Awaria Rogers w Kanadzie ma wpływ na użytkowników telefonów, internetu i telefonów komórkowych w całym kraju

Kanadyjski telekom Rogers doświadczył poważnej awarii telefonów stacjonarnych, połączeń komórkowych i łączności internetowej w całej Kanadzie, która rozpoczęła się dziś rano. Detektor w dół Tysiące raportów zawiera listę problemów z ludźmi, którzy zaczynają się budzić około 5 rano ET i nie mogą połączyć się z Internetem.

Rogers najpierw zajął się awarią W tweecie Z oficjalnego konta wsparcia na krótko przed 9 rano ET zamilkł na dwie godziny. Jego ostatnie oświadczenie w sprawie incydentu czy to jest tweet? „Zespoły technologiczne współpracują z naszymi globalnymi partnerami technologicznymi w celu przywrócenia usług i dokonują postępów” — czytamy w dokumencie. Po około 12 godzinach przywracania usługi w całym kraju, nadal nie ma ETA na przywrócenie.

Mapa radarowa Cloudflare pokazująca przejście tranzytowe zmierzające do Rogers Zero dziś rano,
Obraz: Cloudflare

Radar obłoków Pokazuje połączenie między siecią współdzielenia obciążenia a Rogers w Kanadzie, które zredukowało swój typowy tryb nocny do zera o 3-4 nad ranem ET i od tego czasu zarejestrowało płaską linię. W tym samym czasie nastąpił duży skok w anonsach BGP (Border Gateway Protocol) dla sieci, wskazujących na zmiany w routingu.

W Wpis na blogu opublikowany w piątek po południu, pracownicy Cloudflare spekulowali, że awaria była wynikiem wewnętrznego błędu w Rogers, a nie cyberataku lub innych przyczyn. Przywołali ten wzór ogłoszeń BGP, że sieć Rogersa nie ogłasza teraz swojej obecności, więc reszta Internetu nie może jej znaleźć. BGP to podstawowa technologia, która umożliwia przenoszenie informacji z jednego miejsca w inne w Internecie oraz problem z informacjami o routingu BGP. Przyczyna awarii dużej sieci Facebook zeszłej jesieni.

Wystąpiła awaria Odłączono InteracSieć wykorzystywana przez kanadyjskie banki wyłącza karty debetowe, bankomaty i usługi e-przelewów Ostatnio zauważyłem 1 miliard transakcji rocznie.

Biura paszportowe I Kanadyjska Agencja Skarbowa Usługi rządowe niedostępne dzisiaj z powodu przestojów obejmują Obie firmy ostrzegały użytkowników, że wyłączają kody uwierzytelniania wieloskładnikowego wysyłane głosowo lub tekstowo, więc ci, którzy się wylogowali, nie mogą się teraz zalogować.

Nawet Kanadyjska Komisja Radiotelewizji i Telekomunikacji (CRTC), która reguluje nadawanie i telekomunikację, Mówi, że jego telefony nie działają Z powodu awarii.

Monitorowanie zakłóceń sieci internetowej NetBlocks Udostępniaj dane w czasie rzeczywistym Łączność krajowa Kanady spadła do zaledwie 75 procent normalnego poziomu.

Raporty CBC News Fido, filia Rogersa, również ma problemy. Artykuł mówi, że w całej Kanadzie wystąpiły problemy z przetwarzaniem płatności kartą i bankomatami. Stacja radiowa CBC w Kitchener w Ontario jest również niedostępna Niektóre usługi telefoniczne Ponieważ agencja tranzytowa w Ottawie została wyeliminowana. Zdjęcia z Toronto Pokaż ludziom, którzy kręcą się w kawiarniach lub chodzą do biblioteki, aby uzyskać dostęp do Wi-Fi, teraz, gdy inne opcje są w trybie offline.

Obsługa klienta TekSavvy powiedział klientom Przestój obejmuje „prowincje Ontario, Quebec i wschodnie”. CBC Operator Thunder Bay Tbaytel twierdzi, że awaria Rogers ma zasięg ogólnokrajowy.

Policja w Toronto opublikowała tweeta wczesnym rankiem po tym, jak niektórzy ludzie w mieście mieli problemy z łącznością z 911. „Sieć Rogers ma pewne problemy techniczne” – mówi konto Toronto Police Operations na Twitterze. „Pracujemy nad rozwiązaniem tych problemów”. A Kontynuuj tweetPolicja potwierdziła, że ​​ich centrum 911 działa i poradziło każdemu, kto się z nimi skontaktował, aby pozostał na linii i oddzwonił, jeśli nie.

AKTUALIZACJA 9:52 ET: Dodano informacje o Banku Montrealu

AKTUALIZACJA 11:20 ET: Dodano informacje z Cloudflare Radar, TekSavvy i Tbaytel, odnotowując trwającą awarię

AKTUALIZACJA 11:33 ET: Dodano oświadczenie Rogersa

AKTUALIZACJA 12:40 ET: Dodano najnowszą aktualizację z NetBlocks

AKTUALIZACJA 13:31 ET: Dodano więcej informacji o sieci Interac Bank, — dzięki, mbarriault.

Aktualizacja 14:13 czasu ET: Dodano informacje o CRTC, urzędach paszportowych i awariach usług podatkowych.

Aktualizacja 15:39 czasu wschodniego: Dodano CloudFlare, który odwołuje się do BGP jako możliwej przyczyny awarii, oraz oświadczenie Rogersa, że ​​robi postępy w naprawianiu problemu.

READ  Reporter ESPN NFL i ekspert ds. niepełnosprawności Hank Goldberg zmarł w wieku 82 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.