Amanda Gorman została „zredukowana” decyzją okręgu szkolnego po tym, jak rodzic skarżył się, że jej wiersz „The Hill We Climb” zawiera „nienawistne wiadomości”CNN

Doceniony wiersz Scenariusz Amandę Gorman Inauguracja prezydenta Joe Bidena została przeniesiona z oddziału podstawowego szkoły publicznej hrabstwa Miami-Dade po skardze rodziców i przeglądzie szkoły, potwierdził we wtorek okręg.

Rodzic ucznia w Bob Graham Education Center, od przedszkola do ósmej klasy w Miami Lakes, sprzeciwił się wierszowi Cormana „The Hill We Climb”, w przypadku którego błędnie wymienili Oprah Winfrey jako autora / wydawcę. Program studiów niepodległościowych Florydy.

W skardze stwierdzono, że jest „nieedukacyjny i zawiera pośrednio nienawistne przesłania”, dodając, że wiersz „spowoduje zamieszanie i indoktrynację uczniów”.

Ci sami rodzice skarżyli się podobnie na „Love to Langston”, opartą na wierszach biografię czarnego poety Langstona Hughesa; „ABC czarnej historii” i dwie książki o Kubie, skargi otrzymane przez grupę non-profit.

Szkolna komisja przeglądu materiałów odmówiła całkowitego usunięcia książek ze szkoły, ale zdecydowała przenieść wiersz Cormana i dwie kontrowersyjne pozycje do działu gimnazjalnego biblioteki. Kwietniowe posiedzenie zarządu przyjęte przez organizację non-profit.

Usunięcie wiersza jest niedawną konsekwencją a Prawo Florydy wymaga zgody w księgach W salach lekcyjnych i upoważnia każdego rodzica do narzekania na określone prace. Floryda wykorzystała to, aby pomóc republikaninowi Ronowi DeSantisowi kandydować na prezydenta Inne przepisy „Prawa rodzicielskie”. Kwestie LGBTQ, sprawiedliwość społeczna i Nawet podręczniki do matematyki.

Corman, wówczas 22-letni, został pierwszym w kraju Laureatem Młodych Poetów Wykonano „Górę, na którą się wspinamy”. Na inauguracji Bidena w 2021 roku. Zainspirowany powstaniem na Kapitolu dwa tygodnie wcześniej, liczący 700 słów wiersz krytykował „siłę, która raczej niszczy, niż dzieli nasz naród” i mówił o potrzebie sprawiedliwości i zmian społecznych.

„Nowy świt rozkwita, gdy się uwalnia” – kończy wiersz. „Zawsze jest światło, jeśli tylko jesteśmy wystarczająco odważni, aby je zobaczyć, jeśli tylko jesteśmy wystarczająco odważni, aby tam być”.

READ  Mecz USA vs Anglia może zmienić światowy pogląd na futbol amerykański

Poezja i aktorstwo sprawiły, że stała się gwiazdą narodową, w tym występami Super Bowlna karcie Czas I Moda I Na liście bestsellerów.

Powiedział, że Gorman był „zdruzgotany” decyzją okręgu Raport We wtorek.

„Napisałem„ The Hill We Clump ”, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zobaczyć siebie w historycznym momencie. Od tego czasu otrzymałam niezliczoną ilość listów i filmów z dziećmi zainspirowanymi „Wzgórkiem, na które się wspinamy” do napisania własnych wierszy” – napisała. „Pozbawianie dzieci możliwości odnalezienia swojego głosu w literaturze jest pogwałceniem ich prawa do wolności” myśli i wolności słowa”.

Burmistrz hrabstwa Miami-Dade zaprosił Gormana na środowe czytanie.

„Twój wiersz zainspirował naszą młodzież do aktywnego udziału w ich rządzie i pomocy w kształtowaniu przyszłości. Chcemy, abyś przyjechał do Miami-Dade, aby przeczytać swój wiersz. Jeśli tak, będziemy koordynować” – napisała Daniela Levine Cava. Świergot.

W oświadczeniu dla CNN we wtorek wieczorem, rzecznik Miami-Dade County Public Schools, Elmo Lugo, powiedział: „Żadna literatura (książki ani poezja) nie została zakazana ani usunięta”.

„Szkoła zdecydowała, że ​​„Wzgórze, na które się wspinamy” jest bardziej odpowiednie dla uczniów gimnazjów i została umieszczona w sekcji gimnazjum w centrum medialnym. Książka jest w centrum medialnym” – powiedział.

Lugo nie odpowiedział na prośbę o zweryfikowanie autentyczności dokumentów skargi wydanych przez Florida Freedom to Read Project, zamiast tego powiedział, że dystrykt rozpatrzy dochodzenie CNN jako formalny wniosek o rejestrację publiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *