Astronauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej złapał w zeszłym roku tajemnicze niebieskie kule na niebie. Obserwatorium Ziemi NASA Udostępnij zdjęcie Również w zeszłym roku, niedługo po tym, jak go wziąłem. Zdjęcie zostało zrobione, gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatywała nad Azją Południowo-Wschodnią. Ciała niebieskie, które pojawiają się w przyrodzie poza Ziemią, nie są tak tajemnicze, jak mogłoby się wydawać.
Obserwatorium Ziemi obserwuje naszą planetę, podczas gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna robi swoje obchody, szukając wszystkiego, co mogłoby pomóc naukowcom w nauce i lepszym zrozumieniu rzeczy. Wcześniej obserwatorium zrobiło zdjęcie Noworodek na wyspie Pacyfiku. Ten obraz, wraz z tym przedstawiającym tajemnicze niebieskie kule na niebie, może dostarczyć naukowcom nowych punktów danych do zbadania.
Obraz tajemniczych niebieskich sfer na niebie został uchwycony przez członka załogi Ekspedycji 66 i został pozyskany 30 października 2021 r. – około rok temu. Zdjęcie zostało zrobione aparatem cyfrowym Nikon D5 o ogniskowej 28 mm, zauważa Obserwatorium Ziemi NASA w poście na swojej stronie internetowej.
Chociaż obraz może budzić obawy każdego, kto patrzy na niego poza kontekstem, tajemnicze niebieskie kule nie są czymś, czego należy się bać. Zamiast tego, obie dziedziny mają logiczne i solidne powody swojego istnienia, mówi NASA. Pierwsza kula, która znajduje się obok środka dolnej części obrazu, to uderzenie pioruna.
Są one zwykle ukrywane przez przeciąganie. Ponieważ jednak chmury nie były wyjątkowo ciężkie w tym regionie świata, astronauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej był w stanie złapać tajemniczą niebieską kulę na niebie, którą widać na powyższym obrazku.
Druga tajemnicza kula, która pojawia się wzdłuż prawej krawędzi obrazu, to w rzeczywistości księżyc. Nasz Księżyc jest naturalnym odbłyśnikiem światła – dlatego jest tak jasny, że każdej nocy pojawia się na niebie. Jednak tej konkretnej nocy, ze względu na to, gdzie jest dla fotografa, wygląda bardziej jak tajemniczy niebieski okrąg na niebie, a mniej jak księżyc, na który patrzymy każdego dnia.
Jednak nawet przy tych przyziemnych wyjaśnieniach za kulami, widok tych jasnoniebieskich kul unoszących się na niebie jest ekscytujący, a sam obraz jest bardzo urzekający. Mamy nadzieję, że osoby znajdujące się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będą nadal zapewniać wyjątkowe obrazy, takie jak to wydarzenie NASA zawiesza Międzynarodową Stację Kosmiczną z eksploatacji Gdzieś w roku 2030.
„Amatorski przedsiębiorca. Profesjonalny ekspert od internetu. Człowiek zombie. Nieuleczalny badacz popkultury”.