Aktywność grypy i innych wirusów układu oddechowego stale rośnie w Stanach ZjednoczonychCNN

Siedemnaście stanów, Waszyngton, DC i Nowy Jork odnotowują wysoką lub bardzo wysoką aktywność chorób układu oddechowego w środku sezonu grypowego, który uderza mocniej i wcześniej niż zwykle. Informacja Opublikowane w piątek przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Aktywność grypy nadal rośnie w Stanach Zjednoczonych – jak dotąd w tym sezonie liczba zachorowań na grypę, hospitalizacji i zgonów prawie się podwoiła w ciągu ostatniego tygodnia. CDC szacuje obecnie co najmniej 1,6 miliona zachorowań, 13 000 hospitalizacji i 730 zgonów z powodu grypy, w tym dwa zgony wśród dzieci w tym sezonie. Jeden na 11 testów na grypę w zeszłym tygodniu był pozytywny.

Wskaźnik hospitalizacji związanych z grypą w tym sezonie jest najwyższy od pandemii świńskiej grypy H1N1 – ponad dekadę temu. Najnowsza aktualizacja CDC śledzi dane do 29 października.

Aktywność grypy jest najwyższa na południu, a następnie na Środkowym Atlantyku iw niektórych częściach zachodniego wybrzeża. Dane z Walgreens, które śledzi leki stosowane w leczeniu przeciwwirusowym – takie jak Tamiflu – sugerują hotspoty w Mississippi i Alabamie, a także w rejonach Gulf Coast, w tym Houston i Nowym Orleanie.

Według innego tygodnika liczba hospitalizacji z powodu RSV również była wyższa niż zwykle Aktualizacja Został wydany przez CDC w czwartek.

RSV lub wirus syncytialny układu oddechowego to powszechna infekcja dróg oddechowych, która zwykle powoduje łagodne objawy przypominające przeziębienie, ale może powodować poważną chorobę, zwłaszcza u osób starszych i dzieci.

Ogólne wskaźniki hospitalizacji z powodu RSV osiągnęły już poziomy nienotowane w Stanach Zjednoczonych aż do grudnia. Wzrastają we wszystkich grupach wiekowych, ale zwłaszcza wśród dzieci.

Jak dotąd w tym sezonie cztery na 1000 dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy było hospitalizowanych z powodu RSV – w ciągu około miesiąca. Ponad dwoje na 1000 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1 roku było do tej pory hospitalizowanych z powodu RSV w tym sezonie. Więcej niż jedno na 1000 dzieci w wieku od jednego do dwóch lat.

READ  Opóźniono proces doradcy Trumpa Walta Nauty w sprawie zarzutów dotyczących dokumentów niejawnych

Ogólnie w Stanach Zjednoczonych jeden na pięć testów PCR na RSV był pozytywny w tygodniu kończącym się 29 października, prawie podwajając miesięczny trend.

Liczba zachorowań tygodniowo jest niska w bieżących tygodniach, ale więcej przypadków RSV zostało wykrytych przez testy PCR każdego tygodnia w październiku 2022 niż w jakimkolwiek innym tygodniu przez co najmniej ostatnie dwa lata. W 2020 lub 2021 r. tygodniowa liczba przypadków była ponad dwukrotnie większa niż w tygodniu kończącym się 22 października.

Istnieją oznaki, że liczba przypadków RSV spada w południowych Stanach Zjednoczonych, ale wskaźniki pozytywnego wyniku testu i przypadki nadal rosną w innych regionach, zwłaszcza na Środkowym Zachodzie.

Szpitale dziecięce są bardziej zatłoczone niż przeciętnie z pacjentami z RSV i innymi schorzeniami. Ponad trzy czwarte dziecięcych łóżek szpitalnych i pediatrycznych łóżek na OIT jest obecnie używanych w całym kraju, przy czym w ciągu ostatnich dwóch lat średnio dwie trzecie były pełne, zgodnie z danymi Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych.

W piątek siedemnaście stanów miało mniej niż jedno na pięć łóżek. Pięć z nich jest zapełnionych w ponad 90%: Rhode Island, Arizona, Maine, Minnesota i Delaware, Washington, DC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *