Alia Boston wraca na ostatnie czwarte miejsce po pokonaniu South Carolina Critten

Greensboro, Karolina Północna – Alia Boston W niedzielę wieczorem sprawdził bramkę ze swojej listy.

Największy jest przed nami.

Chociaż Boston przedarł się przez swoją serię deblową, jego 19-punktowe zwycięstwo nad rozstawionym z numerem 10 Creightonem 80-50 pomogło drugiemu w tabeli Południowej Karolinie awansować do ostatniej czwórki drugiego sezonu.

Te cztery ostatnie występy to jeden z tych, nad którymi Boston pracował, odkąd przegrał strzał na sygnalizatorze, który zabrał Camcoxa do krajowego tytułu mistrzowskiego, od czasu, gdy Camcox przegrał w półfinale ze Stanford w zeszłym roku. Trener Południowej Karoliny, Dan Staley, i reszta zespołu otwarcie mówili o tym, jak bardzo wszyscy chcieli wrócić do finałowej czwórki, aby zdobyć kolejny szansę na zdobycie mistrzostwa.

Zwłaszcza Boston.

Teraz mają. Gdy ostatnie sekundy minęły, Boston uniósł ręce w powietrze i zatańczył trochę, „Chodźmy!” Po linii uścisku dłoni po meczu, gracze pobiegli tańczyć i świętować z zespołem z Południowej Karoliny, a Boston dołączył do nich wkrótce po wywiadzie dla ESPN po meczu.

Chociaż Boston nie miał double-double po raz pierwszy w 27 kolejnych meczach, jego obecność w grze spowodowała poważne problemy dla bardzo małych sójek. Creighton wiedział, że musi spróbować uczynić życie tak niewygodnym, jak to tylko możliwe dla Bostonu i graczy pocztowych w środku, polegając na umiejętności tworzenia rzutów za 3 w celu spowolnienia Gamecox.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić przeciwko czołowemu kandydatowi na najlepszego gracza roku. Karolina Południowa zakończyła z 42 punktami w farbie, zdobywając 40 lub więcej punktów po raz 13. w tym sezonie – najwyższy w SEC. Osiem farb pochodziło z dziewięciu prób celnych Bostonu w tym meczu. Ponadto Karolina Południowa wykorzystała swój wzrost, by pokonać Creighton 43-23, ograniczając the Blues do czterech punktów drugiej szansy.

W międzyczasie dusząca się obrona Południowej Karoliny przestała grać 5 out of Criton i ograniczyła rzuty za 3 punkty. W niedzielnym meczu Crayton zdobył średnio trzy punkty w 10 meczach. Ale Creighton wygrał 7 na 21 przeciwko Camcocks, a ponieważ Karolina Południowa nadal zwiększała swoją obecność, The Blues nie byli w stanie tego powstrzymać.

READ  Australia usuwa brytyjską monarchię ze swoich banknotów

Oczywiście, droga Creightona do tego punktu jest historyczna. The Blues zdenerwowali trzy wysokopoziomowe drużyny na ich drodze do swojego pierwszego występu w Elite Eight i stali się czwartym dwucyfrowym zalążkiem, który pojawił się w Elite Eight.

Ale gra wcześnie wymknęła się spod kontroli. Boston ułatwił grę w pierwszej połowie, zdobywając 12 punktów w czternastej pierwszej połowie. Karolina Południowa zakończyła pierwszą połowę z 30 punktami. Karolina Południowa weszła do przerwy z prowadzeniem 46-25 i nigdy nie oglądała się za siebie.

Następnie jest szansa na rewanż ze Stanfordem, który w piątek wieczorem zagra zwycięzcę poniedziałkowego meczu Elite Eight pomiędzy Louisville i Michigan w Minneapolis – tym razem tylko w meczu o mistrzostwo kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *