Apollo 16 50 lat później: fascynujące obrazy ukazują historyczną misję

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Oszałamiające zdjęcia pokazujące historię Misja Apollo 16 50 lat po premierze w księżyc.

Obrazy stworzone przez Andy’ego Saundersa, autora programu „Apollo Remaster” NASA Eksperymentalny moduł księżycowy „Orion” Karol książę Ciesz się widokiem na górskie szczyty Kartezjusza, moduł dowodzenia i obsługi „Casper” nad horyzontem księżyca, „Wielki skok” komandora Johna Younga, moduł księżycowy oraz portret księcia i jego rodziny na powierzchni Księżyca.

Saunders, który ma Wcześniej ponownie udostępnione zdjęcia od Apollo 15 Lądowanie na KsiężycuNowe zdjęcia są regularnie publikowane na Świergot I Instagram.

Historyczne zdjęcia pokazują pierwszego Amerykanina, który okrążył Ziemię w 60. rocznicę misji Mercury-Atlas 6.

Drugi z trzech „Misje J” Apollo 16 Główne cele W celu zbadania, przeglądu i pobrania próbek materiałów i cech powierzchni w regionie wyżynnym w południowo-wschodniej ćwiartce Księżyca, aby skonfigurować i uruchomić eksperymenty powierzchniowe oraz przeprowadzić eksperymenty w locie i misje fotograficzne z orbity księżycowej.

Astronauci wylatują na pokładzie rakiety Saturn-V SA-511 Rakieta w 12:54 CEST 16 kwietnia 1972 z Launch Complex 39 w Kennedy Space Center na Florydzie.

Moduł księżycowy przewożący Younga i Duke’a w Descartes wylądował – choć z około sześciogodzinnym opóźnieniem – o 21:24 czasu EDT 20 kwietnia, około 276 metrów na północny zachód planowany punkt.

Wystąpiły dwa poważne problemy z modułem dowodzenia, jeden w drodze na Księżyc, a drugi na orbicie księżycowej, co przyczyniło się do opóźnienia lądowania i późniejszego jednodniowego wcześniejszego zakończenia misji.

Wskazuje zły sygnał System sterowania blokadą gimbala W fazie wybiegu trans-księżycowego został on zneutralizowany przez programowanie w czasie rzeczywistym, a obwód czuwania powodował oscylacje w układzie napędowym służby, opóźniając okrągłe wygrzewanie modułu dowodzenia.

Lądowanie modułu księżycowego trwało, dopóki inżynierowie nie zdecydowali, że oscylacje nie wpłyną poważnie na moduł sterujący modułu dowodzenia.

READ  Najostrzejsze zdjęcia z Ziemi księżyców Jowisza, Europy i Ganimedesa, ukazują ich lodowy krajobraz

Podczas ponad 71 godzin i dwóch minut przebywania na powierzchni astronauci eksplorowali okolicę podczas trzech zajęć pozapojazdowych (EVA), które trwały 20 godzin i 14 minut.

Pierwsza EVA obejmowała przygotowanie Lunar Roving Vehicle i rozmieszczenie pakietu Apollo Lunar Surface Experiments Package (ALSEP), a doświadczenie przepływu ciepła zostało utracone, gdy Young potknął się i złamał kabel elektroniki.

Astronauci zebrali próbki i sfotografowali krater flagowy, wykonali pierwszy pomiar za pomocą magnetometru księżycowego w Spook Crater i opublikowali eksperyment formacji wiatru słonecznego w witrynie ALSEP.

Techniczna misja NASA na Księżyc rozpocznie się w Kano

Podczas drugiego badania EVA zebrali próbki rdzenia, powierzchni i rowu w obszarze kraterów Cinco, a w pobliżu Cinco wykonano pomiary księżycowego magnetyzmu powierzchniowego.

Ograniczenia czasowe w dotrzymaniu harmonogramu wynurzania skróciły Evę III, ponieważ pobrano próbki House Rock, Shadow Rock i krawędzi krateru. Magnetometr księżycowy Tam i na parkingu wędrującym dokonywano odczytów pomiarowych wraz z próbkami końcowymi. Wreszcie odzyskali plik Formacja wiatru słonecznego i film z dalekiej kamery/spektrometru UV.

Moduł dowodzenia Pilot Thomas K. Ken Mattingly okrążył księżyc aparatami fotograficznymi i Zakład Urządzeń Naukowych (SIM) Gulf Instruments, które działały podczas pobytu Younga i Duke’a na Księżycu, zweryfikowały dane i informacje Apollo 15 o księżycowym terenie.

Podsumowując, Young i Duke zebrali 209 funtów próbek i przejechali łazikiem 16,6 mil.

Księżycowy start miał miejsce 23 kwietnia o 20:26 EDT.

Moduł księżycowy został wycofany po normalnym spotkaniu i dokowaniu oraz utracie elewacji, usuwając zwykły manewr zejścia z orbity i planowane uderzenie.

Planiści postanowili powtórzyć misję dzień wcześniej — i po tym, jak Mattingly szedł w kosmosie przez 83 minuty, aby nakręcić kasety z gniazda SIM — zaśmiecali Pacyfik Przed 15:00 EDT 27 kwietnia.

Całkowity czas misji wyniósł 265 godzin i 51 minut, czyli nieco ponad 11 dni.

W szczególności cząstki i pola Satelita Został wystrzelony 24 kwietnia o 16:56 EDT w celu zbadania masy Księżyca, zmian grawitacyjnych, składu cząstek przestrzeni w pobliżu Księżyca oraz interakcji pola magnetycznego Księżyca z Ziemią.

READ  NASA twierdzi, że mała skała kosmiczna wpłynęła na Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba

Saunders zauważył, że kiedy Mattingly zauważył problem z głównym silnikiem w module dowodzenia, trzech astronautów musiało pozostać w widocznym miejscu na orbicie księżycowej przez cztery godziny, które zajęło kontrolerowi misji ocenę problemu.

Saunders powiedział, że zdjęcie Duke’a – które pokazuje moduł dowodzenia nad powierzchnią Księżyca z niebieską Ziemią wschodzącą – oddaje ogrom ich osiągnięć.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Duke, który zostawił zdjęcie swojej rodziny na Księżycu po trzeciej aktywności poza pojazdem, powiedział mu, że był to emocjonalny moment.

Podczas gdy obraz prawdopodobnie szybko wyblakł i obrócił się, Saunders wysyła kopię obrazu w małej kapsule na Księżyc w tym roku na pokładzie zrzuconego statku. Fioletowy pojazd do lądowania Al Shaheen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *