Amerykańskie miasto, w którym podatki od nieruchomości wzrosły najbardziej w ciągu ostatniego roku, prawdopodobnie Cię zaskoczy

Dzisiejsi nabywcy domów mogą być w szoku, gdy przyjdzie do nich podatnik.

W 2021 r. na domy jednorodzinne w całym kraju zostanie nałożonych około 328 miliardów dolarów podatku od nieruchomości, wynika z nowego raportu firmy Atom Data Solutions zajmującej się analizą nieruchomości. Wzrost podatków od nieruchomości zwolnił w zeszłym roku, pomimo wzrostu wartości nieruchomości, co sugeruje, że większe rachunki podatkowe mogą ulec obniżeniu.

W latach 2020-2021 kwota pobrana z podatków od nieruchomości wzrosła średnio o zaledwie 1,8%, co jest drugim najmniejszym rocznym wzrostem w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Nic dziwnego, że podatki od nieruchomości wzrosną w 2021 roku, w tym roku ceny domów w całym kraju wzrosły o 16%” – powiedział w raporcie Rick Sharga, wiceprezes ds. wywiadu rynkowego w Atom. „W rzeczywistości prawdziwym zaskoczeniem jest to, że podwyżki podatków nie były wyższe, co wskazuje, że oceny podatkowe pozostają w tyle za rosnącymi wartościami nieruchomości i prawdopodobnie będą nadal rosły w 2022 r.”

Wzrost wartości domów, który znacznie przewyższył wzrost podatków, oznacza, że ​​efektywna stopa podatkowa w zeszłym roku faktycznie spadła do 0,9% z 1,1% rok wcześniej.

Jednak na większości rynków podatki od nieruchomości rosły szybciej niż średnia krajowa. Największy wzrost miał miejsce w Nashville, gdzie podatki od nieruchomości wzrosły średnio o 27%. Milwaukee było następne z niewielkim wzrostem podatków od nieruchomości o 18,6%, a następnie Baltimore i Grand Rapids, Mitch.

Miasta z niższymi podatkami od nieruchomości w 2021 r. to Pittsburgh (spadek o 35,1%) i Nowy Orlean (spadek o 20,1%). Wiele miast w Teksasie — Houston, Dallas i Austin — również odnotowało znaczny spadek średniego podatku od nieruchomości.

W całym stanie Illinois miało najwyższą efektywną stawkę podatkową w kraju, wynoszącą 1,86%, a następnie New Jersey (1,73%). Warto zauważyć, że New Jersey ma najwyższy średni podatek od nieruchomości dla domów jednorodzinnych w kraju, wynoszący 9476 USD. Ogólnie rzecz biorąc, obszary miejskie na północnym wschodzie i środkowym zachodzie mają wyższe stawki podatku od nieruchomości niż w pozostałej części kraju.

READ  Rynek ma wiele pozytywów, które mogą prowadzić do ciągłego wzrostu

Możliwość znacznie wyższych podatków w przyszłości może stanowić poważny problem dla nabywców domów w czasie, gdy oprocentowanie kredytów hipotecznych poszybowało do 5%.

„Przyszli właściciele domów często nie uwzględniają podatków od nieruchomości przy rozważaniu kosztów posiadania domu” – powiedział Sharga w raporcie. „Ale, szczególnie na niektórych droższych rynkach w całym kraju, podatki od nieruchomości mogą dodać tysiące dolarów do rocznych kosztów nieruchomości, prawdopodobnie o różnicę między czyjąś zdolnością do zakupu domu lub nie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *