powiedziała w czwartek, że Rosjanie używali grupowo irańskich dronów „kamikaze”, po części po to, by ujawnić układ obrony przeciwlotniczej Ukrainy. „Teraz zaczynają go używać prawie na całym terytorium Ukrainy i używają go z kierunków północnych, a nie tylko z południa”.

Hominiuk dodał, że w południowym regionie ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła 109 dronów i uderzyła w 33 cele, dodając, że większość z nich atakowała infrastrukturę cywilną.

„Fakt, że starają się wykorzystać te drony w obiektach infrastruktury krytycznej, aby pozbawić nas wody, ciepła i prądu, odpowiada charakterystyce taktycznej i technicznej oraz celowi dronów kamikaze, ponieważ działają one jak zapałki. [The drone] Ciało zostało podpalone i okaleczone nie przez eksplozję, ale przez ogień.”

READ  Na dnie oceanu są dziury. Naukowcy nie wiedzą dlaczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.