Arte Moreno, aby zachować własność Aniołów po zbadaniu sprzedaży

Powołując się na „niedokończone sprawy”, właściciel Los Angeles Angels, Arte Moreno, zdecydował, że jego zespół nie jest już na sprzedaż, co zaszokowało branżę i zaskoczyło wielu w całej organizacji.

W poniedziałek po południu, pięć miesięcy po zasadniczo ogłoszeniu planów dalszych działań, Moreno wydał oświadczenie zawierające 132 słowa który brzmi po części:[A]Dyskusje posuwały się naprzód i zaczęły nabierać kształtu, a my zdaliśmy sobie sprawę, że nasze serca pozostają z aniołami i nie jesteśmy gotowi na rozstanie z fanami, zawodnikami i naszym personelem.

76-letni Moreno kupił Anioły od The Walt Disney Company za 183,5 miliona dolarów w 2003 roku, rok po pierwszych i jedynych mistrzostwach w historii franczyzy, i obserwował wzrost wartości drużyny w kolejnych latach. Forbes oszacował wartość aniołów w marcu 2022 roku na 2,2 miliarda dolarów. Powszechnie oczekiwano, że potencjalna sprzedaż netto wyniesie około 2,5 miliarda dolarów. Właściciel większościowy Golden State Warriors Joe Lacob i właściciel Los Angeles Times Patrick Soon-Shiong byli podobno wśród zainteresowanych, a sprzedaż spodziewana jest w nadchodzących miesiącach.

Ale źródło zaznajomione z myśleniem Moreno powiedziało, że w miarę jak proces się przeciągał, a potencjalna sprzedaż przechodziła na późniejsze etapy, Moreno coraz trudniej było zrezygnować z franczyzy, której przewodniczył przez dwie dekady. Możliwe jest również, że potencjalni nabywcy nie osiągnęli ceny wywoławczej Moreno, chociaż źródło zakwestionowało ten pomysł.

W oświadczeniu komisarz Major League Baseball, Rob Manfred, napisał: „Pomimo dużego zainteresowania Aniołami przez kupującego, miłość Arte Moreno do gry jest dla niego najważniejsza. Jestem bardzo zadowolony, że rodzina Moreno zdecydowała się nadal być właścicielem zespołu. „

22 sierpnia Moreno ogłosił, że zespół zatrudnił doradców finansowych w Galatioto Sports Partners, aby pomogli w potencjalnej sprzedaży. Chociaż początkowo opisywano je jako zwiadowcze, w całym sporcie panowało przekonanie, że Anioły rzeczywiście zostaną sprzedane. O ile powiedział w swoim oświadczeniu, Moreno powiedział: „Teraz jest czas”.

READ  Awaria Warriors pokazuje przegraną Timberwolves, mówi trener Steve Kerr

Nieco ponad trzy miesiące później, podczas MLB Winter Meetings w San Diego, Manfred sprawiał wrażenie, jakby proces posuwał się do przodu, mówiąc, że w pokoju danych jest „wiele osób” — gdzie zainteresowani kupujący mogą przyjrzeć się bliżej finanse zespołu — z dodaniem, że „klub chce rozwiązać sprzedaż przed dniem otwarcia”. Od tego czasu potencjalni nabywcy otrzymali przejażdżki na boisku, podało źródło. Nie wiadomo jednak, czy wpłynęły jakieś oficjalne oferty.

Sezon 2023 będzie 21. Moreno jako właściciel Angels. Nie jest pewne, jak długo utrzyma franczyzę ani czy któreś z jego trojga dzieci w końcu zmieni zdanie i będzie zainteresowane zastąpieniem jego butów.

„W trakcie tego procesu stało się jasne, że mamy niedokończone sprawy i czujemy, że możemy wywrzeć pozytywny wpływ na przyszłość zespołu i wrażenia fanów” – napisał Moreno w swoim oświadczeniu. „W tym sezonie zobowiązaliśmy się do przyznawania pensji rekordzistom franczyzy i nadal chcemy osiągnąć nasz cel, jakim jest przywrócenie naszym fanom World Series. Nie możemy się doczekać kolejnego rozdziału Angels Baseball”.

Moreno, pierwszy latynoski właściciel dużej drużyny sportowej w Stanach Zjednoczonych, natychmiast zyskał wiarygodność po przejęciu. Obniżył ceny piwa, podpisał kontrakty z Vladimirem Guerrero i Bartolo Colonem i obserwował, jak Aniołowie pod wodzą Mike’a Sciocia rozpoczynają passę pięciu tytułów w ciągu sześciu lat od 2004 do 2009 roku.

Ale od tego czasu Aniołowie tylko raz dotarli do posezonu. W tym zakresie Moreno spotkał się z rosnącą krytyką za to, że nie oparł udanego produktu na transcendentnych talentach Mike’a Trouta I Shuhei Ohtani. Moreno został zaatakowany za to, że nie inwestował wystarczająco dużo w skauting i rozwój graczy, nie przeznaczał wystarczających środków finansowych, aby postawić Anioły na równi z innymi analitycznie myślącymi franczyzami i nie przekraczał progu podatku od luksusu, aby nadrobić niedociągnięcia w tych obszarach.

READ  Ten Hag bierze na cel Chuaminiego w głównym wątku Man United; Real Madryt optymistycznie podchodzi do Mbappe

W ostatnich latach Aniołki pod przywództwem Moreno stały się też twarzą bardziej nagłaśnianych kwestii dotyczących traktowania graczy niższej ligi i wstrzymywania premii na rynku międzynarodowym. Ale największą czarną plamą była śmierć młodego miotacza Tylera Skaggsa z przedawkowania w 2019 roku, która doprowadziła do 22 lat więzienia dla Erica Kaya, wieloletniego członka działu public relations zespołu. Między innymi pozew o bezprawną śmierć w związku ze śmiercią Skaggsa wciąż jest w toku.

Moreno przesunął rekordy płac poza sezonem, umożliwiając dyrektorowi generalnemu Perry’emu Minassianowi wydawanie pieniędzy na wielu weteranów – za pośrednictwem handlu i wolnej agencji – którzy pomogliby pogłębić skład, goniąc za miejscem do cumowania po sezonie. Aniołowie postanowili również nie wchodzić w handel Ohtaniego w jego roku wolnego agenta, zachowując przynajmniej zewnętrzną okazję do jego przedłużenia.

Angel Stadium, który został otwarty w 1966 roku, jest czwartym najstarszym w głównych ligach i desperacko potrzebuje gruntownej renowacji. Moreno dwukrotnie negocjował umowy z miastem Anaheim na zakup stadionu piłkarskiego i terenu wokół niego, który później się zawalił, ostatnio w wyniku dochodzenia FBI w sprawie byłego burmistrza Anaheim.

Ale bliskość Angel Stadium do głównych autostrad i parków rozrywki oraz perspektywa zbudowania czegoś wokół niego została uznana za kuszącą dla potencjalnych właścicieli. Podobnie jak tematyczna umowa The Angels dotycząca praw medialnych, 20-letni kontrakt o wartości 3 miliardów dolarów z Fox, który wszedł w życie w sezonie 2012. Czynniki te, wraz z rzadkością posiadania franczyzy baseballowej w Południowej Kalifornii, doprowadziły niektórych do spekulacji, że Anioły mogą Sprzedaje do 3 miliardów dolarów.

Takie spekulacje nie są już potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *