Alia Boston wraca na ostatnie czwarte miejsce po pokonaniu South Carolina Critten

Greensboro, Karolina Północna – Alia Boston W niedzielę wieczorem sprawdził bramkę ze swojej listy.

Największy jest przed nami.

Chociaż Boston przedarł się przez swoją serię deblową, jego 19-punktowe zwycięstwo nad rozstawionym z numerem 10 Creightonem 80-50 pomogło drugiemu w tabeli Południowej Karolinie awansować do ostatniej czwórki drugiego sezonu.

Te cztery ostatnie występy to jeden z tych, nad którymi Boston pracował, odkąd przegrał strzał na sygnalizatorze, który zabrał Camcoxa do krajowego tytułu mistrzowskiego, od czasu, gdy Camcox przegrał w półfinale ze Stanford w zeszłym roku. Trener Południowej Karoliny, Dan Staley, i reszta zespołu otwarcie mówili o tym, jak bardzo wszyscy chcieli wrócić do finałowej czwórki, aby zdobyć kolejny szansę na zdobycie mistrzostwa.

Zwłaszcza Boston.

Teraz mają. Gdy ostatnie sekundy minęły, Boston uniósł ręce w powietrze i zatańczył trochę, „Chodźmy!” Po linii uścisku dłoni po meczu, gracze pobiegli tańczyć i świętować z zespołem z Południowej Karoliny, a Boston dołączył do nich wkrótce po wywiadzie dla ESPN po meczu.

Chociaż Boston nie miał double-double po raz pierwszy w 27 kolejnych meczach, jego obecność w grze spowodowała poważne problemy dla bardzo małych sójek. Creighton wiedział, że musi spróbować uczynić życie tak niewygodnym, jak to tylko możliwe dla Bostonu i graczy pocztowych w środku, polegając na umiejętności tworzenia rzutów za 3 w celu spowolnienia Gamecox.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić przeciwko czołowemu kandydatowi na najlepszego gracza roku. Karolina Południowa zakończyła z 42 punktami w farbie, zdobywając 40 lub więcej punktów po raz 13. w tym sezonie – najwyższy w SEC. Osiem farb pochodziło z dziewięciu prób celnych Bostonu w tym meczu. Ponadto Karolina Południowa wykorzystała swój wzrost, by pokonać Creighton 43-23, ograniczając the Blues do czterech punktów drugiej szansy.

W międzyczasie dusząca się obrona Południowej Karoliny przestała grać 5 out of Criton i ograniczyła rzuty za 3 punkty. W niedzielnym meczu Crayton zdobył średnio trzy punkty w 10 meczach. Ale Creighton wygrał 7 na 21 przeciwko Camcocks, a ponieważ Karolina Południowa nadal zwiększała swoją obecność, The Blues nie byli w stanie tego powstrzymać.

READ  Ukraińskie naloty okupowały Melitopol, zabijając dwie osoby - poinformowała strona rosyjska

Oczywiście, droga Creightona do tego punktu jest historyczna. The Blues zdenerwowali trzy wysokopoziomowe drużyny na ich drodze do swojego pierwszego występu w Elite Eight i stali się czwartym dwucyfrowym zalążkiem, który pojawił się w Elite Eight.

Ale gra wcześnie wymknęła się spod kontroli. Boston ułatwił grę w pierwszej połowie, zdobywając 12 punktów w czternastej pierwszej połowie. Karolina Południowa zakończyła pierwszą połowę z 30 punktami. Karolina Południowa weszła do przerwy z prowadzeniem 46-25 i nigdy nie oglądała się za siebie.

Następnie jest szansa na rewanż ze Stanfordem, który w piątek wieczorem zagra zwycięzcę poniedziałkowego meczu Elite Eight pomiędzy Louisville i Michigan w Minneapolis – tym razem tylko w meczu o mistrzostwo kraju.