Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Ponad 1,5 mln abonentów energii na Ukrainie zostało bez prądu w wyniku kolejnej fali rosyjskich ataków – poinformował w sobotę zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy.

Według Kirilo Tymoszenko, który udostępnił aktualizację na swoim kanale Telegram, natychmiast rozpoczęły się naprawy.

Według Ministerstwa Transformacji Cyfrowej w całym kraju uruchomiono syreny lotnicze, z wyjątkiem zaanektowanego przez Rosję Krymu.

zapamiętać: Ukraina stanęła w obliczu Masowy atak na infrastrukturę krytyczną i źródła energii od 10 października.

Urzędnicy państwowi ostrzeżony Od mroźnej i ciemnej zimy.

Lokalni liderzy dzielą się sytuacją w terenie: Urzędnicy z różnych regionów poinformowali w sobotę, że seria nowych ataków zniszczyła infrastrukturę w centralnej i zachodniej Ukrainie.

Witalij Koval, szef regionalnego departamentu wojskowego, powiedział w Telegramie, że mieszkańcy zachodniego miasta Równe zostali poproszeni o „pobyt w schronach”, podczas gdy elektrycy pracowali nad przywróceniem elektryczności w całym mieście.

Na południe od Równego w Chmielnickim rada miejska poinformowała, że ​​po usłyszeniu serii eksplozji w całym mieście nie ma elektryczności.

„Proszę zaopatrzyć się w wodę, jeśli to możliwe, ponieważ za godzinę też zniknie” – napisała tablica na Telegramie.

Burmistrz Ihor Bolchuk powiedział, że części Łucka – na dalekim zachodzie Ukrainy – zostały pozbawione elektryczności z powodu zbombardowania tamtejszej elektrowni. Dodał, że ratownicy pracują nad znalezieniem rannych i że jeden cywil został poparzony w wybuchu, ale nikt nie zginął.

Według urzędników z dwóch departamentów wojskowych regionu, atak na elektrownię w centralnej Ukrainie w obwodzie krupiwnickim również pozbawił mieszkańców tego regionu oraz sąsiednich Czerkasów.

Stephanie Halas z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.