Amazon zwalnia ze swoich źródeł tysiące pracowników

14 listopada (Reuters) – Amazon.com Inc (AMZN.O) Planuje zwolnić około 10 000 pracowników na stanowiskach korporacyjnych i technologicznych począwszy od tego tygodnia, osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała w poniedziałek, co może stanowić największą dotychczas tego rodzaju obniżkę.

Cięcia, o których wspominałam wcześniej New York Times, będzie reprezentować około 3% pracowników Amazona. Źródło powiedziało Reuterowi, że dokładna liczba może się różnić, ponieważ firmy w Amazonie dokonują przeglądu swoich priorytetów.

Sprzedawca internetowy planuje zmniejszyć liczbę miejsc pracy w swojej organizacji sprzętu, która produkuje sterowane głosem gadżety „Alexa” i domowe kamery bezpieczeństwa, a także w działach kadrowych i sprzedaży detalicznej. Harmonogram informowania pracowników przez Amazon pozostał niejasny.

Źródło przypisało spadek niepewnemu otoczeniu makroekonomicznemu, z którym boryka się Amazon i inne firmy.

Wiadomość pojawia się tuż po fali zwolnień w sektorze technologicznym, który martwi się recesją po latach szybkiego zatrudniania. Zaledwie w zeszłym tygodniu Facebook Meta Platforms Inc (META.O) Powiedział, że zlikwiduje ponad 11 000 miejsc pracy lub 13% siły roboczej, aby ograniczyć koszty.

Logo Amazon pojawia się poza centrum dystrybucyjnym JFK8 na Staten Island, Nowy Jork, USA, 25 listopada 2020 r. REUTERS / Brendan McDermid / Zdjęcie pliku

Amazon z siedzibą w Seattle spodziewa się spowolnienia wzrostu sprzedaży w zwykle lukratywnym okresie świątecznym.

Podczas rozmowy z dziennikarzami w zeszłym miesiącu dyrektor finansowy Brian Olsavsky powiedział, że firma zauważyła oznaki zaostrzenia budżetów na zakupy domowe i nadal zmaga się z rosnącą inflacją i kosztami energii.

od tego czasu Powiedział Stopniowe zatrudnianie firm zostanie zamrożone na kilka miesięcy.

Jednostka sprzętowa Amazona odnotowała w ostatnich latach roczną stratę operacyjną w wysokości ponad 5 miliardów dolarów, Dziennik Wall Street Zgłosiłem się w zeszłym tygodniu. W raporcie stwierdzono, że firma rozważała skupienie się na nowych możliwościach Alexy, gdy niektórzy klienci używają asystenta głosowego do kilku zadań.

W skali całej firmy, biorąc pod uwagę miejsca pracy w magazynach i transporcie, które na dzień 30 września zatrudniały w Amazon ponad 1,5 miliona, planowane cięcia wyniosły mniej niż 1% siły roboczej sprzedawcy.

READ  Wiadomości na żywo: Chiny mają już za sobą szczyt Covid-19, powiedział wicepremier na wiecu w Davos

Akcje Amazona straciły w tym roku ponad 40% swojej wartości. W poniedziałek po południu spadły one o 1,1% do 99,67 USD.

Dodatkowe reportaże: Jeffrey Dustin w Palo Alto w Kalifornii, Tayashi Datta i Nivedita Palu w Bengaluru, montaż: Arun Koyor i Matthew Lewis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *